Lietuvį užkrečiama liga pakirto lėktuve: svarbi kiekviena minutė

Prieš kiek daugiau nei savaitę, balandžio 22 d., Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas, kuriame buvo tymais sergantis asmuo.

Grįžęs po kelionės žmogus kreipėsi į savo gydymo įstaigą, todėl tik NVSC Vilniaus departamento specialistams atlikus epidemiologinę diagnostiką buvo išsiaiškinta, kad žmogus kėlė riziką kitiems lėktuvo keleiviams.

„Nedelsiant buvo organizuotos priemonės: informuotos atsakingos institucijos, oro uosto atstovai, aviakompanija, kuri savo ruožtu nedelsiant informavo lėktuvu skridusius keleivius apie jiems kilusią riziką ir rekomendavo pasiskiepyti per 72 val. po turėto kontakto“, – apie konkrečią neseną patirtį pasakoja R. Lingienė.

Lietuvoje bet kurią minutę gali nusileisti lėktuvas, kuriame gali būti žmogus, sergantis tymais. Šiais metais penki Lietuvos gyventojai jau užsikrėtė tymais užsienyje.

Visuomenės sveikatos specialistai įspėja, jog keliaujantiems kyla rizika susirgti šia užkrečiama virusine infekcija. Šiandien, gegužės 3 d., surengtos stalo pratybos, kurių metu vertintas įstaigų pasirengimas valdyti įtariamą per orą plintančios užkrečiamosios ligos atvejį Vilniaus oro uoste nusileidus lėktuvui.

Šiuo metu tymų protrūkiai fiksuojami ne tik Lietuvoje. Tarp valstybių, į kurias keliaujant yra didesnė rizika užsikrėsti tymais, minimos Ukraina, Rumunija, Italija, Lenkija, Prancūzija, Vokietija, Bulgarija, Bosnija ir Hercegovina, JAV, Singapūras, Uganda, Madagaskaras, Filipinai, Nigerija, Izraelis, rodo Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenys.

„Su konkrečiais keliaujančiųjų atvejais susiduriame bene kasdien – sulaukiame klausimų ir telefonu iš pačių keliaujančiųjų, konsultuojasi ir sveikatos priežiūros įstaigų atstovai.

Tiems, kurie yra neskiepyti, skiepyti tik viena iš dviejų vakcinų ar nesirgę, prieš keliaujant rekomenduojama pasiskiepyti.

REKLAMA

Nors šiuo metu tymų protrūkiai registruojami aukščiau minėtose valstybėse, budriems reiktų būti ir vykstantiems į kitas šalis“, – įspėja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Pavojus Vilniaus oro uoste suvaldytas

Penktadienį rengtose pratybose dalyvavo atstovai iš NVSC Vilniaus departamento, valstybės įmonės Lietuvos oro uostai, Vilniaus miesto greitosios medicinos pagalbos stoties, antžemines paslaugas teikiančių įmonių „Litcargus“ ir „BGS“, Civilinės aviacijos administracijos, Vilniaus oro uosto pasienio užkardos ir Vilniaus teritorinės muitinės Vilniaus oro uosto posto.

Pratybų scenarijus – inscenizuota situacija, kurios metu Vilniaus oro uosto skrydžių valdymo centro bokšto skrydžių vadovas gauna informaciją apie iš Madagaskaro į Vilnių besileidžiantį lėktuvą, kuriame yra sunegalavęs keleivis. Tai yra 34 m. vyras.

Nukentėjęs yra Lietuvos Respublikos pilietis, keliavęs Madagaskare su savo šeima: 30 m. žmona ir trimis 8, 5 ir 2 metų amžiaus vaikais. Orlaivio įgula įtaria virusinę infekciją, nes pasireiškia panašiais į gripo simptomais: aukšta temperatūra (39 °C), sloga, kosuliu, asmeniui paraudusios akys. Iš viso orlaivyje yra 158 keleiviai ir 8 įgulos nariai.

Simuliacijos dalyviai, taikydami praktines žinias, stengėsi kuo profesionaliau ir greičiau suteikti pirmąją medicininę pagalbą nukentėjusiam asmeniui, suvaldyti kilusią grėsmę lėktuve skridusiems keleiviams.


Rašyti komentarą...
T
Tiesiog as
2019-05-03 22:10:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kaip fondo atlikėjas skrido sergantis??? Per tokius ir kiti užsikrečia... Gaila kelių eurų, jei jau sunegalavou viesbutyte , po to pakancertavo ir dar skrido su lėktuvų...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų