REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pagirios dažnam žmogui pasireiškia itin nemaloniai ir savijautą gali pabloginti įvairiais atžvilgiais – „plyštančia“ galva, silpnumu, bloga savijauta. Ar po ilgos nakties lenkiant taurelę jaučiate nerimą? Ekspertai atsakė, kodėl taip jaučiasi ne vienas žmogus.

Pagirios dažnam žmogui pasireiškia itin nemaloniai ir savijautą gali pabloginti įvairiais atžvilgiais – „plyštančia“ galva, silpnumu, bloga savijauta. Ar po ilgos nakties lenkiant taurelę jaučiate nerimą? Ekspertai atsakė, kodėl taip jaučiasi ne vienas žmogus.

REKLAMA

Pagirių ir nerimo derinys dažnai užklumpa žmogų, išgėrusį didelį kiekį alaus – ši būsena kartais žaismingai vadinama „alaus baime“ norint apibūdinti slegiantį jausmą, kuris patiriamas po ilgos nakties geriant alkoholinius gėrimus. Kas sukelia šį nerimą ir kaip jo išvengti?

Visi žino, po ilgos šėlsmo nakties ryte rizikuojate pabusti su skaudančia galva. Tačiau be galvos skausmo ir jautraus skrandžio kai kurie žmonės patiria sunkią emocinę būseną – gilų nerimą.

Nerimas apima savigraužos jausmą, baimę dėl to, ką galbūt padarėte ar pasakėte išvakarėse ir stresą dėl to, ko žmogus negali iki galo prisiminti. Tačiau nerimastingumas nėra visiškai racionalus atsakas į tai, jei iš rankų paleidote vadžias.

REKLAMA
REKLAMA

Andrew Misell, įmonės „Alcohol Change UK“ direktorius sako, kad gali būti keletas priežasčių, kodėl ryte išgėrę jaučiame nerimą:

„Tikėtina, kad būsite dehidratuoti ir pavargę: alkoholis verčia užsnūsti, bet neleidžia giliai užmigti. Be to, kūnas miego metu toliau dirba ir išleidžia hormonus, kurie padėtų iš organizmo šalinti alkoholį ir tai gali sukelti keistą nuotaiką.

REKLAMA

Galite prisiminti, kad padarėte ar pasakėte kelis dalykus, dėl kurių gailitės. Arba jūsų atmintyje gali atsirasti spragų, kurias su nerimu bandote užpildyti.“

Tyrimai rodo, kad tokius kaltės ir gėdos jausmus išgėrus gali sukelti cheminiai pokyčiai, vykstantys smegenyse po nakties linksmybių su taurele, rašo portalas express.co.uk.

Daugelis žmonių vartoja alkoholį norėdami nusiraminti ir atsipalaiduoti po ilgos darbo dienos. Alkoholis atpalaiduoja, nes turi savybę nuraminti smegenis sulėtindamas nervinių ląstelių reakcijos greitį.

REKLAMA
REKLAMA

Po vieno ar dviejų gėrimų jaučiamės atsipalaidavę, tačiau po trijų, keturių ar daugiau smegenys pradeda blokuoti siųstuvą, vadinamą glutamatu. Be glutamato pradedame jaustis be galo ramūs. Tačiau kai kūnas pradeda pastebėti įprastos pusiausvyros neatitikimą, jis pradeda viską bandyti grąžinti į normalią būseną.

Kad grįžtume į normalią būseną, organizmas pradeda gaminti dar daugiau glutamato, o jis paskatina adrenalino išsiskyrimą – dėl to gauname didelį energijos pliūpsnį. Ši energija dažnai juntama kaip panika – todėl daugeliui žmonių atrodo tarsi juos būtų ištikusi didelė nerimo banga.

Organizme siaučianti „hormonų panika“ gali žmogų prižadinti iš labai reikiamo nakties miego.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip nepabusti apimtiems nerimo?

Andrew Misell sakė: „Deja, stebuklingo vaisto nuo viso to nėra. Vienintelis dalykas, kuris leis pasijusti kiek geriau yra laikas. Tačiau, žinoma, geriausias būdas išvengti pagirių yra saikingai vartoti alkoholį.“

Stenkitės gerti mažiau arba rinkitės silpnesnius gėrimus. Jei norite išgerti daugiau, tarp kiekvienos taurelės išgerkite stiklinę vandens – dėl to galite dažniau bėgti į tualetą, bet vanduo padės išvengti dehidratacijos.

Tačiau jei dažnai jaučiate kaltę ar gėdą dėl to, kiek išgėrėte, reikėtų apsvarstyti, ar nesuvartojate per daug alkoholinių gėrimų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų