REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 2016 metais planuojama pradėti mergaičių nemokamą skiepijimą nuo Žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcijos, kuri yra dažniausia gimdos kaklelio vėžio priežastis.

 2016 metais planuojama pradėti mergaičių nemokamą skiepijimą nuo Žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcijos, kuri yra dažniausia gimdos kaklelio vėžio priežastis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė spaudos konferencijoje pirmadienį sakė, kad dėl skiepų tikimasi iki 70 proc. sumažinti gimdos kaklelio vėžio atvejų.

REKLAMA

„Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriuje yra įtraukti tokie skiepai nuo 2016 metų (...). Skiepijimai yra vykdomi pagal dviejų arba trijų dozių schemą priklausomai nuo amžiaus, amžius yra nuo 9 iki 14 metų mergaitės, kurios dar nėra pradėjusios lytinio gyvenimo“, - teigė ministrė.

SAM Epidemiologinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Nerija Kuprevičienė aiškino, kad nors vakcina nuo ŽPV yra nauja, ją rekomenduoja tarptautinės organizacijos. Manoma, kad ši vakcina taip pat efektyvi ir tada, kai moteris jau yra užsikrėtusi ŽPV.

REKLAMA
REKLAMA

„Nors tai yra sąlyginai nauja vakcina - dar nėra nei 10 metų, kai jinai yra naudojama pasaulyje, kai buvo sukurta ir yra įtraukiama į skiepijimų kalendorius, tačiau šiandien ta vakcina yra rekomenduojama tarptautinių sveikatos organizacijų, tokių kaip Pasaulio sveikatos organizacija ir Europos ligų prevencijos kontrolės centras - kad jinai būtų įtraukta į kiekvienos šalies profilaktinių skiepijimų kalendorių. Nes vakcinos įtraukimas į skiepijimų kalendorių leidžia valdyti infekciją, galime kalbėti apie sergamumo, mirtingumo mažinimą ir žalos mažinimą visuomenės sveikatai“, - teigė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Spaudos konferencijoje ministrė taip pat sakė, kad svarstoma galimybė atsisakyti siuntimų pas ginekologus - tuomet moterys prieš vizitą pas šį specialistą neturėtų apsilankyti pas šeimos gydytoją.

ŽPV plinta kontaktiniu būdu, per odą ir gleivinių mikrotraumas, lytiniu būdu, gimdymo metu.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, kasmet Lietuvoje gimdos kaklelio vėžys diagnozuojamas 400–500 moterų, beveik pusė jų miršta. Lietuvoje, palyginti su kitomis Europos šalimis, sergamumas ir mirtingumas nuo šios ligos yra vienas didžiausių.

REKLAMA

Nuo 2004 metų Lietuvoje vykdoma gimdos kaklelio prevencinė programa, skirta moterims nuo 25 iki 60 metų. Bent kartą pagal ją tyrėsi daugiau nei 626 tūkst. moterų.

„Prevencijos programos ir vakcina prieš ŽPV tikrai sudaro geras sąlygas išvengti šitos ligos, tačiau jeigu moterys neis tikrintis - tos, kurios nepaskiepytos ir nebebus paskiepytos, kurios jau yra vidutinio amžiaus - jeigu jos nesirūpins, niekas negalės padėti (...). Dalis moterų yra patikrinta ir jos eina keletą kartų, o kita dalis neateina - arba jos yra nepasiunčiamos šeimos gydytojo, arba pačios nesusirūpina - tai labai svarbus pakviesti tas moteris“, - ragino sveikatos apsaugos viceministrė Laimutė Vaidelienė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų