• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos muziejų derlius

Europos muziejams šie metai buvo labai sėkmingi. Nuo praėjusio birželio senajame žemyne atsidarė daugybė įspūdingų galerijų, eksponuojančių svarbiausius meno pasaulio lobius.

REKLAMA
REKLAMA

Mes atrinkome kelis geriausius, kurie jūsų atostogas pavers tikra kultūrine atgaiva:

Akropolio muziejus, Atėnai, Graikija

Pribloškiantis muziejus, įsikūręs Akropolio papėdėje, skirtas eksponuoti tai, kas, tiesa pasakius, nepriklauso šiai šventovei - Partenono skulptūras, arba garsųjį „Elgino marmurą“. Taip vadinamos skulptūros Partenoną puošė iki 1801-ųjų, bet vėliau britų lordo Elgino buvo išsivežtos į Londoną, o 1817 metais parduotos Britų muziejui.

REKLAMA

Naujasis muziejus iš dalies buvo įkurtas, norint priminti britams nesumokėtą skolą. Šie savo ruožtu teigia sutinkantys laikinai ekspozicijai į Atėnus atvežti „Elgino marmurą“, bet tik jei graikai pripažins jų nuosavybes teises į jį. Pasak britų, senovinės skulptūros jau seniai tapo pasaulinio paveldo dalimi.

REKLAMA
REKLAMA

Ateities svajonei graikai įrengė nepakartojamą, 115 milijonų svarų kainavusią, „stiklo terasą“, kurioje eksponuojama dalis Atėnuose likusių Partenono skulptūrų. Be to, vykstant kasybos darbams, po muziejaus žeme buvo atrasti V-o amžiaus pr. Kr. senumo griuvėsiai. Graikai, žinoma, šia „dovanėle“ kaipmat pasinaudojo: lankytojai senovinėmis liekanomis gali grožėtis, vaikščiodami virš jų įrengtomis stiklinėmis grindimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Renė Magrito muziejus, Briuselis, Belgija

Vyrai su katiliukais, „pypkė, kuri nėra pypkė“, vienalaikis dienos ir nakties vaizdavimas – ko tik nesukurdavo vieno garsiausių antrojo - šeštojo dešimtmečio siurrealizmo meistrų, Renė Magrito, vaizduotė. Šį birželį darbai iš suplėkusio „Briuselio dailiųjų menų muziejaus“ rūsio buvo perkelti į kur kas erdvesnį, atskirą neoklasikinį pastatą.

REKLAMA

Naujojo muziejaus kolekciją sudaro ne tik senoji, 49-ių paveikslų ekspozicija, bet ir iš viso pasaulio surinktų 30 skolintų darbų. Be to, dailininko gerbėjus pradžiugins detalus R.Magrito nuotraukų, užrašų, eskizų ir plakatų, kuriuos jis kūrė norėdamas užsidirbti pragyvenimui karjeros pradžioje, rinkinys.

REKLAMA

Dėl didelio R.Magrito muziejaus populiarumo turistų tarpe, šalia įsikūrusio „Briuselio dailiųjų menų muziejaus“ darbuotojai net juokauja greit būsią bedarbiai.

Ermitažo muziejus, Amsterdamas, Olandija

Be pasaulinio garso Van Gogo ir Nacionalinio muziejaus (Rijksmuseum), Amsterdamas nuo šiol puikuojasi trečiuoju, Ermitažo muziejumi, kurio atidarymo ceremonijoje dalyvavo Rusijos prezidentas ir Olandijos karalienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Miesto valdžia asketišką, XVII a. pastatą, kuriame kažkada buvo įsikūrę „vargšų namai“, sugebėjo paversti modernia meno galerija. Tikrasis Ermitažas savo ruožtu ją užpildė paskolintais eksponatais.

Šiuo metu Ermitažo muziejuje galima išvysti „Rusijos karališkojo dvaro rūmų“ parodą. XIX-XX a. klestėjusią dvarų ištaigą puikiai iliustruoja prašmatnūs damų ir kavalierių apdarai, vilkėti audiencijose pas carą, kiti kasdieniniai dvaro aukštuomenės rekvizitai. Maža to, muziejuje eksponuojama ir mylima Nikolajaus II-ojo Faberžė tabako dėžutė.

REKLAMA

„Neues Museum“, Berlynas

Po 70-ies metų užmaršties vokiečiams šių metų spalį pavyko prikelti Berlyno „Neues museum“ (Naująjį muziejų – lt.).

Ambicingas projektas miestui kainavo beveik 800 mln. litų. „Neues museum“ pastatą iš esmės perdarė britų architektas Davidas Čiperfieldas. Jis derino marmurinių kolonų žaismą su kampuotomis nuožulnumomis, tačiau nepakeitė originalių, nuo bombų nukentėjusių, sienų fragmentų.

REKLAMA

Neseniai duris atvėręs „Neues musuem“ lankytojų džiaugsmui pateikia įspūdingą senovinio Egipto meno ir papirusų kolekciją. Labiausiai lankytojus traukiantis objektas – įžymusis Nefertitės biustas. Be to, muziejuje galima išvysti per Trojos kasinėjimus rastų sidabrinių dirbinių iš trečiojo tūkstantmečio pr. mūsų erą laikotarpio ir spygliuotos vielos gabalą iš Berlyno sienos. 


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų