Šis vėžys gali būti tiek agresyvus, tiek lėtinis ir svarbu žinoti, kad net ir diagnozavus lėtinį vėžį ne visada skiriamas gydymas, daugiau apie tai naujienų portalo laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja hematologas, onkologas chemoterapeutas Domas Vaitiekus.
„Kraujo vėžys gali būti nuo tokio, kurį nustačius net nereikia gydyti ir žmogus gali gyventi normalų ir ilgą gyvenimą, susirgimas netgi ir netrumpina gyvenimo trukmės. Ir yra tokių kraujo vėžių, kurie yra be galo greitai progresuojantys, be galo pavojingi, ta simptomatika ir visa žmogaus savijauta blogėja labai greitai ir tokius pacientus reikia gydyti galbūt ne per kelias artimiausias valandas, bet dienas ar savaites, nes kitaip viskas gali pasibaigti labai liūdnai“, – sako jis.
Kraujo vėžio simptomai
Kokie gi gali būti kraujo vėžio simptomai? Jų yra ne vienas ir skirtingiems žmonėms jie gali pasireikšti vis kitaip, tarkime, gali greičiau atsirasti mėlynės, gali būti nustatyta anemija, padidėti limfmazgiai ir t.t.
Aišku ir tai, kad ypač lėtinės leukemijos, kraujo vėžio forma, gali būti pastebėtos reguliariai lankantis pas šeimos gydytoją, kuris stebės, kaip keičiasi kraujo rodikliai ir gali įtarti, kad jų priežastis – vėžinis susirgimas.
Vis tik ūmus kraujo vėžys progresuoja labai greitai ir šiuo atveju gydymas būtinas ir skubiai.
Retais atvejais sergant agresyviu kraujo vėžiu yra nustatomi dariniai ir įvairiuose žmogaus organuose.
„Kai kalbame apie ūminę mieloleukemiją labai retai pasitaiko, kad ji pasireiškia tam tikruose organuose kaip infiltratai, kaip navikai. Esame turėję pacientą, kuriam įtarėme širdies nepankamumą“, – pasakoja gydytojas.
Tik paėmus biopsiją paaiškėjo, kad tai buvo ūminė leukemija, laimė, žmogui buvo parinktas tinkamas gydymas ir vėžį pavyko įveikti.
Ką galime padaryti, kad sumažintume vėžio riziką, kuriame žmogaus gyvenimo etape kraujo vėžio tikimybė padidėja, ar kraujo vėžys turi metastazių ir kur jos atsiranda bei kaip galima kraujo vėžį išgydyti visiškai, kviečiame žiūrėti naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“, kurią rasite straipsnio pradžioje.
„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą trečiadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.







































































































