Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
10
Deimantės dėl mitybos atsisakydavo treneriai: šiandien išgirdę jos pasiekimus gailisi (tv3.lt fotomontažas)

Niekada nesvajojusi tapti kultūriste, šiandien vilnietė Deimantė Šiaulytė jau gali didžiuotis užimta pirmąja vieta bikini fitness kategorijoje varžybose Latvijoje. O dar daugiau susidomėjusių žvilgsnių Deimantė sulaukia, kai aplinkiniai sužino, kad viso to pavyko pasiekti perėjus prie augalinės mitybos.

10

Niekada nesvajojusi tapti kultūriste, šiandien vilnietė Deimantė Šiaulytė jau gali didžiuotis užimta pirmąja vieta bikini fitness kategorijoje varžybose Latvijoje. O dar daugiau susidomėjusių žvilgsnių Deimantė sulaukia, kai aplinkiniai sužino, kad viso to pavyko pasiekti perėjus prie augalinės mitybos.

REKLAMA

Sportas Deimantei nebuvo svetimas, tačiau į kultūristes žiūrėdavo pasibaisėjusi. Kaip ir į veganus – jie atrodė mažų mažiausiai keisti. O tada viskas apsivertė aukštyn kojomis ir tai, kas tuomet atrodė nesuprantama, tapo merginos realybe.

Keistis paskatino sukrėtęs filmas

Anksčiau, dar prieš atrasdama augalinę mitybą, Deimantė sako, kad maitinosi kaip ir visi įprasti lietuviai – racioną sudarė mėsa, pieno produktai, daržovės, buvo ir perdirbto maisto.

„Prieš tai niekada nebūčiau pagalvojusi, kad pakeisiu mitybą, man pačiai vegetarai ir veganai atrodė keisti, atrodė, kad vaikosi mados ar ko. Neturėjau žinių, nebuvau įsigilinusi ir nesupratau nieko apie augalinę mitybą“, – pasakoja pašnekovė.

REKLAMA

Kai dar buvo visavalgė, D. Šiaulytė sako susidūrusi su valgymo sutrikimais – prieš pereidama prie veganizmo, per mėnesį numetė 10 kilogramų, o tai atsiliepė jos sveikatai:

„Kraujo rodikliai buvo labai prasti, turėjau įgimtą mažakraujystę ir buvau skatinama valgyti daugiau mėsos, burokėlių, kad pakelti feritino kiekius, bet tai nepadėjo.“

19 metų valgiusi viską, Deimantė sako per vieną naktį pakeitusi savo nuostatas ir gyvenimo būdą. Draugo rekomenduotas filmas apie maisto industriją taip stipriai sukrėtė, kad po peržiūros nuėjusi miegoti, ji sako, jog atsikėlusi ryte nebegalėjo būti visavalge.

REKLAMA
REKLAMA

Ir nors pokyčiai atėjo dėl patirto šoko ir supratimo, kad valgyti visko iš eilės nebegali, Deimantė atvirauja, kad tai – geriausias sprendimas jos gyvenime. 

„Pakeitus mitybą viskas susitvarkė – feritinas, hemoglobinas, pagerėjo kraujo tyrimų rezultatai iki tiek, kad nustojau sirgti, pas gydytojus lankausi tik dėl darbo ir atlikti kraujo tyrimus“, – dalijasi ji.

Treneriai bandė atkalbėti

Su veganine mityba į Deimantės gyvenimą atėjo ir susidomėjimas bikini fitness kategorijos sportu. Tiesa, sportas jai niekada nebuvo svetimas – būdama 16 metų ji pateko į Lietuvos tinklinio rinktinės komandą, tačiau nusprendė šį sportą mesti.

Nors ir nebežaidė tinklinio, jau buvo pripratusi prie aktyvios fizinės veiklos, tad reikėjo kažkur išlieti savo energiją.

„Rimtai kultūrizmu susidomėjau pakeitusi mitybą, nes tuo metu buvau numetusi daug svorio, norėjau sutvirtėti, atsiauginti sveiką svorį ir tuo metu pradėjau daugiau sportuoti ir užsidegiau dalyvauti kultūrizmo varžybose“, – šypsosi mergina.

REKLAMA
REKLAMA

Paskatinta draugo, tuomet taip pat dalyvavusio kultūrizmo varžybose, Deimantė norėjo išbandyti savo jėgas ir veganiškos mitybos galimybes. Tik tada, kai ieškojo trenerio, kuris padėtų ruoštis, ne kartą teko nusivilti.

„Kai ieškojau pirmosioms varžyboms trenerio, tai buvo labai didelis iššūkis, praėjau ne pro vieną, du ir ne pro tris trenerius ieškodama pagalbos, kas galėtų su manimi dirbti. Tikrai atsisakydavo ir atkalbinėdavo nuo ruošimosi varžyboms su veganine mityba“, – pasakojo D. Šiaulytė.

Po pirmų varžybų – ilga pertrauka

Galiausiai radusi žmogų, kuris padėjo rengtis ir tobulėti, Deimantė savo karjerą bikini fitness kategorijoje pradėjo neprastais rezultatais, tik iškart po pirmojo lipimo ant scenos laukė netrumpa pertrauka.

„Pavyko iškovoti 5 vietą Lietuvos čempionate jaunimo grupėje, bet po varžybų sekė labai didelė pertrauka – jokios švarios mitybos, nes kiekviena mityba gali būti ir sveika, ir nesveika. Tada buvau nesveikame veganizmo kelyje, valgiau daug perdirbto maisto, cukraus, priaugau papildomo nereikalingo svorio, nesportavau“, – atvirauja pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Tuomet Deimantė visą save atidavė studijoms ir darbui, kaip pati sako, karjerą iškėlė aukščiau savęs pačios. Keletą metų daug dėmesio skyrus karjerai, paskutinėje darbovietėje viskas susiklostė ne itin palankiai, o tai paskatino grįžti prie sporto:

„2021  metų vasarą nusprendžiau vėl pradėti rimtai ruoštis varžyboms, galvojau, reikia pabaigti tai, ką dariau.“

Pandemija jau buvo įsibėgėjusi, sporto klubai uždaryti, tad neliko kitos išeities, kaip sportuoti namuose, tačiau tai nesukėlė jokių sunkumų. Mergina juokiasi, kad jos namai tapo panašesni į sporto salę.

„Dėl koronaviruso atsirado daugiau laiko, nes pradėjome dirbti iš namų, susitaupė laiko ir vėl pradėjau sportuoti. Dėl to esu dėkinga COVID, nes vėl radau laiko sau ir tam, ką myliu daryti“, – juokiasi ji.

Griauna mitus apie veganizmą 

Ir tuomet, po maždaug 8 mėnesių intensyvaus pasiruošimo, išvykusi į Latviją, D. Šiaulytė nuskynė visus laurus ir grįžo namo iškovojusi pirmąją vietą. Iki pat dabar žmonės išgirdę, kad ji veganė, stebisi pasiektais sportiniais rezultatais.

REKLAMA
REKLAMA

„Dauguma sportininkų mano, kad norint numesti svorio, reikia atsisakyti riebalų, angliavandenių, valgyti vien mėsą ir kiaušinius. Tikrai ne. Mano mityboje yra daug angliavandenių, riebalų valgau nemažai, kaip ir baltymų. Tai parodo, kad subalansuota mityba yra raktas.“

Jos pasiekimų sąraše puikuojasi ir 3 vieta Lietuvos čempionate bei Tauragės mero taurės varžybose.

Pati Deimantė sako įprastai savęs visai nevaržanti, o jos lėkštėje visuomet vyrauja balansas ir įvairovė – tai yra raktas į sveikatą ir puikius pasiekimus. Ji griauna mitus, kad sportininkams taip būtini baltymai iš mėsos ir pieno produktų, nes stulbinančius rezultatus ji pasiekė ir be to.

„Mano mityba kiekvieną dieną skirtinga, savęs nevaržau, esu už maisto laisvę, spalvotą mitybą kasdien – ankštiniai, grūdiniai, sėklos, riešutai, vaisiai, daržovės, vyrauja maisto įvairovė. Mityba turi būti įvairi ir subalansuota“, – įsitikinusi D. Šiaulytė.

Deimantės ateities planuose – studijos Lietuvos sporto universitete, įvairūs kursai, susiję su augaline mityba ir sportu. Ji sako norinti gilinti savo žinias apie veganizmą ir jo naudą mūsų kūnui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų