REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Migrena, tai kompleksinė neurologinė liga, nuo kurios kenčia apytiksliai kas septintas suaugusysis. Migreninius skausmus gali išprovokuoti tokie veiksniai, kaip stresas, oro pokyčiai, alkis, troškulys, pervargimas, miego trūkumas ar tam tikri maisto produktai. Kasdieninių įpročių bei gyvenimo būdo keitimas, suteikia galimybę kontroliuoti ligą, sumažinti ar net atitolinti priepuolio tikimybę. 

Migrena, tai kompleksinė neurologinė liga, nuo kurios kenčia apytiksliai kas septintas suaugusysis. Migreninius skausmus gali išprovokuoti tokie veiksniai, kaip stresas, oro pokyčiai, alkis, troškulys, pervargimas, miego trūkumas ar tam tikri maisto produktai. Kasdieninių įpročių bei gyvenimo būdo keitimas, suteikia galimybę kontroliuoti ligą, sumažinti ar net atitolinti priepuolio tikimybę. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Migrenai būdingi simptomai: 

- pulsuojantis skausmas, dažniausiai vienoje galvos pusėje; 

- galvos skausmas gali būti lydimas „auros“ simptomų, tokių, kaip matymo sutrikimai, tam tikrų kūno vietų aptirpimas; 

REKLAMA

- galvos skausmas, trunkantis nuo keturių valandų iki trijų dienų; 

- pykinimas, kartais lydimas vėmimo; 

- padidėjęs jautrumas šviesai ir garsams. 

Jei jums kada yra tekę patirti migrenos sukeltą galvos skausmą, tam, kad sumažintumėte migrenos priepuolių tikimybę ateityje, jums vertėtų pagalvoti apie gyvenimo būdo ar kai kurių kasdieninių įpročių keitimą. 

Migrenos dienoraštis 

Migrenos dienoraštis yra vienas svarbiausių įrankių, galintis padėti išsiaiškinti migrenos priepuolių priežastis. Jame turėtumėte žymėtis migrenos priepuolio pradžios laiką, ką tuo metu veikėte, priepuolio trukmę bei kitus specifinius dalykus, pavyzdžiui, galimas migrenos priepuolio priežastis ir būdus, kurie padėjo malšinti skausmą. Ši informacija gali padėti išsiaiškinti pagrindines migrenos priepuolį išprovokuojančias priežastis ir kaip jų išvengti. 

REKLAMA
REKLAMA

Reguliari subalansuota mityba 

Migrenos vystymuisi įtakos gali turėti ir jūsų valgymo įpročiai. Kad apsaugotumėte save nuo migrenos priepuolių, turėtumėte laikytis reguliaraus mitybos grafiko, jums tinkančios dietos. Verta prisiminti, kad tam tikri produktai taip pat gali išprovokuoti migrenos priepuolius. Maistas yra svarbus veiksnys, kurį turėtumėte pažymėti savo migrenos dienoraštyje. Jei pastebėjote, kad galvos skausmą sukelia tam tikri maisto produktai, pavyzdžiui, šokoladas, kofeinas, alkoholis ar tam tikras sūris, venkite jų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar viena lėtinio galvos skausmo priežastis gali būti antsvoris. 

Fizinis aktyvumas 

Stresas ir nerimas – tai veiksniai, galintys išprovokuoti migrenos priepuolius. Reguliari, jums patinkanti fizinė veikla padės sumažinti streso ir nerimo lygį, o tai gali padėti sumažinti ir priepuolio tikimybę. Svarbu prisiminti, kad renkantis fizinę veiklą, svarbu pradėti sportuoti palaipsniui didinant krūvį, o taip pat rekomenduotina pasikonsultuoti su jus prižiūrinčiu gydytoju. 

Miegas 

Migrenos priepuolio priežastimi gali tapti ir miego trūkumas ar prasta miego kokybė. Pasistenkite laikytis miego režimo, eikite miegoti ir kelkitės tuo pačiu laiku, įskaitant savaitgalius. Jei dienos metu nusprendėte snūstelėti, tam skirkite ne daugiau kaip 20-30 minučių, kad nesutrikdytumėte nakties miego. Susikurkite savo vakaro ritualus – pasimėgaukite vonia, paskaitykite knygą ar pasiklausykite ramios muzikos. Vakare venkite intensyvios fizinės veiklos, sunkiai virškinamo maisto. Venkite iki vėlumos leisti laiką prie ekranų – telefono, kompiuterio, televizoriaus.

REKLAMA

Streso valdymas 

Raskite būdą atsikratyti streso bei jį kontroliuoti. Prioretizuokite darbus. Dideles užduotis suskirstykite į etapus. Palengvinkite sau gyvenimą išmokdami pasakyti „NE“, supraskite, kad visko pasiekti yra neįmanoma ir idealių žmonių nėra. Prisiminkite, kad netgi ir trumpa 15 min pertrauka gali padėti pakeisti jūsų emocinę būseną ir padėti sureguliuoti streso lygį. Išbandykite kvėpavimo pratimus, meditaciją. Palepinkite save tuo, kas jums padeda pakelti nuotaiką. 

Kad ir kaip sunku bebūtu prognozuoti migrenos priepuolius ir jų trukmę – jus galite pabandyti sau pagelbėti gerindami savo gyvenimo kokybę ir keisdami gyvenimo būdą bei įsisenėjusius įpročius. Pradėkite jau dabar nuo kelių paprastų pokyčių – miego režimo, vakaro ritualo, dietos, nesistenkite visko pakeisti iškarto.

REKLAMA

Nebijokite prašyti pagalbos. Jei jaučiate, kad galvos skausmai dažnėja, intensyvėja ir suvaldyti migrenos priepuolių nepajėgiate, nedvejodami kreipkitės pagalbos į savo bendrosios praktikos gydytoją ar neurologą, kuris padės įvertinti galvos skausmo priežastį ir patars, kaip jį gydyti. Šios rekomendacijos, kaip sumažinti migrenos atsiradimą kasdieniame gyvenime, pagrįstos medicinos specialistų išvadomis apie migrenos atsiradimo priežastis ir valdymo būdus. 

Apsilankykite https://www.teva.lt/rupinames-sveikata internetiniame puslapyje ir sužinokite daugiau apie migreną bei kitas lėtines ligas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teva kuriami vaistai padeda gydyti daugiau nei 200 milijonus žmonių visame pasaulyje. Mes žinome, jog už kiekvieno paciento slypi istorija. Šie iššūkiai mus įkvepia rasti sprendimus, padedančius kovoti su sveikatos problemomis. Mes taip pat žinome, jog lėtinės ligos daro įtaką pacientų gyvenimui viena ar kita prasme. Būtent todėl ir sukūrėme Rūpinamės Sveikata – vietą, kurioje rasite daugybę naudingos informacijos apie šias ligas, pacientų istorijas bei dar daugiau. Čia taip pat rasite naudingų patarimų, kurie padės jums išvengti sveikatos problemų bei su jomis kovoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų