Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.
Šaltinis: AlytusPlius.lt
Senjoras prarado stiklainį su 3 tūkst. eurų
Anksčiau naujienų portalas tv3.lt dalijosi BNS informacija apie tai, kad prieš daugiau nei dvejus metus Lietuvoje buvo įvykęs panašus įvykis.
Tuo metu 89 metų senolis iš Lazdijų rajono pasigedo stiklainyje laikytų 3 tūkst. eurų.
Kaip tuo metu pranešė Alytaus apskrities policija, tada buvo gautas vyro pareiškimas, kad Varnėnų kaime, iš sodyboje esančio rūsio dingo stiklainis su jame buvusiais pinigais.
Ar saugu laikyti pinigus „kojinėje“?
Taip pat anksčiau naujienų portalas tv3.lt dalijosi su skaitytojais ekspertų įžvalgomis apie tai, kur saugiausia laikyti pinigus ne tik tam, kad būtų išvengta vagysčių, bet taip pat tam, kad jų vertė augtų.
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Ekonomikos ir vadybos fakulteto partnerystės profesorė dr. Asta Kamandulienė pabrėžė, kad pinigų laikymas „kojinėje“ yra visiška klaida, kadangi pinigai nedirba ir automatiškai praranda savo vertę:
„100 eurų šiandien nelygu 100 eurų po metų ir atvirkščiai.“
ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytojos doc. dr. Astos Klimavičienės aiškinimu, tam, kad pinigai nenuvertėtų, jie turėtų uždirbti tiek, kiek yra infliacija.
„Kai 2022 m. metinė infliacija buvo 20 proc., surasti, kur saugiai padėti pinigus, kad jie nenuvertėtų ir uždirbtų 20 proc., nelabai net buvo įmanoma.
Šiuo metu, kai infliacija yra apie 2–3 proc., yra lengviau surasti saugių priemonių, kurios galėtų uždirbti šiek tiek daugiau nei infliacija. Bet tikrai ne kiekvienais metais taip gali pavykti“, – kalbėjo dėstytoja.
Anot jos, jeigu žmogus galvoja, ar kažkokį brangų daiktą, pvz., už 1 tūkst. eurų, pirkti dabar, ar dar palaukti metus, visada geriau pirkti dabar, nes pinigai nuvertės.
Jei visgi žmogus nori tuos pinigus pasitaupyti, visada geriau pinigus laikyti ten, kur jie bent kiek uždirbs. Pvz., jei infliacija yra 3 proc., o grąža per metus yra 2 proc., tai jau vis tiek geriau, negu 0 proc. – pinigai nuvertės, bet ne 100 proc.
Kur saugiausia laikyti pinigus?
A. Klimavičienės teigimu, normalu, kad žmonės nori turėti grynųjų pinigų namie, bet tada jie turi suprasti, kad tokie pinigai po truputį praras perkamąją galią.
Jeigu žmogus to nenori, bet taip pat nesutinka priimti jokios rizikos, geriausias variantas yra terminuotas indėlis.
Ji atkreipė dėmesį, kad valstybė indėlius iki 100 tūkst. eurų draudžia 100 proc., kas reiškia, kad gyventojas nepraras nė cento.
„Net jeigu netyčia loterijoje laimėtumėte 1 mln. eurų, jį būtų galima išskaidyti po 100 tūkst. eurų į 10 skirtingų bankų ir kredito unijų ir jie visi bus apdrausti, nes šis draudimas galioja kiekvienai įstaigai atskirai.
Taigi net ir turint didesnes sumas, jas galima saugiai laikyti banke nebijant, kad tie pinigai dings“, – patikino ISM dėstytoja.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!