REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skutimosi putos yra kone pati geriausia Velykų kiaušinių marginimo priemonė. Su skutimosi putomis kiaušinius nudažysite per kelias minutes, o margučiai primins marmurą.

Skutimosi putos yra kone pati geriausia Velykų kiaušinių marginimo priemonė. Su skutimosi putomis kiaušinius nudažysite per kelias minutes, o margučiai primins marmurą.

REKLAMA

 • Darbų trukmė: 30 minučių
 • Bendra trukmė: 1 valanda
 • Sudėtingumas: pavyks net vaikams
 • Numatoma kaina: 10 eurų
 • Šiemet nenaudokite įprastų kiaušinių dažų – išbandykite dažymą su priemone, kurią galimai jau turite po ranka.

  Naudokite skutimosi putas ir maistinius dažus, kad sukurtumėte nuostabų dizainą, kuris lengvai perkeliamas ant kietai viršų kiaušinių. Viskas daug lengviau, nei gali atrodyti!

  Jei planuojate valgyti dažytus kiaušinius, pakeiskite skutimosi putas plakta grietinėle. Svarbiausia – nepamirškite nudažytų kiaušinių laikyti šaldytuve, rašo bhg.com.

  Sukvieskite visus šeimos narius prie stalo ir praleiskite popietę dažydami velykinius kiaušinius – garantuojame, kad rezultatas jus nustebins.

  REKLAMA
  REKLAMA

  Jums reikės: bambukinių iešmelių; kiaušinių; nedidelio puodo; baltojo acto; didelio dubens; negilaus indo; skutimosi putų arba plaktos grietinėlės; maistinių dažų; guminių pirštinių; dubenėlio vandens; popierinio rankšluosčio.

  REKLAMA

  Sekite šias paprastas instrukcijas, kad sužinotumėte, kaip nudažyti velykinius kiaušinius su skutimosi putomis. Tai padaryti turėtumėte per mažiau nei valandą.

  Paruoškite kiaušinius

  Pradėkite nuo paprasčiausio darbo – kietai išvirkite kiaušinius. Kai kiaušiniai atvės, įdėkite juos į didelį dubenį su actu.

  Palikite kiaušinius mirkti 20 minučių – taip dažai geriau prilips prie kiaušinio lukšto.

  Į negilų indą pripurkškite storą sluoksnį skutimosi putų. Pripurkškite jų tiek, kad padengtų maždaug 2,5 cm indo dugno.

  REKLAMA
  REKLAMA

  Panaudokite spalvas

  Gausiai užlašinkite maistinių dažų ant skutimosi putų – galite žaisti su spalvomis taip, kaip norite. Galite naudoti vieną spalvų derinį vienu metu arba padalinti inde esančias skutimosi putas per pusę arba į ketvirčius, kad galėtumėte vienu kartu išbandyti daugiau spalvų derinių.

  Kai didžioji dalis skutimosi putų paviršiaus bus padengta maistiniais dažais, paimkite bambukinį iešmelį ir juo darykite norimus raštus, kad spalvos išsisklaidytų ir primintų marmurą.

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA

  Nudažykite kiaušinius

  Kai spalvotos skutimosi putos bus paruoštos, užsimaukite pirštines, kad rankos nenusidažytų nuo dažų. Paimkite kietai virtą kiaušinį ir atsargiai padėkite ant skutimosi putų.

  Lėtai ridenkite kiaušinį per skutimosi putas, kad jos visiškai padengtų kiaušinio lukštą. Tada padėkite kiaušinį ant popierinio rankšluosčio ir leiskite išdžiūti.

  Tam prireiks maždaug 20 minučių – nenuvalykite skutimosi putų, kol kiaušinis visiškai nenudžius. Pakartokite šį procesą su tiek virtų kiaušinių, kiek norite jų nudažyti, spalvotas skutimosi putas galite naudoti pakartotinai.

  REKLAMA

  Nuvalykite ir pasidžiaukite

  Norėdami nuvalyti nudžiūvusias skutimosi putas nuo kiaušinio, kiekvieną kiaušinį atsargiai įmerkite į dubenį su vandeniu. Vanduo pašalins skutimosi putų perteklių, tačiau spalvotas piešinys liks ant kiaušinio lukšto.

  Kiekvieną kiaušinį nusausinkite popieriniu rankšluosčiu, tačiau netrinkite jų, nes galite nuvalyti dažus nuo lukšto. Kai visi kiaušiniai bus nuvalyti ir nusausinti, sudėkite kiaušinius į norimą indą.

  Norėdami suteikti blizgesio Velykiniams kiaušiniams, dažytiems su skutimosi putomis, įtrinkite juos augaliniu aliejumi.

  Skutimosi putomis dažyti kiaušiniai nėra valgomi, tačiau plakta grietinėle dažytus kiaušinius saugu valgyti, jei laikote juos šaldytuve.

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKOMENDUOJAME
  rekomenduojame
  TOLIAU SKAITYKITE
  × Pranešti klaidą
  SIŲSTI
  Į viršų