• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Virtuvė – tai ne tik vieta, kur už stalo renkasi visa šeima, tačiau ir patalpa, kurioje šiuolaikinė namų šeimininkė praleidžia pakankamai daug laiko. Todėl labai svarbu, kad joje viskas būtų kruopščiai apgalvota, gražu ir patogu. Taigi šį kartą norime pakalbėti apie tai, kaip svajones apie idealią virtuvę priartinti prie tikrovės.

Virtuvė – tai ne tik vieta, kur už stalo renkasi visa šeima, tačiau ir patalpa, kurioje šiuolaikinė namų šeimininkė praleidžia pakankamai daug laiko. Todėl labai svarbu, kad joje viskas būtų kruopščiai apgalvota, gražu ir patogu. Taigi šį kartą norime pakalbėti apie tai, kaip svajones apie idealią virtuvę priartinti prie tikrovės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apdaila ir interjeras: kuriame grožį ir erdvumą

Deja, ne kiekviena šeimininkė gali pasidžiaugti erdvia virtuve, tačiau gerai suplanuoti ir sukurti maksimalų komfortą gali kiekviena iš mūsų. Ne paslaptis, kad nedidukėje virtuvėje turėtų vyrauti šviesios pastelinės spalvos, taip ji atrodys erdvesnė. Jeigu tau labiau patinka tamsios spalvos, tai pasistenk, kad dauguma paviršių būtų blizgūs: skirtingai nuo matinių, jie sukuria didesnę vizualinę erdvę.

REKLAMA

Tą patį galima pasakyti ir apie blizgias plyteles. Sienoms reikėtų rinktis mažiau ryškias ir neprimargintas plyteles, tokiu būdu bus galima dėlioti akcentus ant kitų interjero datalių. Neutralias plyteles galima dekoruoti stilingu apvadėliu.

Virtuvės sienų plyteles patariame rinktis tokio paviršiaus, kurį būtų lengva prižiūrėti. Galima rinktis ir plaunamus tapetus ar dažus, tuomet juos nesudėtingai išvalysi dulkių siurbliu ar tiesiog drėgna šluoste. Dar vienas variantas – skysti tapetai, kuriais atnaujinti suteptą vietą labai paprasta - ją galima užtepti mentele, atskiedus ir sumaišius šiek tiek tapetų miltelių.

REKLAMA
REKLAMA

Grindų plytelių pasirinkimas gana didelis. Daugelis renkasi plyteles, nes jas paprasčiau prižiūrėti, o teisingai jas sudėjus, jų eksploatacijos laikas gerokai pailgėja. Nors keraminės plytelės – šalta medžiaga, tačiau yra galimybė įrengti grindinį šildymą.

Kai kurios šeimininkės renkasi laminatą. Kokybiškas laminatas tarnaus ilgai, tiesa jo paviršius „bijo“ vandens, jame atsiranda įdubos nuo kėdžių kojyčių ar netyčia nukritusių ant grindų daiktų.Kainos atžvilgiu, vienas iš ekonomiškiausių variantų gali būti linoleumas, jį nesunku patiesti ir prižiūrėti, tačiau jis trumpiau tarnauja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Spalvinės gamos ir bendro stiliaus pasirinkimas priklauso nuo tavo fantazijos: klasikinis „medžio“ stilius, baldai pastelinės spalvos su aukso, sidabro ar blizgaus žėručio apdaila. Atminkite, kad šiltos spalvos kelia apetitą, o tamsios mažina.

Stenkitės, kad virtuvėje būtų daugiau šviesos ir gryno oro. Langų dekoravimui rinkitės šviesai pralaidžias medžiagas – lengvą tekstilę. Netinka tankūs, sunkūs audiniai ir žaliuzės, tuo labiau, kad ant jų greitai nusėda dulkės ir suodžiai.

Dar vienas patarimas. Nedidelės virtuvės apdailai rinkitės smulkaus rašto paviršius arba visai lygius. Erdvioje patalpoje stambius raštus taip pat patartina rinktis atsargiai.

REKLAMA

Technika: viskas po ranka

Kai kurios šeimininkės buitinei technikai jaučia didelę silpnybę, tačiau kai kuriais iš prietaisų naudojasi itin retai. Prieš visą laisvą erdvę užpildant buitine technika, vertėtų gerai pagalvoti, ką dažniausiai naudosi. Paprasčiausiai paklausk savęs, kaip dažnai gaminsi garintuve, naudosite skrudintuvą ar pavyzdžiui jogurtinę? Ypatingai svarbu iš anksto atsakyti sau į šį klausimą nedidukių virtuvių savininkėms, nes kiekvienas buitinis prietaisas užims papildomai vietą, kurią galbūt galima būtų išnaudoti kur kas efektyviau. Apie tai nesukti sau galvos gali tik erdvių virtuvių savininkės. Pageidautina, kad visa buitinė technika būtų vienos spalvos, o idealiausiu atveju – ir vieno gamintojo. Buitinės technikos spalva gali susišaukti su bendra aplinka arba ryškiai kontrastuoti.

REKLAMA

Šiais laikais labai madinga įmontuojama technika – už spintelės durelių gali stovėti šaldytuvas ar garų ištraukėjas. Tai ne tik gražu, patogu bet ir leidžia sutaupyti vietos, juk baldas sumontuojamas prie pat sienos, todėl nelieka jokių plyšių ir tarpų. Vienintelis tokio varianto trūkumas – išaugusi kaina, tačiau mažai virtuvei tai tiesiog idealus variantas. Tarkim, Jei pasirinksi viryklę-plokštę (be korpuso), po ja galėsi įsirengti papildomą spintelę indams.

Didelių virtuvių savininkėms pagrindine taisykle turi tapti teisingas buitinės technikos išdėstymas, kad būtų patogu, paranku ja naudotis, o tai reiškia, kad viskas, kas svarbiausia, turi koncentruotis vienoje vietoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Baldų pasirinkimas: patogumas ir komfortas

Kiekvienai šeimininkei svarbu, kad gaminimo metu viskas būtų po ranka. Todėl maisto gaminimo zonoje viskas turi būti apgalvota. Virtuvės spintelės paprastai statomos išilgai sienos ir tokiu būdu po vienu stalviršiumi suvienijama viskas, be ko sunku apsieiti: kriauklė, viryklė, indaplovė, spintelės ir visa kita. Užsakant virtuvės baldus, reikėtų atminti: kuo didesnis bus stalviršio plotas, tuo komfortiškiau bus šeimininkei gaminti.

Labai patogu, kai tam tikrose baldų vietose dar papildomai yra įmontuotas taškinis apšvietimas.

Didelis gražus virtuvinis stalas – visų šeimos narių svajonė. Jeigu toks variantas neįmanomas, tai siūlome ištraukiamo arba sulankstomo stalo variantą, kurio dydį pasirinkti galima pagal tai, kiek žmonių planuoja už jo sėdėti.Kaip vieną iš ekonomiškiausių vietos atžvilgiu variantų, galime pasiūlyti atlenkiamą prie sienos stalą, kurį tereikia nuleisti žemyn. Mažoje virtuvėje galima naudoti sulankstomas kėdes arba kėdutes, su papildomai įmontuotomis daiktų dėžutėmis, tačiau jei erdvė leidžia, rinkitės virtuvines kėdes su atlošu – tai ir patogu, ir gražu.

REKLAMA

Labai efektingai žiūrisi virtuviniai baldai su medžiagos apdaila (gobeleno), tačiau praktiškiausia yra odos pakaitalas ar vandeniui nepralaidžios medžiagos. Pagal savo skonį galite pasisiūti užvalkalus, kuriuos paprasta išskalbti ir pasikeisti.

Fengšui: švara ir šviesa

Pagal fengšui, virtuvė – tai vieta, kur vyrauja daug teigiamos energijos. Norint ją dar padvigubinti, virtuvėje galima pakabinti veidrodį, ypač maisto gaminimo zonoje. Manoma, kad nuo produktų atspindžio veidrodyje, jų tarsi padaugėja, o tai pritraukia į namus turtuspas. Kai kurie fengšui meistrai pataria veidrodį kabinti net šaldytuve.

REKLAMA

Virtuvė - vieta, kur susitinka ugnies ir vandens stichijos. Būtent todėl nepatariama viryklės statyti šalia kriauklės ar šaldytuvo. Šaldytuvo, jeigu nenorite dažnai kviestis buitinių prietaisų taisymo meistro, negalima statyti šalia šildymo prietaisų.

Fengšui rekomenduoja virtuvėje naudoti kuo daugiau medinių daiktų, nes medis neutralizuoja dvi aukščiau paminėtas priešiškas stichijas. Padėti gali ir metalas, tarkim garų ištraukėjas ir plovykla, metaliniai indai ir stalo įrankiai, o taip pat ir dekoro elementai. Labai sveikintinas pasirinkimas virtuvėje – keraminės grindų ir sienų plytelės, keramikiniai ir moliniai indai, simbolizuojantys Žemės stichiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trikampiai ir aštrūs kampai virtuvėje veikia neigiamai, todėl aštrūs stalo įrankiai turėtų būti sudėti į stalčius ir spinteles. Baldai taip pat turėtų būti be aštrių kampų.

Nepamirškite, kad virtuvėje turi būti geras apšvietimas. Papildomo jaukumo suteikia šviestuvas virš stalo ar ant sienos, šalia stalo. Pati pagrindinė fengšui taisyklė virtuvėje – švara, taigi nepalikite nesuplautų indų. Visa tai, kaip ir negeri kvapai, sukuria neigiamą energetiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų