• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visuomenę, o ypač gausių šeimų motinas, sukrėtė žinia apie daugiavaikėje šeimoje žolelėmis gydyto kūdikio mirtį.

REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę ant sostinės medikų rankų mirė pusės metų berniukas. Į ligoninę vaikas pateko pirmadienio naktį, jam buvo diagnozuotas visiškas išsekimas.

REKLAMA

Gausi šeima, kurioje augo kūdikis, į probleminių šeimų sąrašą nebuvo patekusi, nėra asociali. Vaikai šioje šeimoje, kaip teigė pareigūnai, prižiūrimi, švarūs, pamaitinti. Tačiau kai mažylis sirgo, motina jį gydė žolelėmis, ir tik kai vaikas visiškai išseko, tėvai kreipėsi į medikus.

REKLAMA
REKLAMA

Vaistai nekainuoja

Gausių šeimų bendrijos „Panevėžio šeimyna“ pirmininkė Violeta Jarašiūnienė sako esanti sukrėsta šio įvykio. Pati šešis vaikus užauginusi moteris kartu su kitomis bendrijos narėmis svarstė, kaip galėjo nutikti nelaimė.

„Nepažįstame šios šeimos, nežinome įvykio aplinkybių, tad ir negalime spręsti, kaip ir kodėl viskas iš tikrųjų įvyko. Tačiau žinia apie kūdikio mirtį mums nedavė ramybės, ilgai šia tema kalbėjomės“, – tikino V. Jarašiūnienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu bendrija vienija per šimtą šeimų, auginančių tris ir daugiau vaikų. Savo būryje „Panevėžio šeimyna“ nori matyti negirtaujančias, tvarkingas šeimas.

Keletą kartų per mėnesį susitinkančių ir vadinamajame arbatos klube prie arbatos įvairiomis temomis diskutuojančių gausių šeimų motinų pokalbio tema šį kartą buvo skirta vaikų ligoms, jų gydymui ir visas sukrėtusiam tragiškam nutikimui.

REKLAMA

„Iš karto atmetėme mintį, kad kūdikio tėvai negalėjo jo tinkamai gydyti dėl sunkios materialinės padėties. Juk vaistai kūdikiams kompensuojami, už juos mokėti nereikia.

Be to, skelbiama, kad tėvai negirtaujantys, tvarkingi, tai kėlė dar daugiau abejonių“, – sako bendrijos pirmininkė.

REKLAMA

Moterys svarstė, kad galbūt netradicinės medicinos keliu žengti bandžiusiai šeimai stigo žinių, galbūt ji daug ko nesuprato.

Užbėgti ligai už akių

Tarp gausių panevėžiečių šeimų taip pat yra atsargiai į gydymą vaistais, antibiotikais žvelgiančių natūralios netradicinės medicinos gerbėjų, bet, pasak V. Jarašiūnienės, nė viena jų nelaikytų vaiko be medikų iki visiško išsekimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viena iš netradicinės medicinos šalininkių – septynis vaikus auginanti panevėžietė Lina. Moteris nenorėjo, kad viešai būtų minima jos pavardė, nes sakė, kad paskui ir tėvams, ir vaikams tenka išgirsti įvairiausių komentarų.

Tačiau papasakoti, kaip šeimoje gydomi vaikai, kaip stiprinama jų sveikata, sutiko. Moteris užtikrino, kad iki tokios situacijos, kai vaikas nuo negydomos ligos visiškai išsektų, nei jos, nei kitų bendraminčių šeimos negalėtų prieiti.

REKLAMA

Svarbiausia natūralaus gydymo taisyklė – užbėgti ligai už akių, pagauti ir pačioje pradžioje nugalėti visas jos užuomazgas.

„Natūralus, netradicinis gydymas – sunkus, įtemptas darbas. Nusprendus jo taisyklėmis vadovautis, tinginystės reikės atsikratyti. Čia ne tas pats, kaip paduoti vaikui tabletę ir stiklinę vandens“, – aiškina moteris.

REKLAMA

Kraštutinumai kenkia

Vos pastebėjus pirmuosius vaiko peršalimo požymius, tuoj griebiamasi netradicinės medicinos priemonių – ant krūtinės dedami virtų bulvių, ant kaklo – šiltos druskos kompresai, kaitinamos kojos, verdamos žolelių arbatos, tarkuojami ridikai, į kovą su liga stoja medus, daromos inhaliacijos. Nuo kitokių negalavimų taip pat turima savų priemonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Norintieji gali lengvai sužinoti netradicinių gydymo būdų nuo daugelio ligų“, – sako Lina. Vos suskaudus ausiai pirmiausia gelbstimasi ant palangės augančio jeronimo lapais, žaliojoje namų vaistinėlėje – alijošius, kiti augalai.

Bet jeigu reikia, šeimos nariai geria ir vaistus, antibiotikus. „Negali būti, kad geriausia – tik netradiciniai gydymo metodai arba tik saujos vaistų. Kraštutinumai kenkia“, – tvirtina gausių šeimų bendrijos „Panevėžio šeimyna“ narė.

REKLAMA

Natūralios medicinos, sveiko gyvenimo būdo ponios Linos šeima mokėsi ne iš nuogirdų. Ji su vyru perskaitė daug specialios literatūros, bet pirmoji ir svarbiausia pagalbininkė šiame kelyje buvo gydytoja pediatrė Rimutė Morkūnienė.

„Ji mums davė natūralaus gydymo pamokas, bet išmokė nepamiršti ir medicinos, prireikus – ir vaistų. Tokios pamokos prasidėjo, kai dabar jau pilnametystės sulaukusioms dukroms buvo treji ketveri metai. Svarbiausia – vadovautis protu, laikytis aukso vidurio“, – pasakoja motina.

REKLAMA

Linos įsitikinimu, labiausiai sveikatai kenkia fanatiška nuomonė, jog turi būti tik taip, o ne kitaip.

Septynis vaikus, kurių mažiausias dar pradinių klasių mokinys, auginančioje šeimoje sveikata prisimenama ne tik tada, kai ji pašlyja. Sveika gyvensena, kurios laikosi ir tėvai, ir vaikai, gausybe daržovių ir vaisių pasižyminti šeimos mityba, grūdinimasis, sportas atitolina ligas, stiprina imunitetą.

V. Jalianiauskienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų