REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žodis „leukemija“ tikrai gąsdina. Ši kraujo vėžio rūšis pacientui diagnozuojama tada, kai itin greitai ima daugintis ir dalintis jo kaulų čiulpų ląstelės, dėl ko organizmas nebesugeba pagaminti pakankamai raudonųjų ir baltųjų kraujo kūnelių.

Žodis „leukemija“ tikrai gąsdina. Ši kraujo vėžio rūšis pacientui diagnozuojama tada, kai itin greitai ima daugintis ir dalintis jo kaulų čiulpų ląstelės, dėl ko organizmas nebesugeba pagaminti pakankamai raudonųjų ir baltųjų kraujo kūnelių.

REKLAMA

Vien tik 2014-aisiais, turėdami tam tikrą leukemijos formą, JAV gyveno maždaug 387 tūkst. žmonių, teigia Nacionalinis vėžio institutas. Kaip žinome, ši liga yra itin pavojinga, niokojanti ir greitai užkovojanti visą organizmą.

Pasak Anne Renteria, hematologijos, medicinos ir medicininės onkologijos profesorės Niujorko Mt. Sinai ligoninėje, leukemijos rimtumas priklauso nuo jos tipo – tai lėtinis ar ūmus susirgimas.

Šis vėžinis susirgimas pasireiškia pačiais įvairiausiais simptomais, todėl, pastebėjus bent vieną iš žemiau pateiktų požymių, patariama kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Tik savo srities specialistas sugebės nustatyti tikslią šių simptomų atsiradimo priežastį ir, jei reikės, paskirti gydymą.

REKLAMA
REKLAMA

Kokių simptomų reikėtų neignoruoti? Štai keli pagrindiniai.

Išbalusi oda

Kai kūną užvaldo ūmi leukemija, kaulų čiulpuose esančios vėžinės ląstelės dauginasi taip greitai, kad organizmas neturi kada pagaminti kitų reikalingų į kraujo sudėtį įeinančių komponentų, pavyzdžiui, raudonųjų kraujo kūnelių, aiškino Anne Renteria.

REKLAMA

Kai šių kraujo kūnelių organizme yra gerokai mažiau, nei turėtų būti, oda netenka įprasto raudonio, ji praranda spindesį, dėl ko odos atspalvis pašviesėja, o kartais net pagelsta.

Norint nustatyti tikslų raudonųjų kraujo kūnelių skaičių, gydytojas lieps pasidaryti kraujo tyrimą.

Nuovargis

Tai vienas iš ryškiausių leukemijos simptomų. „Daugelis nuovargį palaiko įprastiniu po sunkios darbo dienos atsiradusius požymiu“, - teigė A.Renteria.

Jei itin pavargę jaučiatės kasdien, net ir po įprastų kasdienių namų ruošos darbų norisi prigulti, metas pasirūpinti savo sveikata.

REKLAMA
REKLAMA

Nors tiksliai nėra nustatyta, dėl ko vėžiu sergantys pacientai jaučiasi fiziškai išsekę. Manoma, kad taip nutinka dėl to, jog vėžinės ląstelės turi įtakos hormonų pusiausvyrai, jos taip pat išskiria energiją slopinančias toksines medžiagas.

Mėlynės ant kūno

Sparčiai besidalinančios vėžinės ląstelės pažeidžia kraujagysles, neigiamai veikia trombocitus, kurie yra reikalingi kraujo krešėjimui. Kai pastarasis reiškinys nevyksta, ant kūno atsiranda mėlynės, aiškina A.Renteria.

Jei dėl neaiškių priežasčių ant įvairių jūsų kūno vietų atsiranda mėlynės, kuo greičiau pasirodykite savo gydytojui. Labai svarbu laiku pasirūpinti bet kokiais organizmo viduje atsiradusiais kraujavimais, kol tai nesukėlė rimtesnių sveikatos problemų ar netgi mirties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nesiliaujantis kraujavimas

Panašiai kaip ir kalbant apie kraujo krešėjimą, trombocitų trūkumas gali sukelti neįprastą ir nesiliaujant kraujavimą. Kai kuriems žmonėms ima kraujuoti dantenos, dėl neaiškios priežasties iš nosies bėga kraujas.

Dar kiti leukemijos pacientai teigia, jog net ir įprastas popieriaus įpjovimas gija itin ilgai. Jei atpažįstate pastaruosius požymius, kuo greičiau registruokitės pas gydytoją.

Smarkus širdies plakimas

Net ir po nedaug fizinės veiklos reikalaujančios veiklos leukemijos pacientai skundžiasi itin smarkiu širdies plakimu.

„Kai trūksta raudonųjų kraujo kūnelių, jūsų širdis ima dvigubai sunkiau dirbti“, - teigė A.Renteria.

REKLAMA

Žmonės, kurie turi problemų su širdimi ir suserga leukemija, krūtinės srityje gali pajusti skausmą. Primename, jog jei sutriko širdies veikla, paprašykite, kad kas nors jus kuo greičiau atvežtų į gydymo įstaigos priimamąjį.

Padažnėjęs sergamumas

Kaulų čiulpai taip pat veikia baltuosius kraujo kūnelius, atsakingus už kovą su infekcijomis. Jei susirgote leukemija, gali būti, jog jus dažniau puola įvairios ligos arba su jomis kovojate ilgiau, nei įprastai.

„Peršalimas ir gripas, nuo kurių išgyjama maždaug per 5 dienas, jus užsipuolė ilgiau nei dviem savaitėms, dažnai karščiuojate arba susirgote plaučių uždegimu. Neignoruokite ilgai besitęsiančių sveikatos sutrikimų, kadangi tai gali būti labai rimtos ir pavojingos ligos požymis“, - tęsė A.Renteria.

REKLAMA

Naktinis prakaitavimas

Susirgus ūmia leukemijos forma, naktinis prakaitavimas kamuoja gan dažnai. Deja, bet gydytojai nežino, kodėl taip yra. Kai kurie ekspertai teigia, jog prakaitavimą iššaukia sutrikę hormonai, kiti, kad taip organizmas kovoja su vėžiu – į išorę išskirdamas prakaitą.

Jei įprastai gausiai prakaituodavote, per daug nesijaudinkite, tačiau, jei naktį prakaitas išpila staiga ir be jokios priežasties, pokalbis su gydytoju tikrai turėtų įvykti.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų