Socialinio tinklo „Facebook“ Labanoro regioninio parko puslapyje pranešama, kad ši gražuolė gėlė, su savo stambiais gelsvais žiedais, kurie primena antpirščius, yra tikra miškapievių ir pakelių puošmena.
„Ji nemėgsta nei saulės, nei pavėsio, todėl aptinkama miškapievėse, pakelėse. Darželiuose nuo seno auginama paprastoji rusmenė (Digitalis purpurea), kuri skiriasi purpuriniais žiedais, o didžiažiedė – tikra laukinė gėlė, išsiskirianti stambiais gelsvais žiedais, kurie primena antpirščius (kitose kalbose rusmenės ir vadinamos antpirščiais).“
Didžiažiedė rusmenė – nuodinga
Įraše teigiama, kad jau 1962 metais šis gana retas augalas įtrauktas į saugomų augalų sąrašą (II kategorija – saugoma draustiniuose), o pastaruoju metu, nors ir nėra įrašytas į Raudonąją knygą, bet įtrauktas į specialų „Ribojamų ir draudžiamų rinkti laukinių augalų sąrašą“.
„Be rusmenės šiame sąraše yra ir visos laukinės orchidėjos, visi pataisai, visos šilagėlės, miškinės lelijos, lieknosios plukės, paprastieji burbuliai. Įstatymas draudžia šiuos augalus skinti, rauti ir kitaip naikinti.
Be to, didžiažiedė rusmenė yra ne tik dekoratyvi, bet ir nuodinga (turi širdį veikiančių medžiagų). Tad grožėkimės šia girios puošmena atsakingai, neskinkime, o atminimui parsineškime tik nuotrauką“, – rašoma socialinio tinklo „Facebook“ Labanoro regioninio parko puslapyje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!