Anot porų psichoterapeutės, yra vienas dalykas, kurį galima įvardyti kaip pagrindinę neištikimybės priežastį, rašo unilad.com.
Sužinoti, kad partneris buvo neištikimas – viena skaudžiausių patirčių gyvenima. Tačiau, anot specialistės, galimai yra būdas to išvengti. Vis dėlto svarbu atminti, kad jei taip ir nutiko, tai nėra jūsų kaltė.
Įvardijo pagrindinę neištikimybės priežastį
Psichologė Esther Perel, dirbanti santykių terapeute jau 45 metus, sako per tiek laiko supratusi vieną pagrindinių priežasčių, kodėl santykiuose esantys žmonės pradeda dairytis į kitus.
„Neištikimybė egzistuoja nuo tada, kai buvo sugalvota santuoka, o žmonės būna neištikimi dėl įvairių priežasčių: kartais tai susiję su pačiais santykiais – kartais dėl to kaltas atstūmimas, ryšio praradimas, vienišumas. Vienišumas – labai dažna priežastis.
Kartais to priežastys labai mažai susijusios su santykiais, jos yra vidinės“, – sakė ji interviu „The Telegraph“.
Nors gali būti daugybė priežasčių, kodėl santykiuose esantys žmonės gali pasirinkti neištikimybę, E. Perel teigia, kad pagrindinė neištikimybės priežastis yra „mirę“ santykiai.
„Mirę“ santykiai – tai dar vienas būdas pasakyti, kad išblėso kibirkštis, susižavėjimo jausmas, kurį jautėte vos pradėję santykius.
Tai nėra kažkas neįprasto, nes atsirandanti trintis ir įsivyraujanti buitis priverčia į santykius pažvelgti kiek kitu kampu.
Ji pažymi, kad neištikimybė gali įvykti, jei santykiuose nelieka intymumo, todėl užgniaužiama aistra, taip pat gali būti, kad partneris neištikimas dėl atšalimo, nutolimo vienas nuo kito – tai gali priversti manyti, kad partneriui tapo nebeįdomus.
Prikelti „mirusius“ santykius gali padėti smalsumas
Tačiau E. Perel taip pat mini, kad yra būdas „prikelti“ „mirusius“ santykius. Tad kaip tai padaryti?
„Būkite smalsūs. Tai reiškia tyrinėjimą, atradimą, aktyvų ėjimą į nežinomybę, tai reiškia gyvenimą. Tai yra gera pradžia.
Tai reiškia priimti faktą, kad nepažįstate savo partnerio taip gerai, kaip manote. Užuot patogiai įsitaisę komfortiškame gyvenime, kodėl gi geriau nepasikalbėkime apie ką nors įdomaus, be to, ko norime vienas iš kito?“ – patarė ji.
Sekso terapeutė pažymi, kad smalsumas „reiškia žaidimą“, o „žaidimas yra tada, kai smagu rizikuoti“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!