Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spėjama, kad maždaug kas aštuntas vyras per savo gyvenimą susirgs prostatos vėžiu, kuris, pasak TV gydytojo, yra „iš dalies dėl to, kad vyrai ignoruoja simptomus arba per daug susigėsta ir apie juos praneša per vėlai“.

Spėjama, kad maždaug kas aštuntas vyras per savo gyvenimą susirgs prostatos vėžiu, kuris, pasak TV gydytojo, yra „iš dalies dėl to, kad vyrai ignoruoja simptomus arba per daug susigėsta ir apie juos praneša per vėlai“.

REKLAMA

Prostatos vėžys Jungtinėje Karalystėje rodo, kad kas 45 minutes nuo šios ligos miršta vienas žmogus. Kuo anksčiau liga bus pagauta, tuo mažesnė tikimybė, kad rezultatai bus sunkūs.

Deja, vienas žiaurus šios ligos faktas yra tas, kad ryškiausi ligos požymiai dažniausiai pasireiškia, kai ji pablogėja tiek, kad gali padaryti didelę žalą. Tačiau yra daug „iniciatyvių“ variantų, kuriuos vyrai turėtų apsvarstyti padėdami jiems kuo greičiau rasti šią ligą, rašo express.co.uk.

Patikrinti, ar šlapime nėra kraujo

Gydytojas Hilary pasidalijo keliais mažiau žinomais, bet paprastais būdais likti sveikiems. Pirmasis daktaro patarimas buvo patikrinti kraują šlapime, kol jis netapo matomas. Matomas kraujas šlapime paprastai yra prostatos vėžio pažengusios stadijos požymis.

REKLAMA

Jis paaiškino, kad „nematomas kraujas šlapime gali būti ankstyvas prostatos vėžio požymis“. Jis rekomendavo specialų tyrimų rinkinį „IcleTest“. Jis pridūrė:

„Jį paprasta naudoti, net galima klijuoti ant tualeto sėdynės ir iškart gauti rezultatus. Jei šlapime bus rastas nematomas kraujas, nepanikuokite. Yra daug nerimtų, priežasčių, dėl kurių šlapime gali būti nematomų kraujo pėdsakų, bet būtinai tai pasitikrinkite. Tai gali išgelbėti jūsų gyvybę!”

Jis taip pat rekomendavo stebėti, ar neatsiranda skirtingo šlapinimosi laiko. Pasirodo, prostatos vėžiu sergantiems vyrams gali tekti daugiau eiti į tualetą. Jis aiškina, kad to negalima ignoruoti

REKLAMA
REKLAMA

„Noras dažniau eiti į tualetą gali būti ne „šiaip sau“, – sakė daktaras Hilary.

„Tokie sutrikimai kaip skubus šlapinimasis, šlapinimasis visą naktį, sunkumai šlapinantis bei lėtesnis ar silpnesnis šlapimo srautas – tai galimi ankstyvi prostatos vėžio požymiai. Šansų yra, kad tai bus tik paprasčiausia prostatos plėtra, o ne vėžys. Bet kam tikėti tokiais šansais?“

Nugaros skausmas

Pasirodo, kad nugaros skausmas ne visada gali būti susijęs su trauma, artritu, natūraliu senėjimu ar kitu tipišku paaiškinimu. Užtat tai gali būti dar vienas galimas ankstyvas įspėjimas apie mirtiną ligą.

„Žinoma, tai turbūt kažkas kita, bet prostatos uždegimas gali pasireikšti nugaros ar klubo skausmais“, – sakė gydytojas Hilary.

„Geriausia tai patikrinti ir, jei tai nieko rimto, galima tikėtis, kad jie gali pasiekti skausmo šaknis, kad ir kas tai būtų.“

Svarbu tai, kad gydytojas Hilary nepaminėjo aukšto PSA (prostatos specifinio antigeno) lygio kaip ligos nustatymo būdo.

REKLAMA
REKLAMA

PSA tyrimus žmonės dažnai naudoja norėdami padėti nustatyti ligą, tačiau, pasak NHS, „tai nėra tobula ir nesuras visų prostatos vėžio atvejų“.

PSA tyrimai atliekami ieškant prostatos liaukos gaminamo baltymo pėdsakų kraujyje. Didelis PSA kiekis gali reikšti liaukos pažeidimą.

Kai kurių tyrimų duomenimis, maždaug šeši procentai vyrų Jungtinėje Karalystėje PSA testą gauna per savo šeimos gydytojo operaciją.

Vėlesni prostatos vėžio simptomai

Nors kiti požymiai gali būti vėlesnės stadijos prostatos vėžio požymis, juos vis tiek verta žinoti. NHS savo interneto svetainėje nurodo šiuos simptomus:

Tenka šlapintis dažniau, ypač naktį;

Naktį tenka skubėti į tualetą;

Sunku pradėti šlapintis;

Įtemptas arba ilgai trunkantis šlapinimasis;

Silpna srovė;

Jausmas, kad pūslė dar nėra tuščia;

Šlapime arba spermoje matomas kraujas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų