REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jachtos „Ambersail“ plaukimo istorijoje neįtikėtinas ir sunkiai protu suvokiamas įvykis, kai buvo balansuojama tarp gyvybės ir mirties, įvyko praėjusiais metais, sausio mėnesį.

Jachtos „Ambersail“ plaukimo istorijoje neįtikėtinas ir sunkiai protu suvokiamas įvykis, kai buvo balansuojama tarp gyvybės ir mirties, įvyko praėjusiais metais, sausio mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Likus vos dviem tūkstančiams kilometrų iki Horno kyšulio, tragedija įvyko tada, kai nuo jachtos „Ambersail“ denio buvo nuplautas vienas įgulos narys Romas Čereška.

REKLAMA

Bangos siekė dešimt metrų

Užklupusi banga siekė kone keturių aukštų pastatą, todėl trūko visai nedaug, kad visa įgulos kelionė būtų pasibaigusi tragiškai.

Vis dėlto dėka įgulos profesionalumo, žaibiškos reakcijos ir profesionalių veiksmų, situaciją pavyko suvaldyti.

Vos tik pastebėjus žmogų, kuris pateko į ledinį vandenį, nedelsiant buvo imtasi gelbėjimosi priemonių.

Gelbėjimo operacijai vadovavo labiausiai patyręs jachtoje žmogus Linas Ivanauskas (Linkus).

Jachtoje kartu plaukę įgulos nariai pasakojo, kaip papuolė į audrą. Jie sutartinai tvirtino, kad kilusi audra buvo didžiulė, o bangos siekė daugiau nei dešimt metrų. 

REKLAMA
REKLAMA

Lemtingas akimirkas prisiminė įgulos narys Rolandas Žentelis. „Tą akimirką Linas (Linas Ivanauskas Linkus, kuris ėmėsi gelbėjimosi operacijos) buvo šalia mūsų gultų, tvarkė virves, kurios reikalingos šturvalui.

Kaip tik tą akimirką laivas keistai pasviro į vieną pusę. Susižvalgėm ir pajutom atėjusią bangą, kuri visu svoriu užgriuvo laivą.

Dar prieš plaukiant buvo aptarta, kad iškilus visoms ekstremalioms situacijoms, viskam vadovaus Linas. Jis tą ir darė. Pirmasis iššoko į denį net be gelbėjimosi liemenės“, - kalbėjo R.Žentelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyvenimas priklausė nuo likusių įgulos narių 

Įgulos narys Artūras Dargis pasakojo pajutęs smūgį jau tada, kai buvo savo gulte. Tie smūgiai, jo teigimu, buvo labai staigūs, todėl reikėjo reaguoti nedelsiant. 

„Linkus sudėliojo visus į reikiamas vietas ir tapo vadu tą akimirką, kai reikėjo pagalbos Romai Čereškai, plūduriavusiam vandenyje“, - kalbėjo įgulos narys.

Pragarą vandenyje išgyvenęs R.Čereška atviras - būdamas vandenyje jis suvokė, kad jo likimas priklauso nuo likusių 11 įgulos narių. 

Kai jis buvo išgelbėtas ir įtrauktas atgal į jachtą, visiems atslūgo nerimas. Ypač bendrakeleiviams palengvėjo tada, kai suprato, jog R.Čereška sveikas, nėra jokių sveikatos pakitimų po buvimo kone lediniame vandenyje.

REKLAMA

Įgulos nariai sutartinai tvirtina, kad Romą išgelbėjo įgula, tačiau viskam koordinavo tik L.Linkus, kuris ir buvo ta ašis, nuo kurios priklauso lemiamų veiksmų eiga.  Tai žmogus, pasak kolegų, iš didžiosios raidės, gebantis išlikti šalto proto ir ramių nervų. 

Gražių žodžių Linui negailėjo ir išgelbėto Romo žmona Monika Čereškienė. „Esu dėkinga visai įgulai ir Linui už šaltą protą ir tikslų vadovavimą gelbėjimo operacijai.

Jei ne Linas ir ne įgula, mūsų dabar čia nebūtų“, - su jauduliu kalbėjo dviejų vaikų mama, Romo žmona Monika. 

REKLAMA

Įteiktas apdovanojimas „Metų narsa“

Būtent Linui Linkui renginio „Lietuvos garbė“ metu buvo įteiktas apdovanojimas „Metų narsa“. Gavęs apdovanojimą, L.Linkus neslėpė džiaugsmo. Jis išgirdo didžiulį garsą ir suprato, kad jachta paniro po banga. 

L.Linkus savo gyvenimo neįsivaizduoja be gyvenimo ant vandens. 

L. Ivanauską, buriuotojų įprastai vadinamą tiesiog Linkumi, galima sutikti ten, kur jo jachtą nuneša vėjas ir burės.

Šiandien jis Klaipėdos uoste, po kelių dienų greičiausiai jau raižys Anglijos pakrantes regatoje „Sevenstar Round Britain & Ireland Race“, o tada su „Ambersail“ trauks žiemoti ten, kur šilta – gal į Ispaniją, gal į Italiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų