Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus regiono apylinkės teisme išnarpliota smurto artimoje aplinkoje byla. Visiškai girtas vyras smurtavo prieš savo žmoną, kuri, nepaisant 23 metų praleistų santuokoje, po šio incidento kreipėsi dėl skyrybų.

Vilniaus regiono apylinkės teisme išnarpliota smurto artimoje aplinkoje byla. Visiškai girtas vyras smurtavo prieš savo žmoną, kuri, nepaisant 23 metų praleistų santuokoje, po šio incidento kreipėsi dėl skyrybų.

REKLAMA

Bylos duomenimis, Vilniaus rajono gyventojas Vytautas P. 2021 m. birželio 7 d., apie 19 val., namuose smurtavo prieš savo žmoną.

Būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (nustatytas 3 promilių girtumas), kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, jis tyčia vieną kartą kumščiu sudavė žmonai smūgį į kairįjį petį, tuo jai sukeldamas fizinį skausmą.

Po to vieną kartą koja spyrė moteriai į kairės pusės dubens sritį taip nukentėjusiajai padarydamas poodines kraujosruvas kairio sėdmens srityje. Šie sužalojimai ekspertų įvertinti kaip nežymus sveikatos sutrikdymas.

Kaltu prisipažino visiškai

Vytautas P., apklausiamas teisme, kaltu dėl jam pareikšto kaltinimo prisipažino visiškai. Jis pasakojo, kad grįžęs iš darbo, lauke gėrė alų. Jam dar nepradėjus gerti alaus, žmona pradėjo jį varyti iš namų.

REKLAMA

Žmona matė, kad jis turi alaus, todėl du butelius išpylė. Anot vyro, sutuoktinė šaukė, o po to išvažiavo, nes nenorėjo, kad jis gertų. Bet Vytautas P. dar turėjo alaus ir konjako. Jo sutuoktinė buvo išvažiavusi dvi valandas.

Jai grįžus, vyras buvo pavėsinėje. Per tą laiką, kol žmonos nebuvo namuose, jis išgėrė turėtą alkoholį. Buvo stipriai neblaivus. Kai žmona grįžo, ji paėmė šluotą ir jam sudavė.

Tada jis pastūmė sutuoktinę į dešinį petį, spyrė į dubenį. Po to žmona pasakė, kad kvies pareigūnus, o praėjus apie 10-12 min. šie ir atvažiavo.

Atvykus policijos pareigūnams, žmona pasakė, kad rašys pareiškimą, dėl to policijos pareigūnai jį sulaikė. Kai atvažiavo pareigūnai, jis spėjo nueiti iki garažo ir ten išgėrė dar 200 gramų alkoholio.

Vyras teigė, kad anksčiau nebuvo tokių konfliktų. Kildavo konfliktų dėl alkoholio, žmona rėkdavo, o jis išeidavo. Vytautas P. teigė, kad neturi problemų dėl alkoholio vartojimo.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu jis gyvena pusseserės bute, po įvykio bandė bendrauti su žmona. Kai po sulaikymo grįžo namo, žmona padavė skyryboms. Vytautas P. tikino, kad gailisi dėl savo elgesio, nori susitaikyti su nukentėjusiąja.

23 metai santuokoje

Nukentėjusioji teisme pasakojo, kad su vyru santuokoje gyveno 23 metus. Bet kuo toliau, tuo labiau jis klimpo į alkoholį.

Anot moters, paskutinius dvejus metus beveik kiekvieną dieną jis vartoja alkoholį. Moteris prisiminė ir smurtu pasibaigusį vakarą. Buvo tėvo diena, Vytautas P. grįžo per pietus namo ir jau buvo aišku, kad jis vartos alkoholį.

Vyro darbiniame automobilyje ji rado alkoholio. Supykusi, išpylė du butelius alaus, tuo metu kaltinamasis norėjo jai trenkti bokalu, bet susilaikė.

Šeimos automobiliu ,,Škoda“ ji išvažiavo į parduotuvę. Sūnus buvo namuose ir jai paskambinęs pasakė, kad tėvas du kartus buvo išvažiavęs darbiniu automobiliu.

Vyras jai pasakė, kad nupirktų cigarečių, ji jam atsakė, kad jis sumokėtų už cigaretes. Tada sutuoktinis pradėjo darytis valgyti, o ji pasakė jam, kad eitų į lauką.

REKLAMA
REKLAMA

Stūmė jį už nugaros, jis apsisuko ir dešiniu kumščiu trenkė jai į dešinį petį. Ji išsigando, pritūpė, tada kaltinamasis koja jai spyrė į dubens sritį. Po to jis išėjo.

Moteris bandė prisiskambinti sūnui, užsidarė kambaryje ir paskambino pareigūnams. Teisme moteris pabrėžė, kad sutuoktinis turi atsakyti už savo veiksmus. Ji bijo kaltinamojo, nes dėl alkoholio vartojimo jis elgiasi neadekvačiai. Tik kai negeria, jis būna normalus.

Teismas uždraudė gerti

Teisme nusprendė Vytautą P. pripažinti kaltu dėl smurto artimoje aplinkoje ir skirti jam vienerių metų laisvės apribojimo bausmę.

Skirtą bausmę nuspręsta sumažinti vienu trečdaliu – iki 8 mėnesių laisvės apribojimo. Vyras įpareigotas per visą bausmės atlikimo laikotarpį tęsti darbą arba registruotis Užimtumo tarnyboje.

Taip pat be bausmę vykdančios institucijos leidimo nekeisti gyvenamos vietos, dalyvauti elgesio pataisos programoje.

Jam uždrausta visą bausmės atlikimo laikotarpį turėti, naudoti, įgyti, saugoti pačiam ar perduoti saugoti kitiems asmenims alkoholinius gėrimus, vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui, paduodant skundą per Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų