REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prisiminimai, kuriuos tėvai sukuria savo vaikams per Kalėdas, atmintyje išliks visą gyvenimą, tačiau tam tikru metu reikės pasakyti tiesą – visgi tam gali būti pasirinktas netinkamas laikas. 

Prisiminimai, kuriuos tėvai sukuria savo vaikams per Kalėdas, atmintyje išliks visą gyvenimą, tačiau tam tikru metu reikės pasakyti tiesą – visgi tam gali būti pasirinktas netinkamas laikas. 

REKLAMA

Viena mokytoja 12-metei mergaitei pasakė tiesą apie Kalėdas ir ši liko gerokai sutrikusi. Šis prisipažinimas sukėlė karštą diskusiją su tėvais dėl tinkamo amžiaus, nuo kurio galima su vaikais kalbėti apie išgalvotus šventinius veikėjus. 

Nėra abejonių, kad Kalėdos vaikams yra stebuklingas metas ir kad dauguma tėvų deda visas pastangas, kad šis jausmas išliktų kuo ilgiau.  

Žinoma, tai negali tęstis amžinai, nes galiausiai visi vaikai supras, kad tikroji magija buvo tai, kaip stipriai tėvai stengėsi, kad Kalėdos jiems būtų ypatingos, o ne elfai, šiaurės elniai ir Kalėdų senelis. 

REKLAMA
REKLAMA

Jei papasakosite per anksti – rizikuojate, kad jūsų vaikas bus tas, kuris viską išplepės kitiems klasės vaikams arba mažametis negalės pasidžiaugti šventine atmosfera. 

REKLAMA

Tačiau jei vaikas sužinos per vėlai, jis gali pasijusti kvailai prieš bendraamžius, kai supras, kad visi kiti, išskyrus jį, dalyvavo šioje apgaulėje. 

Mokytoja klausė komentatorių nuomonės

Viena mokytoja pasijuto visiškai sugniuždyta, kai netyčia sugriovė savo 12 metų mokinio Kalėdinės magijos kerus.  

Mokytoja kreipėsi į „Mumsnet“ ieškodama patarimo, ar nereikėjo atsargiau ir realistiškiau aptarti šią temą su tokio amžiaus mokiniu. 

„Jaučiuosi labai blogai, nes manau, kad anądien sugadinau vienos savo mokinės Kalėdinę dvasią“, – rašė ji ir paaiškino, kad per vykstančią pamoką, mokinė jos paklausė ar džiaugiasi šventiniu laikotarpiu. 

REKLAMA
REKLAMA

„Pasakiau jai, kad taip ir kad, galbūt, šiemet pradėsiu naudoti nykštukus, bet nežinau, ar nepamiršiu padaryti tą kvailystę, kurią nykštukai padaro kiekvieną rytą“, – pasakoja moteris. 

Tradicija, apie kurią kalbėjo mokytoja, buvo „nykštukų ant lentynos“ (angl. „elf on the shelf“)  tradicija, kai tėvai kiekvieną dieną perkelia žaislinius nykštukus į skirtingas vietas, o magija vaikams pasireiškia tuo, kad nykštukai tai daro patys ir gali judėti, kai vaikai miega, bet dieną nejuda. 

Mokinė, atsakydama į mokytojos pastabą pažvelgė šiek tiek keistai, paskui paklausė, ar nykštukai, apie kuriuos ji kalba, yra netikri, nes jos mama jų nejudina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tada aš supratau, kad ji vis dar tiki ir jos tėvai vis dar žaidžia „nykštukų ant lentynos“ žaidimą. Aš pasijutau labai blogai“, – aiškino mokytoja ir pridūrė, kad ji jautėsi labai blogai, bet paprasčiausiai manė, kad 12-os metų mergaitė tuo nebetiki. 

Žmonių nuomonės išsiskyrė 

Komentatoriai pasisakė dėl mokytojos dilemos, daugelis pritarė, kad 12-a metų yra gana didelis amžius, kad mergaitė nesuprastų tiesos apie tokias Kalėdines išdaigas, rašo mirror.co.uk.

„Manau, kad sulaukę vyresniojo mokyklinio amžiaus jie turėtų žinoti, kad Kalėdų senelis, Velykų zuikis ir dantukų fėja nėra tikri“, – rašė vienas komentatorių ir pridūrė, kad vaikams tiesos nepasakantys tėvai prašosi, kad jų vaikai būtų išjuokiami.  

REKLAMA

Kitas komentatorius sakė, kad jis nuo vaikystės netikėjo Kalėdų seneliu, todėl mano, kad visas šis mitas yra keistas. Ypač dėl to, kad šiais laikais didžioji visuomenės dalis niekuo netiki, todėl skatinti vaikus tikėti išgalvota būtybe yra keista.  

„Kiek pastangų reikia įdėti, kad būtų išlaikytas mitinių būtybių ir dovanas atnešančio senolio įvaizdis? Tikrai užjaučiu vaikus, kai jie sužino, kad tai nėra tikra ir kad visuomenė jiems melavo“, – sako komentatorius. 

Tačiau kai kurie komentatoriai manė, kad šiais laikais gana normalu, jog tokio amžiaus vaikai vis dar tiki Kalėdų magija.  

„Manau, kad šiais laikais vaikai tokiais dalykais tiki daug ilgiau. Kai aš buvau vaikas, dėl tikėjimo niekada nebuvo daroma didelė problema, nustojau tikėti gerokai prieš vidurinę mokyklą“, – rašė vienas iš jų.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų