REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Specialistai įspėja, kad rytinis kavos puodelis prieš pusryčius gali turėti neigiamų pasekmių sveikatai, jei kava geriama tuščiu skrandžiu.

Specialistai įspėja, kad rytinis kavos puodelis prieš pusryčius gali turėti neigiamų pasekmių sveikatai, jei kava geriama tuščiu skrandžiu.

REKLAMA

Bato universiteto mokslininkai patarė prieš pirmąjį kavos gurkšnį, kuris, anot jų, gali smarkiai paveikti gliukozės kontrolę, būtina bent kažką užkąsti, rašo mirror.co.uk.

Kaip anksčiau pranešė dienraštis „Daily Express“, tyrimai parodė, kad miego sutrikimai ir kavos vartojimas gali paveikti suaugusiųjų gliukozės kiekį ir jautrumą insulinui.

Gliukozė, reikalinga energijai gauti, į ląsteles patenka per kraują. Svarbu palaikyti sveiką gliukozės kiekį, kad išvengtumėte rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, širdies, inkstų ligų ir diabeto.

Kyla pavojingų ligų rizika

Tyrimas, kurio rezultatai 2020 m. paskelbti „British Journal of Nutrition“, buvo atliktas su 29 sveikais vyrais ir moterimis, kurie dalyvavo trijuose skirtinguose eksperimentuose.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmame eksperimente dalyviai vos pabudę po įprasto, nepertraukiamo miego gėrė saldžius gėrimus. Antrajame eksperimente jie gėrė tą patį gėrimą, tačiau prieš tai prastai miegojo, būdavo pažadinami kas valandą.

REKLAMA

Trečiojo eksperimento dalyviai, pabudę po prasto, pertraukiamo miego, gėrė stiprią juodą kavą, o po pusvalandžio taip pat išgėrė po saldų gėrimą.

Po visų trijų eksperimentų tyrėjai paėmė kiekvieno iš 29 dalyvių kraujo mėginius ir ištyrė gliukozės kiekį kraujyje.

Nustatyta, kad sutrikęs miegas neturėjo akivaizdžiai reikšmingos įtakos gliukozės kiekiui, lyginant su pertraukiamu miegu.

Tačiau stipri juoda kava, išgerta tuščiu skrandžiu, maždaug 50 proc. padidino gliukozės kiekį išgėrus saldų gėrimą.

Nors norint išsiaiškinti ilgalaikę riziką reikalingi papildomi tyrimai, mitybos specialistų komanda padarė išvadą, kad juodos kavos gėrimas prieš pusryčius iš tiesų gali turėti pastebimą poveikį cukraus kiekiui kraujyje ir medžiagų apykaitai, jei nakties miegas yra pertraukiamas.

Manoma, kad taip yra todėl, kad kava labai greitai padidina kortizolio kiekį, o jam sugrįžti į normos ribas prireikia laiko.

Kortizolis yra pagrindinis organizmo streso hormonas, todėl, jei jo lygis nuolat yra aukštas, gali kilti padidėjusio cukraus kiekio kraujyje ir 2 tipo diabeto rizika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų