• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį Tarptautinės Vilniaus Moterų Asociacijos organizuojamoje labdaros iniciatyvoje „Sužydėjusi viltis“ dalyvavo ir Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. D. Nausėdienė pasipuošė elegantišku šviesiu kostiumėliu bei baltais aukštakulniais, o prie švarkelio buvo prisisegusi rožinį kaspiną, kuris simbolizuoja solidarumą kovoje su krūties vėžiu.

5

Antradienį Tarptautinės Vilniaus Moterų Asociacijos organizuojamoje labdaros iniciatyvoje „Sužydėjusi viltis“ dalyvavo ir Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. D. Nausėdienė pasipuošė elegantišku šviesiu kostiumėliu bei baltais aukštakulniais, o prie švarkelio buvo prisisegusi rožinį kaspiną, kuris simbolizuoja solidarumą kovoje su krūties vėžiu.

REKLAMA

Tarptautinė Vilniaus Moterų Asociacija (IWAV), jau tryliktus metus organizuojanti kovai su krūties vėžiu skirtą labdaros iniciatyvą „Sužydėjusi viltis“, antradienio rytą Valdovų rūmuose įsikūrusioje kavinėje surengė spaudos pusryčius, kuriuose buvo ne tik kalbama apie krūties vėžio prevenciją, bet ir pristatoma iškilmingo labdaros renginio „Naktis Venecijoje“ programa.

Spaudos pusryčiuose dalyvavo iniciatyvos globėja, Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, geros valios ambasadorės: Nacionalinio vėžio instituto vadovė prof.  Sonata Jarmalaitė, Suomijos ambasadorė Arja Inkeri Makkonen, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė bei Jo ekscelencija JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas, rašoma Nacionalinio vėžio instituto pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienio rytą surengtuose spaudos pusryčiuose taip pat buvo galima sutikti: Nacionalinio vėžio instituto gydytoją radiologę, prevencinių programų koordinatorę dr. Rūtą Briedienę, dainininkę Diletą Meškaitę-Kiselienę, „Misis Lietuva“ Gretę Brokienę, verslininkę Agnę Grigaliūnienę ir daugelį kitų garbių svečių.

REKLAMA

Dažniausia moterų onkologinė liga

IWAV „Sužydėjusios vilties 2021“ organizacinio komiteto vadovė Erin Gainer-Grigaliūnė renginio metu pasakojo, kad krūties vėžio sukeltos pasekmės Lietuvoje yra kur kas prastesnės nei daugelyje kitų Europos šalių. Nors anksti aptikus šią ligą, 90 proc. gydymas gali būti sėkmingas, vis dėlto ne visos rizikos grupėje esančios moterys profilaktiškai tikrinasi krūtis. Drastiškai sumažėjusį patikrų skaičių lėmė ir COVID-19 pandemija.

REKLAMA
REKLAMA

„Per pandemiją, kai kuriose Lietuvos vietose profilaktinių patikrinimų sumažėjo net 50 proc. Tam tikros medicinos priemonės nėra kompensuojamos, todėl jos yra neprieinamos nei gydytojams, nei pacientams. Tarp šių priemonių yra ir diagnostikai bei gydymui būtini krūties audinių žymekliai ir implantai, skirti rekonstrukcinei chirurgijai po mamoplastikos. Kadangi pernai patyrėme visą pasaulį sukrėtusią sveikatos krizę, o dėl pandemijos daugelis profilaktinių patikrų ir gydymų buvo atidėta – mūsų iniciatyvos misija tapo dar svarbesnė“, – kalbėjo Erin Gainer-Grigaliūnė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigė viena iš renginio garbės viešnių prof. S. Jarmalaitė, tokios iniciatyvos kaip „Sužydėjusi viltis“ – ypatingai reikalingos. Į krūties vėžį dėmesį atkreipti yra labai svarbu, nes, pasak profesorės, šiuo metu tai yra dažniausias onkologinis susirgimas pasaulyje ir dažniausia moterų onkologinė liga: kasmet pasaulyje krūties vėžiu suserga daugiau nei 2 milijonai moterų, miršta apie 600 tūkstančių. Tuo tarpu Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 1600 krūties vėžio atvejų, o daugiau 500 moterų nuo šios ligos miršta.

REKLAMA

„Šiuo metu Lietuvoje su krūties vėžio diagnoze gyvena daugiau nei 15 tūkst. moterų. Trečdalis jų išgyvena daugiau nei 10 metų. Tai puikus pasiekimas. Tačiau Lietuva ženkliai atsilieka pagal 5 metų išgyvenamumą, sergant pažengusiu krūties vėžiu. Jis tėra 30 proc. ir tai beveik du kartus blogesnis rodiklis nei Izraelyje ar Suomijoje. Situaciją pagerinti gali aktyviai vykdoma krūties vėžio prevencijos programa, ankstyva ligos diagnostika ir geresnis inovatyvių gydymo priemonių prieinamumas“, – sakė prof. S. Jarmalaitė.

REKLAMA

Savo apsilankymu pagerbė ir garbios viešnios

„Sužydėjusi viltis“ sulaukia vis daugiau garbingų moterų dėmesio. Neseniai gerosios valios ambasadorių draugiją papildė dar dvi narės: Suomijos ambasadorė Arja Inkeri Makkonen ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Krūties vėžys – ypatingai reikšminga moterų problema, todėl norėčiau padėkoti visiems už paramą. O ypatingai  Tarptautinei Vilniaus moterų asociacijai. Jūs darote puikų darbą, žinau, kad šis renginys, kurį organizuojate yra didelis ir svarbus. Taip pat dėkoju ir čia susirinkusiems žurnalistams, žinau, kad visi sujungę savo jėgas – galime padėti Lietuvos moterims. Džiaugiuosi būdama šio puikaus tikslo dalimi“, – kalbėjo A. I. Makkonen.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ambasadorei antrino ir dar viena svarbi renginio viešnia D. Gudzinevičiūtė: „Man svarbu būti šios svarbios kampanijos dalimi. Gyvenime, kaip ir sporte, nutikus traumai ar nelaimei gailimės ir galvojame, kodėl anksčiau nesiėmėme prevencijos. Ši iniciatyva – puiki proga prisiminti, kad sveikata – svarbiausias mūsų turtas. Todėl noriu pakviesti visas moteris nepatingėti ir pasitikrinti“, – kalbėjo olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė.

REKLAMA

Spalvingame labdaros renginyje – pianisto Luko Geniušo koncertas 

Kaip ir kasmet, iniciatyvą spalio 9 d. vainikuos spalvingas labdaros renginys, kurio tema „Naktis Venecijoje“. Šiais metais iniciatyvos komandoje ir naujas renginio organizavimo partneris – renginių ir komunikacijos agentūra „OLIVE. Gyva komunikacija“.

„Tokios iniciatyvos pandemijos laiku tampa iš tiesų svarbios. Ne tik dėl mūsų sveikatos. Tokios iniciatyvos mus moko atviriau kalbėti apie žmogaus sveikatos problemas, baimes, dalintis, susitelkti bendram tikslui ir atverti širdis. Daugiau nei džiaugiuosi, kad mūsų komanda galės prisidėti savo kūrybiniais sprendimais ir nuostabiu meno žmonių desantu. Dėkoju mūsų visai kūrybinei komandai: Gyčiui Ivanauskui, Erikai Jennings,  Arvydui Buinauskui, Mantui Petruškevičiui, Gian Luca Demarco, Monikai Čereškaitei, visiems partneriams, kuriantiems didžiulę pridėtinę vertę renginyje veik neatlygintinai“, – kalbėjo labdaros renginio organizatorė Agnė Grigaliūnienė.

REKLAMA

A.Grigaliūnienė atskleidė, kad renginio metu savo pasirodymą surengs ir dar vienas ypatingas svečias, talentingasis pianistas Lukas Geniušas.

Renginio vedėjais taps verslininkė, žurnalistė, kulinarinių laidų vedėja ir knygų autorė Beata Nicholson bei Jo ekscelencija JAV ambasadorius Lietuvoje R. Gilchristas.  Prie aukciono vairo  kartu su B. Nicholson išvysime ir talentingąjį Gian Luca Demarco.

Prasideda tylusis aukcionas

Tai dar ne viskas: spalis – oficialus kovos su krūties vėžiu mėnuo. Todėl spalio 1 ir 2 dienomis gražiausi Vilniaus paminklai bus nuspalvinti rožine spalva, o žmonės raginami prie jų nusifotografuoti ir nuotraukas kelti į socialinius tinklus naudojant grotažymę #pink wave. Ši iniciatyva – dar vienas būdas atkreipti dėmesį į krūties vėžio problemą ir pabrėžti reguliaraus patikrinimo ir ankstyvos diagnostikos svarbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo šio antradienio internete, oficialiame iniciatyvos puslapyje, pradedamas ir tylusis aukcionas, tuo tarpu gyvas aukcionas vyks šventės, į kurią dar galima įsigyti bilietų metu. Tyliajame aukcione jau galima varžytis dėl aukščiausios klasės vakarienės, viešnagės viešbučiuose, namams skirtų bei mados aksesuarų, užsienio kalbų kursų ir kitų nuostabių prizų. Gyvojo aukciono dalyviai galės įsigyti Jono Daniliausko, Eglės Karpavičiūtės ir Laisvydės Šalčiūtės kūrinius, aukščiausios klasės keliones: slidinėjimą Šveicarijoje ar atostogas saulėtoje Turkijoje. Taip pat ir juvelyrikos gaminių, privačią maisto gaminimo pamoką su B. Nicholson ir daugelį kitų išskirtinių dovanų.

REKLAMA

Iniciatyvos ir aukciono metu surinktos lėšos skiriamos priemonėms, reikalingoms pagerinti ankstyvą krūties vėžio diagnostiką, įsigyti. Tai gydytojams onkologams suteikia galimybę dirbti su inovatyviomis diagnostikai reikalingomis priemonėmis. Taip pat daug dėmesio skiriama paskatinti moteris pasitikrinti sveikatą, priminti prevencinės medicinos svarbą. 

Norintys prisidėti prie organizacijos ir jai paaukoti, tai padaryti visą rugsėjo ir spalio mėnesį gali oficialioje Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos svetainėje: https://www.iwavilnius.com/blossom-of-hope

Dalyvauti tyliajame aukcione dalyvauti galite paspaudę šią nuorodą: https://blossomofhope.lt/

Nausediene ir elegancija du nesuderinami dalykai…
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų