odos vėžys

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „odos vėžys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „odos vėžys“.

Mirtiną vėžį išduoda šie ženklai: įsidėmėkite

Melanoma – tai viena iš penkių dažniausių onkologinių ligų Lietuvoje. Sveikatos specialistai sutaria, kad labiausiai rizika susirgti melanoma padidėja nesisaugant ultravioletinių spindulių. Nacionalinio vėžio instituto gydytojas otorinolaringologas Ignas Karnas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė dalinasi patarimais, kaip apsisaugoti nuo ultravioletinių saulės spindulių bei kaip anksčiau laiko atpažinti šią grėsmingą ligą.
2024-05-31

Nemokamai pasitikrinkite, ar nesergate vėžiu: pasakė, kur ir kada

Penktadienį didžiuosiuose Lietuvos miestuose bus galima nemokamai atlikti profilaktinę apgamų ir odos darinių patikrą. Kaip skelbia renginio organizatoriai, tradicija tapusios akcijos tikslas – skleisti informaciją apie odos vėžio prevenciją. „Vien praėjusiais metais per akciją Lietuvoje nustatėme 11 melanomos atvejų, 85 odos vėžio atvejus, apie 200 pakitusių apgamų ir ikivėžinių odos būklių“, – rašoma VUL Santaros klinikų išplatintame pranešime žiniasklaidai.
2024-05-29

Nemokamai tikrins dėl klastingo vėžio: įsidėmėkite datą ir vietas

Euromelanomos akcija Lietuvoje organizuojama jau ne pirmą kartą. Šiemet Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Dermatovenerologijos centras kartu su Lietuvos dermatovenerologų draugija ir partneriais akciją organizuoja 2024 m. gegužės mėn. 31 d.  Kasmet siekiama kuo plačiau skleisti informaciją apie odos vėžio prevenciją.

Lietuvių pamilta procedūra sukelia vėžį: nesakykite, kad neįspėjo

Soliariumų žala sveikatai kelia susirūpinimą sveikatos specialistams. Nors šilumos poveikis gali būti malonus, soliariumai gali sukelti rimtų sveikatos problemų, įskaitant odos vėžį, senėjimą ir regos sutrikimus. Dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė naujienų portalui tv3.lt pasakoja, kokią žalą gali padaryti soliariumų naudojimas bei kaip apsisaugoti nuo kenksmingų saulės spindulių.
2024-05-25

Algirdui smogė klastingas vėžys – pavojingus darinius šalino net keturis kartus

Kauno klinikų pacientui Algirdui per kiek daugiau nei dešimt metų keturis kartus buvo pašalinti vėžiniai odos audiniai – dažniausiai pasitaikanti odos vėžio forma bazalinių ląstelių karcinomos. Paskutinįjį kartą, vos prieš kelis mėnesius, Kauno klinikose Algirdui išoperuotas darinys galvoje, kuris buvo didelis, šlapiuojantis, įprastai atliekamas verpstės formos išpjovimas buvo negalimas dėl per didelio darinio ploto.
Aktualijos 2024-05-20

Šis vėžys smogia vis jaunesniems: pasakė, kaip atpažinti

Melanoma – piktybiškiausia odos vėžio forma, kuria kasmet Lietuvoje suserga daugiau nei 300 žmonių. Iš jų daugiau nei trečdalis miršta. Pasak Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) dermatovenerologės Jolantos Česienės, šiuolaikinė medicina leidžia šią grėsmingą ligą sėkmingai suvaldyti, tačiau tam būtina ją užčiuopti kuo anksčiau. Gegužę, minint Melanomos dieną, KUL medikė tęsė prasmingą ir ilgametę tradiciją – nemokamą patikrą dėl melanomos.
2024-05-15

Artėjant orų pokyčiams siunčia įspėjimą: to nepadarius didėja vėžio rizika

Po permainingų pavasario orų mėgaudamiesi pasiilgta saule, gyventojai dažnai daro vieną klaidą – nepasirūpina odos apsauga nuo kenksmingų ultravioletinių (UV) spindulių. Net jei diena debesuota ar atrodo, kad saulė nepakankamai kaitri, neapsaugota oda vis tiek gali nudegti, joje gali būti suaktyvinami pavojingi procesai.  Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Lauros Vanagaitės, net ir debesuotomis dienomis apie 80 procentų UV saulės spindulių gali prasiskverbti per odą.
2024-04-26

24-erių merginą pražudė vėžys: išdavė 2 simptomai

24 metų amžiaus jauna moteris mirė praėjus vos keliems mėnesiams po to, kai jai pradėjo skaudėti gerklę ir liežuvį. Aylai Eilery iš Niujorko (JAV) 2021 m. buvo diagnozuotas odos vėžys. Nepaisant to, kad jai buvo pašalinta ir rekonstruota dalis liežuvio, taip pat taikyta radijo ir chemoterapija, paaiškėjo, kad liga išplito į 13 kitų kūno vietų. Ji ramiai mirė 2022 m. balandį po kelis mėnesius trukusių, kaip jos tėvai apibūdino, nepakeliamų skausmų ir kančių.
2024-04-15

Lietuviai sukūrė programėlę, kuri parodo, ar sergate vėžiu: stebina tikslumu

Spartaus technologijų tobulėjimo nenuginčytų niekas. Jau pastebima, kad jos ima skverbtis ir į medicinines sritis. Vienas iš tokių technologinių išradimų – gebanti odos vėžį iš nuotraukų nustatyti programėlė. Jai tereikia žmogaus, norinčio pasitikrinti savo apgamus, ir telefono fotokameros.
2024-03-29

Garsiai manekenei – vėžys: siunčia žinią visiems

Supermodeliui Christie Brinkley diagnozuotas odos vėžys. Ji pasidalijo savo kovos su liga momentais „Instagram“ tinkle. Socialiniame tinkle „Instagram“ 70-metė Christie Brinkley savo gerbėjams prisipažino apie jai diagnozuotą vėžį ir paskelbė eilę nuotraukų.  „Gera žinia yra ta, kad bazinių ląstelių karcinomą diagnozavome anksti, – rašė aktorė po nuotraukomis. – Ir turėjau puikius gydytojus, kurie pašalino vėžį ir susiuvo mane tobulai kaip aukštosios mados Dior meistrai.
2024-03-15
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvių pamilta procedūra sukelia vėžį: nesakykite, kad neįspėjo

Soliariumų žala sveikatai kelia susirūpinimą sveikatos specialistams. Nors šilumos poveikis gali būti malonus, soliariumai gali sukelti rimtų sveikatos problemų, įskaitant odos vėžį, senėjimą ir regos sutrikimus. Dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė naujienų portalui tv3.lt pasakoja, kokią žalą gali padaryti soliariumų naudojimas bei kaip apsisaugoti nuo kenksmingų saulės spindulių.
2024-03-15

Agresyvus vėžys nustatomas vis dažniau: mato, kaip daug ką pakeis dirbtinis intelektas

Kol vieni laukia dirbtinio intelekto (DI) sukeltos apokalipsės, o kiti prognozuoja penktosios pramonės revoliucijos aušrą, medicina įrodinėja, kad šios išmanios sistemos – ne ateitis, o dabartis. DI jau dabar pradeda rodyti savo potencialą padėti gydyti net pačias sudėtingiausias ligas. Ypač daug žadantis progresas vyksta kovos su odos vėžiu srityje.
2024-02-21

Lietuvių pamilta procedūra sukelia vėžį: nesakykite, kad neįspėjo

Soliariumų žala sveikatai kelia susirūpinimą sveikatos specialistams. Nors šilumos poveikis gali būti malonus, soliariumai gali sukelti rimtų sveikatos problemų, įskaitant odos vėžį, senėjimą ir regos sutrikimus. Dermatologė Giedrė Narkienė tv3.lt naujienų portalui pasakoja, kokią žalą gali padaryti soliariumų naudojimas bei kaip apsisaugoti nuo kenksmingų saulės spindulių.
2024-02-09

Kuo greičiau išmeskite šį daiktą iš namų: gali paskatinti vėžį

Prognozuojama, kad Jungtinėje Karalystėje vėžio diagnozė padidės beveik pusei gyventojų. Maždaug kas antram žmogui bus pasakyta, kad jis serga vėžiu tam tikru gyvenimo laikotarpiu. Naujas tyrimas parodė, kad dauguma žmonių vartoja populiarų maisto produktą, dėl kurio organizme plinta vėžys. Atlikus tyrimą nustatyta, kad į pelių mitybą įtraukus palmitino rūgšties, burnos ir odos vėžys labiau išplito.
2024-01-21

Atskleidė, ar plaukelių šalinimas lazeriu gali sukelti vėžį: kiti to nežino

Plaukelių šalinimas lazeriu – tai modernus  būdas ilgalaikiui arba visam laikui atsikratyti nereikalingų kūno plaukelių. Nepaisant šios procedūros populiarumo ir dažnai teigiamų rezultatų, svarbu pripažinti, kad ji taip pat kelia tam tikrą riziką ir yra tinkama ne visiems. Gydytoja dermatovenerologė, medicinos mokslų daktarė Jurgita Karčiauskienė naujienų portalui tv3.lt pasakoja, kad yra svarbu suprasti tokios procedūros galimas pasekmes.
2024-01-21

Žymus šefas susirgo klastingu vėžiu: išduoda keli simptomai

Pirmadienį Liverpulio kulinarijos šou metu, garsenybių šefas Jamesas Martinas pasidalijo naujausia informacija apie savo kovą su vėžiu bei gyvenime kilusius iššūkius. Jamesas Martinas pirmadienio vakarą Liverpulyje vykusios laidos pabaigoje pasidalijo naujausia informacija apie kovos su vėžiu kelionę po to, kai liepos mėnesį atskleidė, kad jam buvo diagnozuota ši liga.
2023-11-12

Klastingą vėžį išduoda vos keli ženklai: pastebėję skubėkite pas gydytoją

Odos vėžys – vienas dažniausių onkologinių susirgimų. Tarp vyrų  tai – trečias pagal paplitimą vėžys. Tarp moterų – antras. Estetinės medicinos ir dermatologijos klinika „Grožio pasaulis“ pasidalino, kaip laiku atpažinti odos vėžį ir kada kreiptis pas specialistą. Stebėkite savo apgamus „Viena agresyviausių odos vėžio formų yra melanoma. Vienas svarbiausių gydytojo uždavinių – melanomą diagnozuoti kuo ankstyvesnėje stadijoje. Tada pacientas gali tikėtis gerų gydymo rezultatų.
2023-11-09

Šio amžiaus žmonėms smarkiai išauga odos vėžio rizika: gydytojas patarė, į kokius apgamus atkreipti dėmesį

„Tikimybė, kad „pagausi“ odos vėžį dar pirmoje stadijoje, išauga iki 80 proc., jei apgamus specialistas apžiūri bent kartą per metus“, – sako gydytojas onkodermatologas Viktoras Sidorovas. Anot jo, ypač atidžiai reikėtų stebėti naujai atsiradusius apgamus, nes statistiškai melanoma – piktybinis odos navikas – dažniau susiformuoja kaip naujas odos darinys, labai panašus į apgamą. Į kokius apgamus atkreipti dėmesį „Apie 90 proc.
2023-10-30

Gydytojas įspėjo dėl dažnėjančio odos vėžio: pasakė, kas didina riziką susirgti

Tyrimai rodo, kad maždaug 75 proc. europiečių kasmet patiria saulės sukeltų odos nudegimų. Ši statistika, pasak gydytojo onkodermatologo, Lazerinės dermatologijos centro vadovo Viktoro Sidorovo, tikėtina, tik blogės, nes dabar tenka kovoti ne tik su žmonių abejingumu ir neatsargumu, bet ir klimato kaitos padariniais, lemiančiais dažnėjančius odos ikivėžinius ir vėžinius susirgimus.
2023-10-11
REKLAMA
Odos vėžys (nuotr. Shutterstock.com) Odos vėžys (nuotr. Shutterstock.com)

Lietuvoje kasmet odos vėžiu suserga iki 400 gyventojų: kokių taisyklių laikytis būnant saulėje?

Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, Lietuvoje kiekvienais metais nustatoma po beveik 400 naujų odos melanomos atvejų, kurių dažna priežastis – nesaugus buvimas saulėje. Todėl „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė dalijasi patarimais, kaip teisingai saugoti savo odą nuo ultravioletinių spindulių.  Kasmet po 400 naujų susirgimo atvejų „Šiuo metu Lietuvoje kas metus yra nustatoma beveik 400 naujų odos melanomos atvejų, o sergamumo rodikliai kasmet didėja po beveik 4 proc.
2023-06-30
REKLAMA
Nudegimas saulėje (nuotr. Shutterstock.com) Nudegimas saulėje (nuotr. Shutterstock.com)

Po nudegimo saulėje – baltos dėmės ant odos: „Eurovaistinės“ farmacininkė primena apie grėsmingą ligą

Skaudūs nudegimai, greičiau senstanti oda ar netgi odos vėžys – tai dažniausiai įvardijami neatsargaus būvimo saulėje padariniai. Tačiau „Eurovaistinės“ farmacininkė Jelena Deksnienė teigia, kad godus deginimasis saulėje be apsaugos priemonių kai kuriems gali išprovokuoti ir vitiligo ligą, lydimą baltų bei dažnai besiplečiančių dėmių ant odos. Ji dalinasi patarimais, kaip apsisaugoti nuo jų, ir ką daryti nespėjus šioms užkirsti kelio.
2023-06-24

Kaip apsisaugoti nuo saulės, bet gauti pakankamai vitamino D? Vaistininkė atskleidė pagrindines taisykles

Apsisaugoti nuo saulės raginama ne tik tepantis apsauginiu kremu su SPF, bet ir dėvint galvos dangalus, akinius nuo saulės, taip pat pridengiant visą veidą, kaklą, plaštakas ar net rengiantis uždarais drabužiais. Tačiau kaip visą odą paslėpus nuo tiesioginės saulės spindulių, pasigaminti mums taip trūkstamo vitamino D, o gal SPF kremas netrukdo gauti vitamino D? Atsako vaistininkė.
2023-06-21

Kas trečias rizikuoja susirgti šiuo vėžiu: nejausdami skausmo pražiopso klastingą ligą

Nors vasara nešykšti saulės spindulių, gydytojai ragina nežaisti su sveikata aklai be saiko jais mėgaujantis. Jie įspėja, kad odos vėžio neskauda, tačiau laiku nepasitikrinus dėl įtartino apgamo vėliau gali būti ir vėlu. Siekiant laiku pastebėkite klastingą ligą ar jai užkirsti kelią gydytojai kviečia dalyvauti jau tradicine tapusios Euromelanomos akcijoje birželio 16 d. Duomenys nedžiugina – odos vėžio atvejų kasmet daugėja didėja ir mirštamumas.

Kviečia gyventojus nemokamai pasitikrinti nuo vėžio: štai kokiuose miestuose tą bus galima padaryti

„VUL Santaros klinikos aktyviai įsitraukia į akciją ir didžiausias mūsų indėlis – specialistų dalyvavimas joje. Šiemet žmones konsultuos apie 20 mūsų klinikų gydytojų bei rezidentų. Žinome, kad eilės pas specialistus – didelės, todėl ši akcija – puiki proga gauti greitą ir kokybišką konsultaciją. Kasmet akcijos metu nustatoma apie 10 melanomos atvejų ir keliasdešimt ikivėžinių susirgimų. Pagal statistiką 30 proc. žmonių turi tikimybę susirgti odos vėžiu.

Patikrinimas atskleidė šiurpią realybę: sparčiai daugėja itin pikto vėžio atvejų

Melanoma, piktybiškiausia odos vėžio forma, kasmet Lietuvoje suserga daugiau nei 300 žmonių, iš jų daugiau nei trečdalis miršta. Minint melanomos žinomumo mėnesį, Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Klaipėdos ligoninė“ medikai tradiciškai kvietė nemokamai patikrai dėl odos vėžio. Įtartini apgamai ir galimi melanomos atvejai nustatyti daugiau nei 30 proc. patikrintų pacientų. Pastebėta, kad odos vėžys užklumpa vis jaunesnius žmonės.
2023-05-17

Populiari paslauga Lietuvoje gali paskatinti vėžį: nesakykite, kad neįspėjo

Įdegusi bronzinė oda tapo siekiamybe, tad niūrią lietuvišką žiemą kai kurie nusprendžia praskaidrinti apsilankymu soliariume. Tačiau specialistai įspėja – tokios grožio procedūros gali būti kenksmingos odos kokybei ir skatina onkologines odos ligas. Kosmetologė Rasa Šnirienė, kosmetikos kabineto „DERMASANUS“ įkūrėja, naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad šis grožio ir rudos, įdegusios odos kultas yra vienas labiausiai odą sendinančių veiksnių.
2023-02-19

Ar gelinis lakavimas išties didina tikimybę susirgti vėžiu? Profesorius atskleidė, kam tai pavojingiausia

Pastarosiomis savaitėmis viešumoje aktyviai aptarinėjamas Kalifornijos universiteto mokslininkų tyrimo rezultatai, kuriais tvirtinama, kad ultravioletinės nagų lempos, naudojamos grožio salonuose gelinio manikiūro darymo metu, gali sukelti ląstelių pakitimus ir padidinti tikimybę susirgti odos vėžiu. Bet ar išties nuo šiol reikėtų bijoti šios grožio procedūros? Tyrėjai paveikė žmonių ir pelių ląsteles UV spinduliais ir nustatė, kad toks 20 minučių trukmės seansas sukėlė 20–30 proc.

Atsargiai: ką gali signalizuoti pigmentinės dėmės

Veidą ar kūną išmarginančios pigmentinės dėmės ne tik nepuošia, tačiau kartais ir signalizuoja apie galimus pavojus. Ši įgimta arba įgyta pigmentacija atsiranda dėl pigmentinių ląstelių, melanocitų sankaupos įvairiuose odos sluoksniuose, kurią pašalinti, pasirodo, ne taip paprasta. Lazerinės dermatologijos klinikos „Era Esthetic“ gydytoja dermatovenerologė Romualda Kazanavičienė pasakoja, kaip apsisaugoti nuo pigmentinių dėmių ir apie kokius sveikatos pavojus jos gali pranešti.
2022-12-06

Tūkstančiai australų paplūdimyje nusimetė drabužius: bando atkreipti dėmesį į odos vėžį

Tūkstančiai australų paplūdimyje nusimetė drabužius. Tiesa, ne tam, kad pasidegintų ar pasidemonstruotų. Taip jie bando atkreipti dėmesį į odos vėžį ir paskatinti žmones laiku pasitikrinti, mat sergamumas šia liga Australijoje yra vienas didžiausių pasaulyje. Įspūdingą reginį dronas fiksuoja Australijoje, Sidnėjaus paplūdimyje – čia per pustrečio tūkstančio žmonių ant smėlio gulasi nuogi.
2022-12-04

Perspėjo dėl populiarios grožio procedūros: gresia net vėžys

Šaltuoju metų laiku, trūkstant natūralių saulės spindulių, soliariumai tampa vis populiaresni tarp įdegį mėgstančių žmonių. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai primena, kad prieš lepinantis dirbtiniais saulės spinduliais, pirmiausia reikėtų pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju dėl odos tipo, vartojamų vaistų, galimos organizmo reakcijos į ultravioletinę spinduliuotę, ir pataria, į ką būtina atkreipti dėmesį, renkantis soliariumą.
2022-11-16

Skubiai įspėja dėl 1 grožio procedūros: didina riziką susirgti vėžiu

Baigėsi vasara ir saulėtus, karštus orus staiga pakeitė vėsa. Šiltų dienų vis mažiau, o išlaikyti gražų bronzinį įdegį – tikra svajonė, kurią pasiekti įžengus į šaltąjį sezoną sunku. Vis dėlto, soliariumai – ne išeitis, įspėja ekspertai. Daugelis renkasi degintis soliariumuose, tačiau ekspertai įspėja, kad po tokių grožio procedūrų gali laukti liūdnos pasekmės, rašo dailystar.co.uk.
2022-09-11

Įspėja lietuvius: šiuos odos darinius painiojame su vėžiu

Pastebėjus ant odos bet kokį nerimą keliantį darinį, geriausia apsilankyti pas gydytoją dermatovenerologą, kuris įvertins, ar tai pavojinga ir reikalauja gydymo. Vienas iš tokių nerimą galinčių kelti darinių yra seborėjinė keratozė, kuri, kaip sako profesorė gydytoja dermatovenerologė Matilda Bylaitė-Bučinskienė, nėra piktybinė, bet nepašalinta gali sukelti nemažai estetinių ir traumavimo problemų.
2022-09-06

Atsakė, ar apsauginiai kremai nuo saulės trukdo gamintis vitaminui D 

Vasara – tinkamiausias metas pasirūpinti vitamino D atsargomis. Jis būtinas imunitetui palaikyti, padeda organizmui įsisavinti kalcį ir fosforą, kurių taip reikia sveikiems kaulams, dantims ir raumenims, dalyvauja ląstelių dalijimosi procesuose, padeda palaikyti normalią nervų sistemos funkciją. Šio vitamino gauname trimis būdais: pabuvus saulėje jis susidaro žmogaus odoje veikiant ultravioletiniams B spinduliams, su maistu arba vartojant papildus.
2022-08-24

Grėsmingą vėžį išduoda vos keli ženklai: pasitikrinkite, kol ne vėlu

Odos vėžio atvejų užfiksuojama vis daugiau ir ši klastinga liga plinta ne tik „saulės garbintojų“ tarpe. Ši liga gali būti mirtina, jei ji neaptinkama laiku, todėl svarbu žinoti, kokie ženklai ją išduoda. Daugelis žmonių nežino, kaip atpažinti odos vėžį. Tai išduoda ne tik pastebimi apgamų pokyčiai – gali atsirasti iškilimai ar pažeidimai, kuriuos žmonės dažnai sumaišo su spuogais, rašo thesun.co.uk.
2022-08-14

37-erių moters vos nepražudė populiari procedūra: įspėja kitus

Moteris atskleidė mirtinus šalutinius įdegio padarinius po to, kai siekdama tobulo bronzinio įdėgio ji susirgo odos vėžiu ir dabar turi žaizdą galvoje. 37 metų Nickie Murtagh iš Londono pradėjo naudotis soliariumais būdama 20-ies, nes jos draugė turėjo soliariumų saloną ir netrukus tai tapo jos manija. Ji pradėjo naudotis soliariumais du kartus per savaitę.
67 2022-07-30

52-ejų vyrui agresyvų vėžį išdavė 1 ženklas: įspėja kitus

Dviejų vaikų tėvas papasakojo, kaip niežtintis apgamas pasirodė esąs odos vėžys, su kurio diagnoze jis kovoja jau 13 metų. Donas Edwardsas 2008 m. nuvyko patikrinti apgamo. Kai po metų niežulys sustiprėjo, jam galiausiai buvo diagnozuotas odos vėžys. Įspėja kitus 52 metų Donas su vėžiu gyvena iki šiol, o dabar jis tapo nepagydomas, nes išplito į limfmazgius, stuburą ir organus, rašoma metro.co.uk. „Neprisimenu, ar vaikystėje naudojau pakankamai kremo nuo saulės.
2022-07-24

Gydytojas perspėjo saulės vonių mėgėjus: „Nėra tokio dalyko kaip sveikas įdegis“

Vasara kviečia pasimėgauti saulės voniomis, tačiau gydytojai perspėja, kad tai – ne toks jau ir sveikas malonumas. Be saiko kaitinantis saulėje ir nesirūpinant apsauga gali laukti skaudžios pasekmės – taip ne tik senėja ir glemba oda, bet ir didėja odos vėžio rizika.
2022-07-17

Degintis mėgusi moteris įspėja kitus: susirgo klastinga liga

Nuo ryto iki vakaro degintis mėgusi moteris negalėjo patikėti, kai sužinojo, kad „apgamas“ ant jos veido iš tiesų yra odos vėžys – po kurio šalinimo atrodė, kad „kūdikis iškando dalį jos veido“. Jackie Hall iš Korbio, Nortamptonšyre, Jungtinėje Karalystėje, pirmą kartą pastebėjo nedidelę strazdaną ant žandikaulio dar 2020 m., kai jos mažoji jos sesuo Chantelle Hopson galvojo, kad ji išsipurvino plaukų dažais, tačiau moteris nepagalvojo nieko blogo, nes jau turėjo keletą apgamų.
2022-07-03

Įspėja dėl artėjančio karščio Lietuvoje: nedarykite šių klaidų

Artėja ilgasis savaitgalis ir sinoptikai turi džiugių žinių – penktadienį termometro stulpeliai kils iki 25, o savaitgalį net iki 27 laipsnių šilumos. Pats metas pasimėgauti saulės spinduliais, tačiau specialistė primena, kad tai reikia daryti atsakingai ir saugoti savo odą. Artėjančiais ilgojo savaitgalio karščiais mėgaukitės su saiku ir, svarbiausia, nepamirškite į savo krepšius įsidėti apsauginio kremo nuo saulės, nes kitaip pasekmės gali būti liūdnos.
2022-06-22

Lietuvoje populiari paslauga skatina vėžį: ragina nustoti naudotis

Turėti gražią bronzinę odą – ne vieno svajonė, tačiau gyvename šalyje, kur saulės spindulių per mažai, kad visus metus galėtume džiaugtis įdegusia oda. Tuomet nusprendžiama lankytis soliariumuose, tačiau Vilniaus lazerinės dermatologijos centro dermatologas, medicinos mokslų daktaras Viktoras Sidorovas įspėja, kad tiek per ilgas buvimas saulėje, tiek apsilankymai soliariumuose daro daugiau žalos nei teikia naudos.
2022-06-16

Kviečia nemokamai pasitikrinti, ar nesergate vėžiu: nepraleiskite progos

Prasidėjus vasarai ir intensyvėjant saulės spinduliams, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos ketvirtadienį kviečia visus nemokamai pasitikrinti dėl odos vėžio. Ši galimybė atvira visiems norintiems sudalyvauti odos vėžio prevencijos dienoje ir pasitikrinti. „Š. m. birželio 16 d. (ketvirtadienį) nuo 10:00 iki 14:00 Vilniaus miesto savivaldybės patalpose (Konstitucijos pr.
2022-06-13
REKLAMA
Apgamai (nuotr. Shutterstock.com) Apgamai (nuotr. Shutterstock.com)

Atsisveikinkite su apgamais greitai: kada geriausia šalinti apgamą lazeriu

Apgamai – gražu ar ne? Šalinti ar palikti? Tačiau ar žinote, kas tai yra? Apgamas – odos darinys, kuris dažnai atrodo kaip tamsiai rudos dėmės, atsiradusios dėl pigmentą formuojančių ląstelių, vadinamų melanocitais, sankaupų. Dauguma žmonių turi nuo 10 iki 40 apgamų, kurie atsiranda dar vaikystėje. Laikui bėgant jie gali keistis arba išblukti. Dėl hormoninių pokyčių, pavyzdžiui, moterims nėštumo metu odos dariniai gali patamsėti ir padidėti.
2022-05-30

Antanas apie pažengusį vėžį sužinojo atsitiktinai: pas gydytoją nuskubėjo gavęs žmonos pylos

Pastebėti odoje pokyčius, neturint įpročio reguliariai stebėti apgamus ar lankytis pas dermatovenerologus, nėra paprasta. Neretai naują, pakitusį darinį žmogus pamato tik šiam ėmus skaudėti ar kraujuoti. Būtent atsitiktinumas lėmė ir p. Antano vizitą pas gydytoją ir prieš pusmetį išgirstą diagnozę – III stadijos melanoma su BRAF geno mutacija.
2022-05-27

Šis įprotis padės išvengti mirtino vėžio: paprastai galima išmokti namuose

Nėra laiko, ne šiandien, nieko čia baisaus – dažnai tokios mintys mus lydi atidėliojant apgamų patikrą. Tačiau ypatingai artėjant vasarai ir sugrįžtant saulės kaitrai patariama pasirūpinti savo oda – naudoti ne tik stiprią SPF apsaugą turinčias priemones, bet ir reguliariai tikrintis apgamus. Jeigu šiuo metu stinga užsirašyti profesionaliai apžiūrai, Farmacininkė Jelena Deksnienė pataria bent dėmesingai apžiūrėti savo kūną pasitelkus apgamų ABCDE metodą.
2022-05-24

Vėžys smogė 23-ejų Žanetai: jį išdavė 2 požymiai

Melanoma ir bazinių ląstelių karcinoma, (odos piktybiniai dariniai), sergančių pacientų amžius jaunėja. Nors anksčiau šią diagnozę ištyrus apgamus dažniausiai išgirsdavo žmonės nuo 45-erių, dabar šios ligos nustatomos ir labai jauniems žmonėms. Ką būtina žinoti apie prevenciją ir pirmuosius grėsmingų ligų požymius? „Prisimenu, vieną kartą pietų metu sėdėjome su kolege, žiūrėjome į apgamus ant mano rankų, (turiu jų neapsakomai daug!) ir aptikome juokingai atrodantį apgamą ant mano kairės rankos.
2022-05-19

Agresyvų odos vėžį ragina aptikti laiku: pasakė, kam kyla didžiausia rizika susirgti

Kasmetinė Euramelonoma visuomenės informavimo kampanija ir šiais– 2022-aisiais – skatina anksti atpažinti odos vėžį bei melanomą, efektyviai taikyti jų prevenciją, lauku kreiptis į specialistą ir pradėti gydymą.  Lietuvoje Euromelanomos kampanijos pradėtos nuo 2008 m. Jų iniciatorė Lietuvoje bei oficiali Euromelanomos komiteto koordinatorė yra gydytoja dermatovenerologė prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė.
2022-05-11

Sumažinkite riziką susirgti odos vėžiu: štai, ką reikia daryti

Artėjant vasarai saulė kyla vis aukščiau ir oras labiau šyla. Kylant oro temperatūrai taip pat didėja rizika susirgti odos vėžiu. Gydytojas dermatologas Adam Friedmann pasakojo apie veiksnius, galinčius padidinti odos vėžio riziką, rašo express.co.uk. Atėjo gegužė ‒ dar vienas žingsnis link šilčiausių metų mėnesių. Kylant temperatūrai vis daugiau žmonių laisvalaikį leis lauke saulės kaitroje. Tačiau per ilgas buvimas saulėje pastebimai didina riziką susirgti odos vėžiu.
2022-05-10

Į šią dėmę mergina nekreipė dėmesio 10 metų: sužinojus, kas tai, nesulaikė ašarų

Marija iš Jungtinių Amerikos Valstijų, maniusi, kad ilgus metus ant jos nago augantis dryželis yra „kietas“, gerokai išsigando, kai išgirdo, kas tai yra iš tikrųjų. Ji pasidalijo šia žinia savo „TikTok“ ir juo pasiekė 14 milijonų žmonių. Marija Sylvia sakė pastebėjusi tamsų brūkšnelį po nagu prieš 10 metų, bet manė, kad jis nieko nereiškia, nes, kadangi buvo sportininkė, pastoviai lankydavo pas gydytojus. Diagnozė pribloškė „TikTok“ vartotoja, turinti daugiau nei 15 tūkst.
2022-03-31

Odos vėžį išduoda keli nekalti ženklai: mokėkite juos mintinai

Retas susimąsto, kad pernelyg dažnas kaitinimasis saulėje gali ne tik padidinti vitamino D atsargas, tačiau ir sukelti odos vėžį. Kaip atpažinti pakitimus odoje bei kaip apsaugoti save, tv3.lt naujienų portalui sutiko papasakoti Inovatyvios dermatologijos centro gydytoja dermatovenerologė Giedrė Šaltmerė. Odos vėžys apibūdinamas kaip patologinių ląstelių sankaupa, kuri atsiranda dėl imuninės sistemos nesustabdyto nenormalių ląstelių augimo.
2022-03-11

1 simptomas 29-erių moteriai išdavė vėžį: įspėja kitus

Mairead Mcguire iš Belfasto, Airijos, 3-4 kartus per savaitę lankydavosi soliariume, o jei artėdavo svarbi diena, eidavo ten kasdien. Deginimosi fanatikė ilgus metus slėpė vėžinį darinį po to, kai gydytojai jai pasakė, kad „nėra ko jaudintis“. 29 metų moteris soliariumais naudojosi 13 metų ir sustojo tik tada, kai jai buvo pranešta, kad susirgo odos vėžiu. Mairead buvo pasakyta, kad ji susirgo bazalioma, kai jai buvo 28 metai, o ji, kaip įprasta, ruošėsi į soliariumą.
2022-02-27
Į viršų