• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienį užsiminė, kad šiais metais galima tikėtis pakeitimų vaistų receptų išrašymo ir jų galiojimo tvarkose.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienį užsiminė, kad šiais metais galima tikėtis pakeitimų vaistų receptų išrašymo ir jų galiojimo tvarkose.

REKLAMA

„Manau, kad šiais metais bus pakeitimų ir dėl receptų išrašymo, ir dėl jų galiojimo“, – antradienį LRT radijui kalbėjo ministras.

„Planuojame į parlamentą ateiti pasikeisti ir kai kurių teisės aktų, kad sudarytume daugiau galimybių slaugytojams, slaugytojų padėjėjams, kad jie galėtų būti didesni pagalbininkai šeimos gydytojams“, – teigė jis.

Siuntimas galios 6 mėnesius

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pirmadienį paskelbė inicijuojanti pakeitimus, kuriais šeimos gydytojo išrašomas siuntimas galios iki 180 dienų. Šiuo metu maksimalus terminas numatytas 60 dienų.

Anot SAM, pakeitimais siekiama sumažinti nepatogumus, kuriuos patiria pacientai ir medikai dėl per trumpo siuntimo galiojimo laikotarpio.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai kokia artimiausia naujovė ir planuojama, prailginti siuntimų galiojimų laiką. Jeigu gausim pozityvius atsiliepimus (...) darysime šitą pakeitimą“, – sakė ministras.

REKLAMA

A. Dulkys taip pat pažymėjo, jog 2023-aisiais sieks mažinti biurokratijos kiekį sveikatos srityje.

„Šiuos metus paskirsiu asmeniškai biurokratizmui ir popierizmui, gydytojų ištraukimui iš popierių krūvos“, – kalbėjo jis.

Sausio pabaigoje nuotraukose buvo užfiksuotos gyvos eilės lauke prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės. Tuomet reaguojant į situaciją buvo pakeista registracijos tvarka, ligoninėje padidintas kardiologų konsultacijų skaičius.

A. Dulkys radijui sakė pastebintis ir kitų sveikatos įstaigų, turinčių panašių problemų.

„Mes apklausėme SAM pavaldžias įstaigas, įstaigas, kuriuose esam dalininkai (...). Matome, kad kai kur tų tvarkų, gali būti tokių, kur ne viskas yra apgalvota. Panašu, kad turime situaciją kai yra daug šeimininkų“, – sakė ministras.

„Pradėjome organizuoti bendradarbiavimo platformas, kur su ta surinkta informacija siesime kartu viso pavaldumo įstaigas. Nacionaliniu, regiono ir savivaldybės lygmeniu pradėsime vadybinius dalykus aptarinėti“, – pažymėjo jis.

Dulkys galėtų išrašyti ,jeigu jo nėra tai Viceminitrų ir patarėjų daug , ir jie išrašinėti galėtų , na visi galėtų kas rašyti moka .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų