REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

35 metų kaunietė Aistė anksčiau savo ryto be kavos puodelio neįsivaizdavo. Dabar moteris dalinasi savo patirtimi, kodėl jai svarbu iš gyvenimo išbraukti kofeino turintį gėrimą.

35 metų kaunietė Aistė anksčiau savo ryto be kavos puodelio neįsivaizdavo. Dabar moteris dalinasi savo patirtimi, kodėl jai svarbu iš gyvenimo išbraukti kofeino turintį gėrimą.

REKLAMA

Aistės teigimu, atsisakyti kavos paskatino kūno siunčiami signalai. 

„Kavą aš gerdavau dažnai – į dieną po 3, 4 puodelius. Jos neišgėrus atrodydavo, kad niekaip negaliu atsibusti, svaigdavo galva. Su kava gyvenau ilgai“, – apie praeitį kalba moteris. 

Aistė pasakoja, kad laikui bėgant pradėjo matyti kavos sukeliamus neigiamus sveikatos pokyčius kaip mieguistumas, padidėjęs nervingumas, sustiprėję panikos priepuoliai. 

„Per COVID-19 pandemiją nuo patiriamo streso atsirado panikos priepuoliai, didelis perdegimas, tad šios priežastys skatino ieškoti būdų, kaip sau padėti, nusiraminti, išlaikyti stabilų nervų sistemos balansą, pagerinti miego kokybę. 

REKLAMA
REKLAMA

Mano miego rutina buvo sutrikusi, tad kai nusprendžiau sau padėti ir ieškoti, kas gali daryti įtaką nervingumo padidėjimui, atradau, kad mane kavos gėrimas labai stipriai veikia. Tai sužinojus, nusprendžiau kavos atsisakyti tam, kad jausčiausi geriau“, – teigia ji. 

REKLAMA

Bandė surasti kavos alternatyvų 

Aistė pasakoja, kad atsisakiusi įprastos kavos su karvės pienu, ji pradėjo ieškoti pamėgto gėrimo alternatyvų. 

„Išbandžiau kavą be kofeino, su kokosų pienu, cikorijų, beržų kavą – per visus bandymus supratau, kad geriausia jos išvis negerti. Tad vėliau išbandžiau ir žaliąją arbatą, mačą, bet man buvo neskanu“, – šypsosi Aistė. 

Moteris teigia, kad su vyru daug domėjosi kavos poveikiu žmogaus organizmui, tada perskaitė, jog kava su karvės pienu yra labai sunkiai organizmo virškinama ir toleruojama kombinacija.  

REKLAMA
REKLAMA

„Aš kavą geriu itin retai – tik kai būna išskirtinė šventė. Tačiau mano vyrui tai – kasdienybė. Jam patiko sveikesnė kavos alternatyva – kava su kokosų grietinėle ir medumi. 

Kai noriu atsibusti ir būti žvalesnė, man labai tinka nesaldintas kakavos gėrimas su tikromis kakavos pupelėmis ir augaliniu pienu. Šios kakavos skonis yra kitoks nei daugelis įsivaizduoja“, – naujai atrastu gėrimu dalinasi moteris. 

Šie būdai padėjo Aistei atsisakyti kavos 

Aistė pasakoja, kad priimti kavos negėrimo iššūkį nebuvo sunku. Ji nusprendė padaryti eksperimentą ir savaitę kavos negerti išvis, nes norėjo pažiūrėti, kaip gali pakisti jos savijauta. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nusprendžiau, kad kraujyje nekelsiu insulino kiekio, nestimuliuosiu žvalumo ir rytais bandysiu prabusti natūraliais būdais. Gėriau vandenį su citrina, išeidavau pasivaikščioti į lauką. 

Po 2 dienų pajaučiau, kad nereikia jokio pašalinio stimulianto tam, kad nubustum – užtenka tik vandens su citrina. Per savaitę pajaučiau ženklų savijautos pagerėjimą, tad nusprendžiau jos atsisakyti ir jaustis geriau“, – sako ji. 

Kava – lyg ritualas 

Kavos atsisakiusi moteris pasakoja, kad jai kavos gėrimas buvo ne tik atsibudimo priemonė, bet ir atsipalaiduoti padedantis ritualas. 

„Supratau, kad man reikia skanaus gėrimo ritualo, kai galiu pabūti su savimi ir gurkšnoti gėrimą, o ne pačios kavos. Tyra kava daugeliui būtų neskani, todėl renkasi ją gerti su visokiais pagardais – cukrumi, pienu. 

REKLAMA

Smagu gerti kavą, nes galbūt taip pasikalbi su kolega, pabūni su savimi, peržiūri dienos naujienas ar kitaip stimuliuoji smegenis. Manau, labai svarbu surasti tai, kas atstotų kavos gėrimą ir būtų galima šiuos ritualus išlaikyti“, – teigia ji. 

Kada reikėtų sunerimti? 

Paklausus, kada, jos nuomone, žmonėms reikėtų sunerimti dėl suvartojamo kavos kiekio, ji atsako, kad kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas, tačiau svarbus aspektas – suprastėjusi miego kokybė.  

„Daugeliui žmonių kava daro įtaką miegui, ypač jeigu ji geriama po 16 valandos. Ypač kartu su maistu. 

Svarbu atsižvelgti į savo miego kokybę ir suprasti, ar tikrai išsimiegi. Miego kokybė stipriai susijusi su kava, alkoholiu ir įrenginių ekranais. Labai lengva įsivertinti, kiek laiko šiems dalykams skiri. 

Visi kiti organizmo procesai gali būti skirtingi, bet būtina stebėti, kaip tavo kūnas reaguoja į papildomus stimuliantus ir atkreipti dėmesį į tai, kaip jautiesi“, – mintimis dalijasi Aistė.

pirmą kartą girdžiu, kad nuo kavos pakinos priepuoliai. Čia labau jau psichikos ligos požymis, o ne pašalinis kavos poveikis. Be to, niekas kavos nevertė gerti su karvės ar kitokiu pienu.
Jau kokius 5 metus nebegeriu tos kavos ir niekas nepasikeitė toj sveikatoj, išskyrus dingusį rėmenį nuo kavos ir penkiais metais senstelėjimą.
kava,juodoji ir žalioji arbatos
kava,juodoji ir žalioji arbatos
dirgina centrinę nervų sistemą tai yra faktai,galiausiai kodėl jų galima išgert tik tam tikrą kiekį,nes per daug išgėrus nerviškai sudirgsta sistema,dreba rankos,žmogus gan irzlus pasidaro.Kava tik vieną pliusą turi tai antivėžinis gėrimas,kuris saugo nuo vėžio susidarymo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų