naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo ryto iki vakaro degintis mėgusi moteris negalėjo patikėti, kai sužinojo, kad „apgamas“ ant jos veido iš tiesų yra odos vėžys – po kurio šalinimo atrodė, kad „kūdikis iškando dalį jos veido“.

Nuo ryto iki vakaro degintis mėgusi moteris negalėjo patikėti, kai sužinojo, kad „apgamas“ ant jos veido iš tiesų yra odos vėžys – po kurio šalinimo atrodė, kad „kūdikis iškando dalį jos veido“.

REKLAMA

Jackie Hall iš Korbio, Nortamptonšyre, Jungtinėje Karalystėje, pirmą kartą pastebėjo nedidelę strazdaną ant žandikaulio dar 2020 m., kai jos mažoji jos sesuo Chantelle Hopson galvojo, kad ji išsipurvino plaukų dažais, tačiau moteris nepagalvojo nieko blogo, nes jau turėjo keletą apgamų.

41-erių moteris pasakojo, kad apgamas pasidarė juodas ir niežintis, bet dėl to, kad karantino metu negalėjo patekti pas specialistus, netrukus apie tai pamiršo – kol po keturių savaičių situacija ėmė drastiškai blogėti, rašo dailymail.co.uk.

Buvo priklausoma nuo deginimosi

Trijų vaikų mama kreipėsi pagalvos ir buvo skubiai nukreipta pas dermatologą, kuris pašalino aštuonių milimetrų pločio apgamą ir tik vėliau sužinojo, kad tai buvo pirmos stadijos melanoma.

REKLAMA

Jos sesuo sako, kad „išgelbėjo jos gyvybę“, nes odos vėžys buvo aptiktas laiku. Ji buvo įspėta, kad kitu atveju vėžys galėjo išplisti į limfmazgius ir kitas kūno dalis.

REKLAMA

Buvusi kelionių konsultantė keturis kartus per metus išvykdavo atostogauti prie jūros, kur degindavosi nuo „saulėtekio iki saulėlydžio“, kad gražiai įdegtų, tačiau sakė, kad daugiau niekada taip neberizikuos.

Jackie artimiausiu metu bus atlikta dar viena operacija, kad melanoma neatsinaujintų, o tai, greičiausiai, paliks dar didesnę žaizdą.

Jackie užfiksuotose nuotraukose matyti, kaip jos „mažas apgamas“ virsta „siaubingu juodu apgamu“, po kurio šalinimo operacijos ji liko su penkiomis siūlėmis ir „įdubimu“ ant žandikaulio.

REKLAMA

Po sukrečiančios patirties vieniša mama nori skleisti žinią apie apsaugos nuo saulės svarbą ir ragina pasitikrinti visus įtartinus apgamus, nes jei ji nebūtų laiku kreipusis į gydytojus, viskas galėjo būti tik blogiau.

Jackie sakė: „Man niekada nepatinka žiūrėti kitiems į akis, nes atrodo, kad iš mano žandikaulio buvo išimtas didelis odos gabalas. Jis beveik kūdikio burnos dydžio, atrodo, kad man įkando kūdikis ar mažas ryklys, tai atrodo kaip įkandimo žymė.

REKLAMA
REKLAMA

Bet geriau tegul lieka randas, o ne mintys, kas būtų, jeigu būtų. Aš esu laimės kūdikis.“

Ragina saugotis

Ji sako, kad sužinojusi apie vėžį galvojo tik apie savo vaikus ir kasdien kenčia nuo nerimo, kas būtų buvę, jei vėžys būtų išplitęs.

Jackie pasakojo: „Prieš karantiną, mano jaunesnioji sesuo aplankė mane ir pastebėjo apgamą ant žandikaulio ir pamanė, kad tai dėmė nuo plaukų dažų. Pasakiau jai, kad nedažiau plaukų, o ji atsakė, kad turiu labai juokingą apgamą ant veido.

REKLAMA

Kadangi turėjau keletą panašių apgamų, maniau, kad jis visada čia buvo ir niekad neatkreipiau į jį dėmesio. Tačiau karantino metu pastebėjau, kad jis ėmė tamsėti, pasidarė kone juodas ir ėmė niežėti.

Prieš mėnesį laiko ėmė siaubingai niežėti ir supratau, kad metas apsilankyti pas specialistus. Dermatologas buvo sunerimęs dėl apgamo, todėl jį pašalino ir pasakė, kad tai vėžys, kas mane šokiravo.“

Ji tęsė: „Kai buvau jaunesnė, mėgau degintis ir naudodavau apsauginius kremus su labai mažu apsaugos faktoriumi. Buvau priklausoma nuo deginimosi. Visada mėgau atostogas prie jūros, kur mėgaudavausi saule kiek įmanoma ilgiau.

REKLAMA

Tiesą sakant, niekada negalvojau apie odos vėžį, niekada negirdėjau, kad jis užkluptų jaunus žmones, maniau, kad juo serga tik vyresni, todėl niekad nesusimąsčiau.“

Ji sakė, kad daugiau nenori rizikuoti ir dabar naudoja kremą nuo saulės su aukštu apsaugos faktoriumi ir ragina kitus, besimėgaujančius saule, tai daryti saikingai bei pasitikrinti visus įtartinus apgamus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų