Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Deborah James, tinklalaidės „Tu, aš ir Didysis C“ vedėja, mirė, drąsiai pasidalinusi paskutinėmis gyvenimo savaitėmis su pasauliu. BBC žvaigždė atkreipė dėmesį į žarnyno vėžį ir surinko milijonus labdarai.

Deborah James, tinklalaidės „Tu, aš ir Didysis C“ vedėja, mirė, drąsiai pasidalinusi paskutinėmis gyvenimo savaitėmis su pasauliu. BBC žvaigždė atkreipė dėmesį į žarnyno vėžį ir surinko milijonus labdarai.

REKLAMA

Paskutinėje praėjusią naktį mirusios drąsiosios Deborah James žinutėje žmonėms patariama saugotis žarnyno vėžio simptomų.

2022 metų gegužę BBC žvaigždė pasidalijo širdį veriančia žinia, kad po penkerius metus trukusios kovos su šia liga jai buvo suteikta ambulatorinė priežiūra. 40-metė dviejų vaikų mama ir tinklalaidės „Tu, Aš ir Didysis C“ vedėja rašė:

„Tai yra žinutė, kurios niekada nenorėjau parašyti. Mes išbandėme viską, bet mano kūnas daugiau tiesiog nebegali. Mano aktyvi priežiūra sustojo ir dabar esu perkelta į nakvynės namus, aplink mane – neįtikėtina šeima, o dabar svarbiausia – užtikrinti, kad man neskaudėtų ir galėčiau leisti laiką su jais.”

Deborah beveik penkerius metus kovojo su 4 stadijos žarnyno vėžiu, tačiau netrukus mirė nuo ketvirtojo pagal dažnumą Jungtinėje Karalystėje vėžio, nes jos kūnas „tiesiog nebegali eiti toliau“.

REKLAMA

Kasmet šalyje diagnozuojami 43 000 žmonių, o po širdį varginančio Deborah pareiškimo, yra keletas požymių ir simptomų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.

Kokie yra žarnyno vėžio požymiai?

Žarnyno vėžio požymiai ne visada akivaizdūs ir neapsiriboja tiesiog krauju išmatose.

NHS teigė, kad daugiau nei 90 proc. žmonių, sergančių žarnyno vėžiu, turi bent vieną iš tokių bendrų simptomų kaip šie:

  • Pilvo skausmas – pilvo pūtimas, suvalgomo maisto kiekio sumažėjimas ar svorio kritimas.
  • Kraujas išmatose – stebėkite, ar tai nepasireiškia be kitų simptomų, tokių kaip hemorojus.
  • Žarnyno įpročio pasikeitimas – dažnesnės kelionės į tualetą su laisvesnėmis ir skystesnėmis išmatomis. Žmonės turėtų saugotis skausmo pilve.

„Bowel Cancer UK” taip pat sakė, kad žmonės turėtų saugotis neaiškaus nuovargio ir skausmo ar gumbo pilvo srityje.

REKLAMA
REKLAMA

Jie patarė: „Dauguma žmonių, turinčių šiuos simptomus, neserga žarnyno vėžiu. Kiti sveikatos sutrikimai gali sukelti panašius simptomus. Bet jei turite vieną ar kelis iš jų arba jei jaučiate, kad kažkas yra negerai, kreipkitės į savo šeimos gydytoją.”

Kas yra Deborah James?

Deborah James buvo populiari tinklalaidės vedėja ir kovos su vėžiu aktyvistė, viešai išgyvenusi savo kovą su žarnyno vėžiu, rašo mirror.co.uk.

BBC tinklalaidės „Tu, aš ir Didysis C“ vedėjai 2016 metais buvo diagnozuota liga ir ji pasidalino visomis niūriomis ligos detalėmis.

Atsisveikindama su sekėjais, ji paprašė žmonių paaukoti jos garbei įsteigtam Bowelbabe fondui, kuriam per pirmąją dieną buvo surinkta daugiau nei 1 mln. svarų sterlingų ir dabar siekia kiek mažiau nei 7 mln. svarų sterlingų.

„Todėl yra kuriamas @bowelbabefund ir aš labiau už viską pasaulyje norėčiau, kad tik jūs padėtumėte jai klestėti. Norėdami gauti visą informaciją ir paaukoti, apsilankykite bowelbabe.org. Viskas, ko prašau, jei kada nors skaitėte straipsnį, sekėte mano „Instagram“, klausotės transliacijos ar ne veltui matėte mane apsirengusią kaip išmatos.”

REKLAMA
REKLAMA

Ji tęsė: „Prašau nupirkti man gėrimą, kad išlydėtumėte mane iš šio pasaulio, paaukodami išlaidas @bowelbabefund, kurios leis mums surinkti lėšų tolesniems gyvybę gelbstintiems vėžio tyrimams. Kad daugiau Deborah’ų turėtų daugiau laiko.

Šiuo metu man svarbiausia gyventi šia diena, žingsnis po žingsnio ir būti dėkingai už dar vieną saulėtekį. Visa mano šeima yra šalia manęs ir mes kartu tai šoksime, deginsimės ir juoksimės (aš verksiu!!) kiekvieną įmanomą akimirką“.

"Nakvynės namus" jūs bent paskaitot ką google išvertė prieš postinant?
Mirė, tai gerai? 40 metų moteris su dviem vaikais? Kaip galima taip rašyt? O rašo tam, kad primint apie žarnyno vėžį. Nes žmonės nesitikrina, numoja ranka, sako, gyvensiu kiek Dievas duos. O pirmas tikrinimas labai paprastas, kraujo išmatose tyrimas. Jis virš 50 metų priklauso nemokamai, o ir kainuoja jeigu ką jis nedaug. Mane stulbina žmonės, kurie gali išleist 30 eur pavalgyti restorane, bet kokiam tyrimui jiem gaila pinigų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų