Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kraujo krešuliai paprastai natūraliai ištirpsta po to, kai išgydoma vidinė trauma. Tačiau kai krešuliai natūraliai neištirpsta, jie gali virsti rimta problema.

Kraujo krešuliai paprastai natūraliai ištirpsta po to, kai išgydoma vidinė trauma. Tačiau kai krešuliai natūraliai neištirpsta, jie gali virsti rimta problema.

REKLAMA

„Mayo“ klinika paaiškina, kad plaučių embolija yra vienos iš plaučių arterijų užsikimšimas. Sveikatos priežiūros institucijos teigia, kad daugeliu atvejų plaučių emboliją sukelia kraujo krešuliai, kurie patenka į plaučius iš giliųjų kojų venų arba, retais atvejais, iš kitų kūno dalių venų.

Kadangi krešuliai blokuoja kraujo tekėjimą į plaučius, plaučių embolija gali būti pavojinga gyvybei, rašo express.co.uk.

Organizacija teigia, kad esant plaučių embolijai gali pasireikšti „per didelis prakaitavimas“. Kiti bendri embolijos simptomai yra šie:

  • dusulys. Šis simptomas paprastai atsiranda staiga ir visada blogėja fizinio krūvio metu;
  • skausmas krūtinėje. Jausmas toks, lyg jus ištiktų širdies smūgis. Skausmas dažnai būna aštrus ir jaučiamas giliai įkvepiant, todėl dažnai nepajėgiama giliai įkvėpti. Taip pat skausmas  jaučiamas kosėjant ar pasilenkiant;
  • kosulys. Dėl kosulio gali išsiskirti kraujingi skrepliai.

Įspėjama, kad plaučių embolija gali būti pavojinga gyvybei. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei jaučiate nepaaiškinamą dusulį, skausmą krūtinėje arba kosulį, dėl kurio išsiskiria kruvini skrepliai.

REKLAMA

NHS sako, kad turėtumėte kreiptis į šeimos gydytoją, jei:

  • jaučiate skausmą krūtinėje arba viršutinėje nugaros dalyje;
  • jums sunku kvėpuoti;
  •  atsikosėjate krauju.

NHS priduria, kad taip pat gali skaudėti, parausti ir patinti viena iš savo kojų (dažniausiai blauzda). Tai yra kraujo krešulio, dar vadinamo giliųjų venų tromboze (GVT), simptomai.

NHS paaiškina giliųjų venų trombozę (GVT) kaip kraujo krešulį, kuris susidaro giliojoje venoje, dažniausiai kojoje. Kraujo krešuliai, kurie susidaro venose, taip pat žinomi kaip venų trombozė. GVT dažniausiai atsiranda giliojoje kojų venoje, didesnėje venoje, kuri eina per blauzdos ir šlaunies raumenis.

REKLAMA
REKLAMA

„Stop the Clot“ fondas sako, kad giliųjų venų trombozė (GVT) atsiranda, kai vienoje iš jūsų kūno giliųjų venų susidaro kraujo krešulys, dažniausiai kojose, bet kartais ir rankose.

Organizacija teigia, kad GVT simptomai yra šie:

  • patinimas, dažniausiai vienoje kojoje (arba rankoje);
  • kojų skausmas ar jautrumas dažnai apibūdinamas kaip mėšlungis;
  • odos spalvos pakitimas į rausvą arba melsvą;
  • palietus koją, ji yra šiltesnė.

Jei turite kurį nors iš šių simptomų, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją, nes jums gali prireikti skubaus gydymo. Jūs būsite nukreiptas į ligoninę tolesniems tyrimams ir gydymui. Kol lauksite tyrimų rezultatų, ligoninėje jums tikriausiai bus suleista antikoaguliantų.

Dėl kai kurių rizikos veiksnių tam tikriems žmonėms kyla didesnė kraujo krešulių atsiradimo rizika, tačiau kartais kraujo krešulys venoje gali atsirasti be jokio akivaizdaus rizikos veiksnio.

Žmonėms senstant, ypač vyresniems nei 65 metų, kraujo krešulių susidarymo rizika stiprėja, ypač jei giminėje būta problemų, sujusių su kraujo krešuliais.

REKLAMA
REKLAMA

Kiti rizikos veiksniai yra antsvoris arba hormoninės kontracepcijos vartojimas. Jei esate nėščia arba ką tik pagimdėte, taip pat kyla didesnė krešulių rizika, kaip ir sergant  uždegimine liga, pvz., Krono liga arba reumatoidiniu artritu.

Jei esate padidintos rizikos zonoje, neturėtumėte vartoti daug alkoholio, nes tai gali sukelti dehidrataciją ir susidaryti krešulių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų