Milda papasakojo savo istoriją ir jausmus, patyrus išdavystę. Ji pasidalijo patarimais su kitomis moterimis, kaip lengviau išgyventi neištikimybę.
Susipažino internetu
Mildos ir jos vaikų tėvo istorija prasidėjo pažintimi internete. Moteris pasakoja, kad pažinties tikrai nelydėjo meilė iš pirmo žvilgsnio. Pora iki romantinių jausmų priaugo kartu.
„Mes su buvusiu vyru susipažinome internetu. Pamenu, kad vasarą mes susirašinėjome, o po to susitikome gyvai mano mieste, Kaune.
Jis iš kito miesto atvažiavo mokytis į Kauną. Iš pradžių mūsų bendravimas buvo draugiškas. Vėliau jis išvažiavo dirbti į užsienį, kad susimokėtų už savo studijas. Jam taip vis tekdavo važiuoti padirbėti.
Kažkaip vienos jo kelionės metu užsimezgė toks artimesnis ryšys, nes vakarais kalbėdavomės, pasakodavome apie savo dieną. Dar pamenu, kad bendravome per „Skype“.
Meilės iš pirmo žvilgsnio tikrai nebuvo. Tad nors iš pradžių jis man nelabai patiko, aš į jį nežiūrėjau kaip į romantinį partnerį, paskui jis tapo mano išgyvenimų ir paslapčių saugotoju. Tai tada, kai jis jau grįžo į Lietuvą, aš nusprendžiau, kad mes pradedame draugauti“, – pažintimi ir romantinio ryšio užsimezgimu dalijosi Milda.
Susituokė dar studijuodami
Įsimylėjusiai Mildai su vyru po draugavimo pradžios viskas vystėsi greitai. Pora po kurio laiko apsigyveno kartu, vėliau susituokė. O jau pabaigę studijas pradėjo planuoti šeimą.
„Kai draugavome, tai viskas vystėsi pakankamai greitai. Mes po pusantrų metų draugystės susituokėme.
Kartu gyventi pradėjome dar iki santuokos. Iki tol turėjome draugystę pasimatymų formatu. O kai susituokėme, tai abiems liko paskutiniai metai universitete. Pabaigus studijas, po metų santuokoje, pradėjome planuoti šeimą ir pradėjau lauktis dukros“, – akimirkas prisiminė Milda.
Neilgai trukus Milda su vyru sulaukė šeimos pagausėjimo ir prasidėjo naujas gyvenimo etapas: „Kai gimė dukra, mes, kaip jauna šeima, buvome pasiėmę paskolą būstui. Atsirado vaikas, aš buvau motinystės atostogose, pajamų sumažėjo, o įsipareigojimų padaugėjo.
Tada jis gavo tokį gerą projektą, dėl kurio reikėjo važinėti darbuotis į užsienį. Jis važiuodavo į užsienį 5-6 savaitėms ir tada kokioms 2 savaitėms grįždavo namo. Tas atstumas, turint mažą vaiką, kai namuose reikia daugiau pagalbos ir palaikymo, manau, padarė įtakos.“
Konfliktai sekė vienas po kito
Vyrui išvykus į užsienį, ant Mildos pečių užkrito visa namų buitis. Moteris vylėsi, kad grįžęs vyras jai padės su namų ruošos darbais, tačiau taip nenutiko.
„Atsirado labai daug konfliktų, nesutarimų, nepasidalijimo buities rūpesčiais, pradėjo trūkinėti emocinis ryšys. Atsimenu, su dukryte pastoviai būdavome vienos, laukdavome. Daug vienišumo būdavo.
O pykdavomės su juo dėl to, kad turėjau tam tikrus lūkesčius. Pykčiai buvo prasidėję dar prieš santuoką, bet aš galvojau, kad viskas pasikeis. Galvojau, kad galiu būti geru pavyzdžiu, kaip reikia daryti ir jis dėl to pasikeis. Tai santuokos metu pykdavomės dėl buities.
Aš, kai laukdavau jo, tai tikėdavausi, kad mes kažką kartu veiksime, jis man padės buityje. O jo supratimu, viskas turėjo būti kitaip. Tad konstruktyviai nesukomunikuodavome.
Per kelias savaites būdavau sukaupusi priekaištų, kas man netinka, apie buvimą su šeima, su vaiku, apie laiką ir dėmesį man, kaip moteriai. Tai aš tai išreikšdavau per reikalavimus.
Aš buvau ta, kuri puola, išreiškia pyktį, nusivylimą. O kaip sakoma, gali arba pulti, arba bėgti, arba sustingti. Tai jis sustingęs būdavo, išklausydavo, pažadėdavo pokytį, kad skirs daugiau dėmesio ar laiko, ar pagalbos. Mane taip nuramindavo ir laukdavau to pokyčio, o jis taip ir neateidavo.
Būdavo ramu iki sekančio konflikto, kai paklausdavau, kada gi bus žadėtas pokytis. Konfliktai būdavo, kai man jau trūkdavo kantrybė ir vėl tas pats užsisukdavo ratas. Iš esmės, jie visada būdavo apie tą patį“, – konfliktų priežastimis dalijosi moteris.
Gimė antroji dukra
Nors Mildos santykiai tuo metu nesiklostė gerai, tačiau moteris vis dar svajojo turėti didesnę šeimą. Ji tikėjosi, kad galbūt naujas etapas padės porai išspręsti problemas.
„Tai pamenu, kad su vyru kalbėjome, kad mano noras turėti didesnė šeimą. Mes planavome antrą dukrytę, tarp dukrų trijų metų skirtumas.
Kaip ir dažna moteris, galvojau, kad na va, gal kažkas pasikeis, nes kitas etapas. Pirmas vaikas eina į darželį, o aš laukiuosi antro, viskas kitaip. Tai, kai jis grįždavo, galvodavau, kad turėsime daugiau laiko vienas kitam. Ir vėl turėjau tuos pačius lūkesčius. Jie neišsipildė“, – niūria žinia pasidalijo pašnekovė.
Ji pridūrė, kad antras vaikas ne tik nepagerino santykių, bet ir atnešė Mildai naują suvokimą: „Kai gimė antra dukra, man buvo vidinis pojūtis, kad kažkas mūsų santykiuose pasibaigė. Nežinau, ar tikėjimas, ar viltis, bet buvo nutrūkimas. Pakankamai greitai jau pradėjau kalbėtis apie skyrybas.“
Sužinojo apie neištikimybę
Milda tuo metu jau rimtai svarstė apie neištikimybę. Moteris ruošė skyrybų dokumentus ir netrukus sužinojo apie vyro išdavystę.
„Po to, kai dokumentai buvo pradėti ruošti, kaip vyšnia ant torto paaiškėjo neištikimybė. O išsiaiškinau visiškai atsitiktinai, vyresnės dukros pagalba.
Ji norėjo pasiimti vyro planšetę, kurią jis naudodavo darbams, tam, kad pažiūrėtų filmuką. Vyras ją buvo palikęs namuose, nes ji buvo neveikianti. Bet man ji kažkaip įsijungė ir aš norėjau įjungti vaikui pažiūrėti filmuką.
Pamenu, kad braukdama per meniu juostą, ieškodama „Youtube“ pamačiau „Tinder“ ikonėlę. Aš net nežinojau, kas tas „Tinder“, man nebuvo aktualu. Aš atsidariau tą programėlę, slaptažodžiai buvo išsaugoti, ir atradau ilgalaikius susirašinėjimus.
To bendravimo, pokalbių, ėjimų pagerti kavos, pasimatymų buvo ne vienas ir ne du. Man tuo metu pasirodė, kad tai yra paieška bendravimo, gal santykių“, – paaiškino Milda.
„Kaip vyrai sako, tai buvo smūgis žemiau juostos. Man buvo didžiulis šokas, aš niekada nebūčiau pagalvojusi, kad jis galėtų šitaip pasielgti. Net jei kas iš šono būtų pasakęs, būčiau nepatikėjusi. Maniau, kad mano vyrui tai neįmanoma. Aš niekada netikrinau telefono ar kompiuterio, maniau, kad problemos kyla dėl mūsų, nemaniau, kad paveikta kitų asmenų.
Nenorėjau patikėti tuo, buvo didelis apgavystės jausmas, didelė savigrauža. Atrodo, kad aš tiek laiko skyriau, tiek dėmesio, ieškojau tiek būdų per seminarus, knygas, kaip susitarti, kalbėtis.
Tą akimirką man tai buvo atsakymas, kodėl mano būdai neveikė. Nes dėmesys buvo kažkur kitur. Aš galvojau, kad jis visai neturi motyvacijos tarp mūsų kažką spręsti, nes jis gauna dėmesio, pripažinimo, įvertinimo kitur. Ir čia nebėra noro nieko taisyti“, – kalbėjo pašnekovė.
Ilgą laiką dirbo su savimi
Tuo metu moteris perdavė informaciją apie neištikimybę teisininkei, o po komandiruotės grįžusiam namo vyrui įteikė skyrybų dokumentus.
„Mano noras tuo metu buvo paskubinti visą skyrybų procesą. Aš jam telefonu apie skyrybas nepranešiau. Palaukiau savaitę, kol jis grįš iš savo darbų, ir tada jau informavau, kad nebenoriu, kad jis gyventų mūsų namuose, kol vyksta procesas. Pranešiau ir kad viskas suderinta, paruošti skyrybų dokumentai, kad noriu parduoti bendrus namus, kad nebūtume vienas kitam skolingi, skirstytumėmės ir gyventume savo gyvenimus atskirai.
Tai, kai pranešiau apie skyrybas, nebenorėjau dar klausytis jo pasiteisinimų ar pasiaiškinimų dėl neištikimybės. Tą akimirką man tai atrodė, kaip atsakymas, kodėl mūsų santuoka nenusisekė“, – kalbėjo ji.
Po skyrybų pašnekovės laukė ilgas kelias darbo su savimi. Moteris bijojo pasitikėti vyrais, tačiau dabar jaučiasi kur kas geriau.
„Kalbant apie naujus romantinius santykius, tai užmegzti juos buvo labai sunku, nes buvo iškilęs didžiulis nepasitikėjimas vyrais.
Nepasitikėjau jų ketinimais, jaučiau didelę baimę kad tokia situacija gali pasikartoti, kad manimi pasinaudos, apgaus...
Labai daug dirbau su savimi, psichoterapeutė man padėjo suprasti, kas atsitiko, kad aš savo gyvenime patyriau tai, ką patyriau. Ieškojau atsakymų, kaip aš pasirinkau tą vyrą, ko nepastebėjau, ko pati nepadariau.
Mano buvo didžiulis noras nebekartoti tų klaidų, kurios buvo padarytos. Man tai užtruko penkis metus, bet sužinojau, kokių santykių noriu, kaip tinkamai kurti santykius, kaip sau sukurti santykius.
Šiuo metu esu ištekėjusi antrą kartą, o su buvusiu vyru gebame palaikyti draugiškus santykius dėl dukrų“, – pasidžiaugė ji.
Turi patarimų visoms
Pokalbio metu Milda tikino, kad puikiai supranta moteris, kurios patyrė išdavystes. Ji taip pat pasidalijo patarimais, kuriuos pati būtų norėjusi išgirsti sunkią akimirką.
„Mano patarimas būtų nelikti vienoms, nes labai dažnai būna noras atsiskirti nuo pasaulio, nebendrauti su niekuo, o pagalbos juk reikia. Galbūt psichologo, psichoterapeuto ar kito specialisto.
Man dar padėjo visi neformalūs užsiėmimai, tokie kaip meditacijos. Dėl jų susigrąžinau ramybę.
Dar svarbu nepulti į kitus santykius, duoti sau laiko. Nes matau, kad moterys dažnai būna pažeidžiamos. Tada jos papuola nuo vilko ant meškos. Randa gelbėtoją, gauna šilumos, dėmesio ir pasineria į dar blogesnes patirtis“, – patarė ir baigė pokalbį Milda.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!