Išsigandę žmonės paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą ir pranešė besibaiminantys, kad galimai sutriko jų kaimynės sveikata, kad ji pati tikriausiai nepajėgia atidaryti durų.
Padėjo išnešti ligonę
Netrukus nurodytu adresu buvo išsiųsti ir greitosios pagalbos medikai, ir ugniagesiai gelbėtojai.
Paaiškėjo, kad kaimynų nuogąstavimai nebuvo be pagrindo.
19 val. 13 min. atvykus ugniagesiams gelbėtojams, namo durys jau buvo atrakintos.
Ugniagesiai gelbėtojai palaukė, kol medikai suteiks ligonei pirmąją pagalbą. Po to jie medikams padėjo ligonę išnešti iš namo ir įkelti į greitosios pagalbos automobilį, kuriuo kėdainietė išvežta į gydymo įstaigą.
Tokie atvejai primena, kaip svarbu bendruomenėje išlaikyti ryšį su kaimynais, ypač tais, kurie gyvena vieni ar yra vyresnio amžiaus.
Reagavimas į netipinius ženklus – pavyzdžiui, neįprastą tylą, neišjungtą vandenį ar neatsiliepiantį žmogų – gali padėti laiku iškviesti pagalbą ir išgelbėti gyvybę.
Budrumas padeda išgelbėti gyvybes
Vyresnio amžiaus žmonėms dažnai gresia sveikatos sutrikimai, tokie kaip insultas, širdies priepuolis ar staigus kraujospūdžio pakilimas, dėl kurių jie gali netekti sąmonės ar nebegalėti savarankiškai iškviesti pagalbos.
Todėl itin svarbu, kad artimieji, draugai ar kaimynai reguliariai pasiteirautų apie jų savijautą.
Lietuvoje ugniagesiai gelbėtojai ne kartą įrodė, kad jų darbas apima kur kas daugiau nei gaisrų gesinimą – jie neretai dalyvauja gelbėjimo operacijose, padeda medikams patekti į užrakintas patalpas ar suteikti techninę pagalbą nelaimės vietoje.
Šaltinis: Rinkos aikštė, autorė: Goda Ivaškevičiūtė
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!