• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per Jonines Labanoro girioje pražydo viena puošniausių ir įspūdingiausių gėlių – didžiažiedė rusmenė (Digitalis grandiflora).

Per Jonines Labanoro girioje pražydo viena puošniausių ir įspūdingiausių gėlių – didžiažiedė rusmenė (Digitalis grandiflora).

REKLAMA

Socialinio tinklo „Facebook“ Labanoro regioninio parko puslapyje pranešama, kad ši gražuolė gėlė, su savo stambiais gelsvais žiedais, kurie primena antpirščius, yra tikra miškapievių ir pakelių puošmena.

„Ji nemėgsta nei saulės, nei pavėsio, todėl aptinkama miškapievėse, pakelėse. Darželiuose nuo seno auginama paprastoji rusmenė (Digitalis purpurea), kuri skiriasi purpuriniais žiedais, o didžiažiedė – tikra laukinė gėlė, išsiskirianti stambiais gelsvais žiedais, kurie primena antpirščius (kitose kalbose rusmenės ir vadinamos antpirščiais).“

Didžiažiedė rusmenė – nuodinga

Įraše teigiama, kad jau 1962 metais šis gana retas augalas įtrauktas į saugomų augalų sąrašą (II kategorija – saugoma draustiniuose), o pastaruoju metu, nors ir nėra įrašytas į Raudonąją knygą, bet įtrauktas į specialų „Ribojamų ir draudžiamų rinkti laukinių augalų sąrašą“. 

REKLAMA
REKLAMA

„Be rusmenės šiame sąraše yra ir visos laukinės orchidėjos, visi pataisai, visos šilagėlės, miškinės lelijos, lieknosios plukės, paprastieji burbuliai. Įstatymas draudžia šiuos augalus skinti, rauti ir kitaip naikinti.

Be to, didžiažiedė rusmenė yra ne tik dekoratyvi, bet ir nuodinga (turi širdį veikiančių medžiagų). Tad grožėkimės šia girios puošmena atsakingai, neskinkime, o atminimui parsineškime tik nuotrauką“, – rašoma socialinio tinklo „Facebook“ Labanoro regioninio parko puslapyje.

Nu ,kad draudžia tai jau ne pirmą sąrašą skelbiate,bet tuomet ir jų nuotraukas paskelbkite,nes aš nei vieno jų nepažįstų,bent iš tų pavadinimų,daug yra liaudiškų pavdinimų kuriais gal ir tuos augalus vadiname
Galejot normalesne nuotrauka idet
Nuotraukos retos , kaip ir augalai :)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų