Jaunos kaunietės Alvitos mergytė gimė su sunkia liga, tad mažylę teko operuoti. Mama ir dabar dar vos tramdo ašaras, tad ir po gimdymo dėl streso ir baimės pienas niekaip nesirodė.
„Pirmom dienom labai sunku, kada tau yra stresas, o tau reikia susikaupti, sulaikyti visas emocijas, nes tu negali sau leisi stresuoti, nes dings pienas ir viskas priklauso tik nuo gerų emocijų, kurias labai sunku išlaikyti, kai vaikas serga“, – pasakojo mama Alvita.
Tokia situacija, kai naujagimių mamos negali savo mažylių pamaitinti savo pienu, dažniausiai nutinka tada, kai mažyliai gimsta per anksti. Ingos dvynukai gimė vos 26-tą savaitę, kai motinos kūnas dar visai neturi pieno arba turi labai mažai.
Medikai kategoriški, tokiais atvejais mažylį maitinti adaptuotais mišiniais – pavojinga.
„Mes stebime, kad mažo gimimo svorio naujagimiams, kurie nepasisavina maisto, jiems išsivysto žarnos uždegimas. To žarnyno uždegimo komplikacijos yra prakiurimas arba nekrozė ir tada naujagimius turime operuoti, ir neretai dalis žarnyno yra pašalinama“, – teigė Kauno klinikų gydytoja-neonatologė Vilma Ivanauskienė.
Kaune – pirmasis šalyje Motinos pieno bankas (nuotr. TV3)Visgi, dažniausiai pagimdžiusios moterys pieno turi pakankamai ne tik savo mažyliui, bet ir pataupymui. Štai taip atrodo vienas iš Kauno klinikų šaldytuvų – jame šaldytas perteklinis motinų pienas.
Plačiau apie tai TV3 reportaže.