REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šių metų balandžio mėnesį, palyginti su kovu, gyventojai iš vaistinių lentynų šlavė kur kas daugiau priemonių nuo peršalimo ligų.

Šių metų balandžio mėnesį, palyginti su kovu, gyventojai iš vaistinių lentynų šlavė kur kas daugiau priemonių nuo peršalimo ligų.

REKLAMA

Vaistinių tinklo „Gintarinė vaistinė“ atstovų teigimu, šio gana neįprasto pakilimo priežastys gali būti kelios, viena iš jų – karantino atlaisvinimas.

Vaistinių tinklo duomenimis, prekių nuo peršalimo pardavimai šių metų sausio-vasario mėnesiais buvo daugiau nei 2 kartus mažesni palyginti su įprastu 2020 metų sezonu. Tam įtakos turėjo karantino apribojimai ir žmonių sąmoningumas nešiojant kaukes bei laikantis kitų saugumo taisyklių.

Tačiau naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, balandžio 12-18 dienomis bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis siekė 20,9 atvejo 10 tūkst. gyventojų, ankstesniąją savaitę šis rodiklis buvo mažesnis ir siekė 19,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

„Prekių nuo peršalimo balandžio 1–19 dienomis buvo nupirkta 20 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu kovo mėnesį. Šių prekių pardavimų augimas pastebėtas jau kovo mėnesį, kai, palyginti su vasariu, jų nupirkta 4 proc. daugiau. Tikėtina, kad tam įtakos turėjo besikeičiantys orai, kai vieną dieną sninga, o kitą kaitina saulė. Taip pat netinkama žmonių apranga lauke – kovo dar tikrai negalime laikyti pavasario mėnesiu“, – duomenis komentuoja vaistinių tinklo generalinė direktorė Rūta Bagdonavičienė.  

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, priemonių nuo peršalimo ligų didėjimas užfiksuotas nuo kovo mėnesio vidurio. Tai sutampa ir su NVSC duomenimis, pagal kuriuos Lietuvoje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis per paskutinę kovo savaitę padidėjo nuo 14 iki 18,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

REKLAMA

Krepšeliuose – vaistai nuo alergijos ir skausmo

Minėtos vaistinės statistika rodo, kad paracetamolio pardavimai išaugo 40 proc. Pasak tinklo vadovės, priemonių nuo peršalimo bei karščiavimo galėjo prireikti ir po truputį laisvėjant karantinui.

„Tikėtina, kad žmonės vis mažiau laiko leido namuose, veržėsi į parkus, pažintinius takus, o kovo mėnesį dar ir atsidarė pirmosios parduotuvės, kurios turėjo įėjimą iš lauko. Natūralu, kad tuo pačiu padidėjo tikimybė „pasigauti“ kokį virusą, tad žmonėms neišvengiamai teko papildyti savo vaistinėles“, – aiškina R. Bagdonavičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pradėjus šilti orams, kovą, palyginti su paskutiniuoju žiemos mėnesiu, priemonių nuo alergijos pardavimai šoktelėjo net 55 proc.

„Šios tendencijos nelabai gali pakeisti net ir COVID-19 pandemija. Gyventojams, kamuojamiems alergijos, pavasaris yra bene nemėgstamiausias metų laikas, tad jam ruoštis pacientai pradeda iš anksto. Pavasarį alergiškiems žmonėms patariama dažniau būti namie, bet atsižvelgiant į tai, kad dėl pandemijos namuose ir taip leidome daugiau laiko, normalu, kad ir pastarieji nori ištrūkti į gamtą. O kad tai būtų įmanoma, reikia vaistų ar purškalų į nosį nuo alergijos“, – pranešime spaudai sako vaistinių tinklo vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar didesnis augimas pastebėtas analgetikų prekių grupėje – buvo nupirkta 62 proc. daugiau vaistų nuo skausmo.

„Vaistus nuo skausmo galima rasti kiekvienuose namuose. Jų augimą mes taip pat siejame su padažnėjusiomis peršalimo ligomis ir alerginėmis reakcijomis, kai žmonės nori „numušti“ neaukštą temperatūrą, sumažinti uždegiminius procesus organizme“, – teigia R. Bagdonavičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų