• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Alkoholis yra vienas didžiausių visų nelaimingų atsitikimų rizikos veiksnių. Sveikatos specialistai primena, jog alkoholis yra žalingas sveikatai todėl ragina jį vartoti atsakingai.

Alkoholis yra vienas didžiausių visų nelaimingų atsitikimų rizikos veiksnių. Sveikatos specialistai primena, jog alkoholis yra žalingas sveikatai todėl ragina jį vartoti atsakingai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiltuoju metų laiku dažnai poilsis prie vandens yra neatsiejamas nuo alkoholio vartojimo. Visi be išimties alkoholiniai gėrimai laikomi pavojingais sveikatai. Pasak visuomenės sveikatos specialistės, Linos Kleinauskienės, jokios papildomos alkoholiniuose gėrimuose esančios medžiagos nedaro šių gėrimų sveikesnių, naudingų sveikatai ar mažiau pavojingų, nes jų pavojingumas tiesiogiai priklauso nuo alkoholio kiekio, išgeriamo su šiais gėrimais. Kuo šis kiekis didesnis, tuo didesnė žala sveikatai.

REKLAMA

Reikėtų žinoti, kad per karščius alkoholį organizmas pasisavina greičiau, nes tuomet greitėja medžiagų apykaita. Tuo metu išgertas alkoholis veikia stipriau ir didėja apsinuodijimų tikimybė.

Apsvaigus nuo alkoholio, žmogus sunkiau sugeba įvertinti ir kontroliuoti išgeriamo alkoholio dozes, aplinką kurioje yra ir savo galimybes. Alkoholio vartojimas yra vienas iš didžiausių skendimų rizikos veiksnių. Taip pat, neatsargiai elgiantis, padidėja rizika patirti galvos ir stuburo traumas bei šilumos smūgį.

REKLAMA
REKLAMA

Joks alkoholis nėra gaivusis gėrimas. Jis veikia taip pat kaip ir kava bei saldiklių turintys gėrimai, kurie apsunkina širdies bei viso organizmo veiklą. Alkoholiui skaidyti organizmas naudoja savo vandens atsargas, o tai didina dehidratacijos pavojų.

Dehidratacija, bendras silpnumas, pykinimas, galvos svaigimas – šiuos simptomus gali pajusti ir sveikas žmogus. Žmogus, netekęs vandens ir mineralinių medžiagų, gali jausti širdies ritmo sutrikimus, širdies nepakankamumo požymius, raumenų spazmus (mėšlungį).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad maudynės vandens telkiniuose būtų saugios, patariama nevartoti alkoholio tiek prieš maudynes, tiek maudantis, ypač būnant kartu su vaikais. Kai oro temperatūra yra aukšta, reikėtų vengti kavos, gėrimų su saldikliais ir alkoholio, o verčiau rinktis natūralų vandenį, kuris gali būti paskanintas mėtos lapeliu, citrina ar jums patinkančiais vaisiais ar uogomis.

REKLAMA

Ką būtina žinoti suteikiant pirmąją pagalbą žmogui, apsinuodijusiam alkoholiu:

• Jei apsinuodijęs alkoholiu asmuo kvėpuoja, guldykite jį į stabilią šoninę padėtį, patikrinkite, ar nėra traumos požymių.

• Apsinuodijusį alkoholiu asmenį apklokite, kad nesušaltų (atsižvelgiant į aplinkos temperatūrą).

REKLAMA

• Nebandykite vimdyti.

• Stebėkite jį, vertinkite sąmonę, kvėpavimą ir pulsą, kol nukentėjusysis atsigaus.

• Jei žmogui traukuliai, galvos trauma, sutrikęs kvėpavimas, skubiai kvieskite greitąją medicininę pagalbą bendruoju pagalbos numeriu 112. Jei reikia, pradėkite gaivinimą.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų