kofeinas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kofeinas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kofeinas“.

Skubiai įspėja geriančius energinius gėrimus: pasekmės gali būti negrįžtamos

Energinius gėrimus dažnai renkasi žmonės, norintys įveikti nuovargį, tačiau nauji tyrimai rodo, kad šie gėrimai gali būti susiję su rimtomis ligomis. Energiniuose gėrimuose dažnai būna daug cukraus ir kofeino. Gydytojai įspėja, kad jie gali sukelti gyvybei pavojingą būklę, kurią reikia skubiai gydyti. Energinių gėrimų sudėtyje yra nuo 80 iki 300 mg kofeino, palyginimui kavos puodelyje – 100 mg.
2024-06-10

Atsikratykite celiulito namuose: pasakė, kas veikia

Kūno priežiūra yra vienas iš būdų parodyti meilę sau ir rūpintis savo sveikata bei išvaizda. Vienas iš dažniausiai aptariamų klausimų, susijusių su grožiu ir sveikata, yra celiulito mažinimas. Celiulitas, dažnai vadinamas „apelsino žievelė“, gali būti iššūkis daugeliui moterų, tačiau yra būdų, kaip su juo kovoti.
2024-05-22

Štai, kiek puodelių kavos galima išgerti per dieną: kiti to net nežino

Dažnas iš mūsų kiekvieną rytą pradedame ypatingu ritualu – garuojančiu ir maloniai kvepiančiu kavos puodeliu. Per pietus kartojame ritualą ir vėl užsikaičiame arbatinuką kavos puodeliui. Tačiau, kiek tokių puodelių galima išgerti per dieną?  Apie tai, kaip kavos naudą, grėsmes ir optimalų kavos puodelių skaičių per dieną papasakojo Vilniaus dietologijos centro gydytoja dietologė Eglė Kliukaitė-Sidorova.
2024-05-15

Atskleidė, kelintą valandą ryte reikėtų gerti kavą: sveikata padėkos

Vien Jungtinėje Karalystėje kasdien išgeriama beveik 100 mln. puodelių kavos, tačiau ekspertas atskleidžia, kada geriausia ryte gerti kavą. Daugelis britų dieną padeda puodeliu kavos, o kasdien Jungtinėje Karalystėje išgeriama beveik 100 milijonų puodelių. Įprasta, kad žmonės ryte geria kavą žvaliai dienos pradžiai, o po pietų – kad papildytų senkančios energijos atsargas. Tačiau paaiškėjo, kad gerti kavą iškart pabudus nėra pati geriausia mintis.
2024-04-19

Mėgstate tirpią kavą? Štai, kuo ji ypatinga

Tyrimų duomenys atskleidžia, kad tirpi kava sudaro 50 proc. visos suvartojamos kavos. Ne paslaptis, kad tirpi kava dažniausiai yra pigesnė, greičiau ir paprasčiau paruošiama, nei įprasta kava. Šį kartą atrinkome keletą savybių, kuo dar ypatingas šis gėrimas.
2024-03-20

Štai, kaip kava veikia organizmą: nustebsite

Kavos poveikis sveikatai yra prieštaringas – ji gali suteikti daug naudos ir padaryti nemažai žalos. Kavoje yra daug antioksidantų, dėl kurių sumažėja rizika sirgti daugeliu ligų. Vis dėlto, šiame gėrime taip yra didelis kiekis kofeino, kuris kai kuriems žmonėms gali sukelti širdies ritmo problemų ir sutrikdyti miegą. Kavoje yra nemažai maistinių medžiagų ir antioksidantų Kavoje gausu maistinių medžiagų, natūraliai randamų kavos pupelėse.
2024-03-18

Kavos atsisakiusi Aistė atskleidė, kaip pasikeitė jos sveikata: rezultatas nustebino

35 metų kaunietė Aistė anksčiau savo ryto be kavos puodelio neįsivaizdavo. Dabar moteris dalinasi savo patirtimi, kodėl jai svarbu iš gyvenimo išbraukti kofeino turintį gėrimą. Aistės teigimu, atsisakyti kavos paskatino kūno siunčiami signalai.  „Kavą aš gerdavau dažnai – į dieną po 3, 4 puodelius. Jos neišgėrus atrodydavo, kad niekaip negaliu atsibusti, svaigdavo galva. Su kava gyvenau ilgai“, – apie praeitį kalba moteris.
2024-03-11

Ragina nevalgyti 1 užkandžio prieš naktį: miegosite žymiai geriau

Rekomenduojamos aštuonios valandos miego gali tapti sunkiai pasiekiama svajone, jei prieš naktį valgysite netinkamus užkandžius. Ekspertė ragina nevalgyti vieno užkandžio prieš naktį, kad išsimiegotumėte žymiai geriau. Nėra nieko blogiau, nei naktį vartytis lovoje ištisas valandas, laukiant žadintuvo skambučio. Užmigti nėra visada taip paprasta, kaip norėtųsi. Nesvarbu, kad kambaryje aklinai užtraukėte naktines užuolaidas ar stengiatės nenaršyti telefone – tai ne visada padeda.
2024-02-22

Kiek puodelių kavos galima išgerti per dieną? Profesorius patarė, kada jos išvis geriau nevartoti

Nors kava yra vienas populiariausių gėrimų ryte, gydytojai pabrėžia, kad dalies žmonių organizmus šis gėrimas gali veikti itin žalingai. Kurie faktai apie kavą yra tiesa, o kurie – mitai? Ar kava tikrai sustiprina nerimo jausmą? Ar galimą kavą gerti ryte prieš maistą? Į šiuos ir kitus klausimus „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ atsakė Vilniaus universiteto medicinos fakulteto profesorius Rimantas Stukas.
2024-01-28

Kavą pakeiskite šiuo gėrimu: sveikata padėkos

Matcha yra japoniškos žaliosios arbatos milteliai. Jos populiarumas pasaulyje vis auga ir vis daugiau žmonių kavą keičia šia arbata. Tai jie daro ne veltui – matcha veikia panašiai, kaip kava, tačiau turi daugiau naudingų savybių. Galbūt jau esate girdėję apie matchos naudą sveikatai, tačiau kokie jos pranašumai, lyginant su kava? Ir kava, ir matcha turi nedaug kalorijų, jei gėrimai ruošiami be papildomų ingredientų, pavyzdžiui, pieno, cukraus, grietinėlės ar aromatizuotų sirupų.
2023-11-04
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų