Konfliktai su kaimynais, dažnas policijos kvietimas, išvartytas ir suniokotas butas – ši istorija, kaip pati Olga sako, atskleidė žmogaus neadekvatų elgesį ir paliko jai 20 tūkst. eurų žalą.

Butas virto smurto ir chaoso vieta
Olga pasakoja, kad butą nuomavo vyrui. Iš pradžių viskas atrodė tvarkoje, tačiau netrukus kaimynai pradėjo skųstis triukšmu ir dažnais policijos vizitais.
„Tai teta mirė, tai jis ligoninėje – labai vengdavo (nuomininkas – aut. past.) susitikimo. Vėliau man vis skųsdavosi žmonės, pradėjau laiškus rašyti jam, kad įleistų į butą, bandžiau atvykti, bet jis pakeitė spynas“, – teigia Olga.
Kaimynai moterį įspėjo, kad bute yra dažnai girtaujama, vyksta muštynės. Anot Olgos, ją pasiekė ir žinutės apie tai, kad nuomininkas net praskeldavo galvas draugams. Jis esą taip dažnai elgdavosi, kad aplinkiniai žmonės nebenorėjo gyventi šalia.
Galiausiai, bute buvo aptikta kraujo dėmių, sulaužyti baldai, dužę stiklai. Atvykęs ekspertas įvertino padarytą žalą – ji siekia daugiau nei 20 tūkst. eurų.
„Paliko butą šiukšlyne. Yra kraujo dėmės, viskas aptaškyta, sulaužyta. Stiklai bute – nuo stiklinių gabalai, viskas sugadinta. Išlaužtos durys“, – pasakoja moteris.
Anot jos, šiuo metu butas netinkamas nei gyventi, nei nuomoti. Ąžuolinės grindys subraižytos, sienos apgadintos, užuolaidos sugadintos, sumontuotos lentynos ant sienų be leidimo.
Be to, ji priduria, kad nuomininkas dar ir laikė gyvūnus neatsiklausęs ir visiškai nesilaikė nuomos sutarties punktų.
Nuomininkas pabėgo be atsakomybės
Nepaisant daugelio laiškų ir bandymų susitarti, vyras į susitikimus su Olga vengė eiti, o tuo labiau nenorėjo jos įsileisti į butą. Vietoj to, jis pakeitė spynas ir galiausiai paliko butą, neatidavęs raktų ir neatsiskaitęs.
„Net pats raktų neatvežė – atvežė jauni, nagli vaikinukai“, – sako Olga.
Nuomininkas nesumokėjo paskutinių komunalinių mokesčių, nors raštu žadėjo viską sutvarkyti. Tačiau nei pažadai, nei atsakomybė nebuvo įvykdyti.
Olga tikina, kad vyras turėjo savo įmonę, buvo direktorius, tačiau vėliau išmokėjo sau 20 tūkst. eurų ir užsiregistravo darbo biržoje.
Pasidalinus šia istorija viešai, kiti žmonės taip pat ėmė rašyti apie neigiamą patirtį su šiuo asmeniu. Nors žala ne visada būdavo tokia didelė, pasak kitų žmonių, daug kur jis elgėsi netinkamai.
Siunčia patarimą nuomuotojams
Iš šios skaudžios patirties Olga sako išmokusi svarbias pamokas ir dalinasi konkrečiais patarimais būsimiems ar esamiems būsto nuomotojams:
- Turėkite draudimą: „Tokiems atvejams būtina draudimo apsauga. Dabar turiu laukti, kol susigrąžinsiu pinigus ir galėsiu pradėti remontą“;
- Imkite didesnį depozitą: „Aš imčiau depozitą trims–keturiems mėnesiams į priekį“;
- Numatykite buto patikrą: Moteris siūlo į sutartį įtraukti punktą, kad kartą per mėnesį atvyktų valytoja – taip būtų galima stebėti būsto būklę;
- Tikrinkite nuomininko istoriją: „Susisiekite su ankstesniais nuomotojais, pasidomėkite žmogaus reputacija“;
- Praneškite kaimynams: Prieš nuomojant, ji priduria įspėti kaimynus – jie gali būti vertingas informacijos šaltinis;
- Pasidalinkite atsiliepimais. Olga pataria naudotis specialiomis grupėmis ar forumais, kur galima pasidalinti savo patirtimi ir padėti kitiems apsisaugoti.
„Man buvo labai gėda prieš kaimynus, kai jie pradėjo pasakoti, kas ten vyko – koks triukšmas, muštynės, nuolatinis smurtas. Kai aš atėjau ir patekau į butą, jie sakė: „Ačiū Dievui, pagaliau!“ – dalijasi Olga.
Šiuo metu moteris kreipėsi į teismą – parengtas pareiškimas ir vyksta žalos nagrinėjimas. Žala be baldų siekia apie 20 tūkst. eurų, o dar papildomai žala skaičiuojama dėl sugadintų baldų, čiužinių, gartraukio ir kitų sugadintų daiktų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!