Karštą dieną palikus automobilyje šiuos daiktus, jie gali prarasti savo efektyvumą ir net padaryti žalos sveikatai, rašoma bobvila.com.
Elektronikos priemonės
Jei paslėpsite ją nepastebimose vietose, vagių akių gal ir išvengsite, tačiau žalos – tikrai ne. Ilgalaikis aukštos temperatūros poveikis gali neigiamai paveikti jūsų telefono, nešiojamojo kompiuterio, fotoaparato ir USB įrenginio veikimą.
Jei vis tik turite šiuos daiktus laikyti savo transporto priemonėje, įdėkite juos į paminkštintas dėžutės, kad nepatektų tiesioginiai saulės spinduliai. Viskas gerai turėtų būti iki tol, kol automobilio salone temperatūra nepasieks 32 laipsnių šilumos.
Vaistai
Aukšta temperatūra gali sumažinti vaistų efektyvumą. Jei per didelis karštis paveiks vaistus, naudojamus kritinėms situacijoms, gali kilti ir pavojus gyvybei. Todėl laikykite svarbias piliules taip, kad jas visada turėtumėte po ranka ir niekada nepalikite jų automobilyje.
Žiebtuvėliai
Tam, kad žiebtuvėlis sprogtų, temperatūra turi būti ypač aukšta, tačiau didesnė tikimybė, kad tai įvyks vasarą, kai dėl karščio cheminės medžiagos talpyklose gali išsiplėsti. Todėl pašalinkite visus žiebtuvėlius iš savo transporto priemonės prieš kitą karščio bangą, kad išvengtumėte pavojaus.
Plastikiniai vandens buteliai
Leisti įkaisti plastikiniams vandens buteliams yra rizikinga dėl kelių priežasčių. Pirma, dėl aukštos temperatūros aplink buteliuko kaklelį atsiranda daugiau bakterijų. Antra, plastikiniame butelyje esantis vanduo gali pritraukti daugiau saulės spindulių, o kai jis pakankamai įkaista, gali užsidegti ir liepsna.
Galiausiai, šiluma gali užteršti vandenį, kurį vėliau geriant gali sutrikti hormonų pusiausvyra, kilti pavojus susirgti vėžinėmis ligomis, atsirasti kitų sveikatos problemų.