Karštą dieną automobilyje nepalikite šių daiktų: štai, kuo rizikuojate

Sveikas protas diktuoja, kad karštą dieną automobiliuose nereikėtų palikti kūdikių ir mažų vaikų, naminių gyvūnėlių, brangių daiktų. Tačiau į sąrašą patenka ir tam tikri kasdieniai daiktai, apie kuriuos galbūt net nesusimąstome.

Karštą dieną palikus automobilyje šiuos daiktus, jie gali prarasti savo efektyvumą ir net padaryti žalos sveikatai, rašoma bobvila.com.

Elektronikos priemonės

Jei paslėpsite ją nepastebimose vietose, vagių akių gal ir išvengsite, tačiau žalos – tikrai ne. Ilgalaikis aukštos temperatūros poveikis gali neigiamai paveikti jūsų telefono, nešiojamojo kompiuterio, fotoaparato ir USB įrenginio veikimą.

Jei vis tik turite šiuos daiktus laikyti savo transporto priemonėje, įdėkite juos į paminkštintas dėžutės, kad nepatektų tiesioginiai saulės spinduliai. Viskas gerai turėtų būti iki tol, kol automobilio salone temperatūra nepasieks 32 laipsnių šilumos.

Vaistai

Aukšta temperatūra gali sumažinti vaistų efektyvumą. Jei per didelis karštis paveiks vaistus, naudojamus kritinėms situacijoms, gali kilti ir pavojus gyvybei. Todėl laikykite svarbias piliules taip, kad jas visada turėtumėte po ranka ir niekada nepalikite jų automobilyje.

Žiebtuvėliai

Tam, kad žiebtuvėlis sprogtų, temperatūra turi būti ypač aukšta, tačiau didesnė tikimybė, kad tai įvyks vasarą, kai dėl karščio cheminės medžiagos talpyklose gali išsiplėsti. Todėl pašalinkite visus žiebtuvėlius iš savo transporto priemonės prieš kitą karščio bangą, kad išvengtumėte pavojaus.

Plastikiniai vandens buteliai

Leisti įkaisti plastikiniams vandens buteliams yra rizikinga dėl kelių priežasčių. Pirma, dėl aukštos temperatūros aplink buteliuko kaklelį atsiranda daugiau bakterijų. Antra, plastikiniame butelyje esantis vanduo gali pritraukti daugiau saulės spindulių, o kai jis pakankamai įkaista, gali užsidegti ir liepsna.

Galiausiai, šiluma gali užteršti vandenį, kurį vėliau geriant gali sutrikti hormonų pusiausvyra, kilti pavojus susirgti vėžinėmis ligomis, atsirasti kitų sveikatos problemų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų