Didžiuliai miestai ir ypač jų daugiaaukščiai pastatai kelia nuostabą, ir turbūt nėra keliautojo, kuris viename iš tokių miestų, žvelgdamas aukštyn į dangoraižius nenorėtų atsidurti pačiame jų viršuje.
Dangoraižiai yra tapę modernumo sinonimu. Ir nors aplinkosaugininkai protestuoja prieš jų statymą ir reikalauja sudaryti dideles kliūtis leidimams gauti, nes tai ardo natūralų gamtos peizažą, kuris dažnai matosi už miesto, tačiau geriausiu atveju, daugelis dangoraižių būna statomi išanalizavus ir priderinus pastatą prie miesto urbanizacijos planų.
Daugiausiai dangoraižių turintys miestai (turismito.com nuotr.)
Dangoraižiais vadinami tokie pastatai, kurių aukštis yra daug didesnis nei kiti jo parametrai. Ispanijoje, pavyzdžiui, tai Benidorm miestas, jame yra daugiausia dangoraižių, o miesto įvaizdis visiškai skiriasi nuo tokio, kuris yra būdingas Europos miestams. Tokiuose miestuose yra tradiciškai laikomasi bendro miesto aukščių parametro. Tokių parametrų pavyzdžiui, yra laikomasi Madride bei Barselonoje. Daugiausia Europoje dangoraižių turintis miestas yra Maskva.
Pasaulio atžvilgiu daugiausiai dangoraižių yra pastatyta Honkonge, šis miestas paskutiniaisiais dešimtmečiais išaugo tiesiog įspūdingai. Čia pastatyti 7683 dangoraižiai. Po jo seka Niujorkas, kuris žinoma, yra vienas pirmųjų, pradėjęs statyti šio tipo pastatus.
Toliau kalbant apie Honkongą reikėtų pasakyti, kad jame yra 43 pastatai, kurių aukštis yra didesnis nei 200 metrų, o 30 iš jų iškilo per paskutiniuosius 30 metų. Taigi keturi iš 15 aukščiausių pasaulio pastatų yra šiame mieste.
Daugiausiai dangoraižių turintys miestai (turismito.com nuotr.)
Niujorkas vejasi Honkongą su 5869 dangoraižiais, o po jo, mažėjančia tvarka seka trylika kitų miestų: San Paulo, Singapūras, Seulas, Tokijus, Maskva, Rio de Žaneiras, Stambulas, Torontas, Buenos Airės, San Peterburgas, Kijevas, Londonas, Osaka, - rašo turismitas.com.