Dalykai, kurių kiekvienas tėvas turi išmokyti sūnų

Nors mama vaikų auklėjime atlieka svarbiausią vaidmenį, yra dalykų, kurių mokyti turėtų tėvas – ypač tuo atveju, jeigu šeimoje auga sūnus.

Susimąstykite: iš pradžių berniukas pakliūva į vaikų darželį, kur jį prižiūri auklėtoja, vėliau – į mokyklą, kur 90% mokytojų – moterys. Berniukas nuolat apsuptas dailiosios lyties atstovių, ir jam trūksta vyriško auklėjimo. Ko gi turėtų išmokyti tėvas savo sūnų?

Paaiškinti, kaip svarbu mokėti laimėti ir pralaimėti

Ką vaikas vertina kaip geriausią priešininką įvairiuose judriuose žaidimuose ir varžybose (neskaitant draugų)? Žinoma, tėtį. Tokie žaidimai – nebloga vyriškumo treniruotė. Jie leidžia berniukui pajusti pergalės skonį ir suvokti, kiek pastangų reikia įdėti, kad ją pasiektum.

Tuo pačiu tėvas gali paaiškinti, kad pralaimėjimai neišvengiami, ir tame nėra nieko baisaus. Pargriuvus reikia atsistoti ir judėti toliau, o pralaimėjus – suprasti, kad tai – normalus ir negėdingas dalykas. Pralaimi visi, ir su šiuo faktu reikia susitaikyti.

Išmokyti elgtis su moterimis

Papasakoti, kaip elgtis su dailiosios lyties atstovėmis, gali ir mama, tačiau tėvas tai gali parodyti asmeniniu pavyzdžiu. Idealiu atveju būtent iš tėvo (ne iš draugų, ne iš interneto) sūnus turėtų sužinoti svarbiausius dalykus apie moteris. Ir tai nėra taip sunku – paimti sūnų su savimi ir kartu nupirkti mamai gėlių, nueiti į parduotuvę ir pagarbiai pasikalbėti su pardavėja, kad sūnus nebijotų užkalbinti nepažįstamos moters… Štai ir viskas.

REKLAMA

Išmokyti gintis

Tik tėvas gali išmokyti sūnų būti stiprų ir tvirtą, pastovėti už save, atpažinti situacijas, kai reikia ne paspausti uodegą ir bėgti nuo skriaudiko, o duoti grąžos, o kada – nekreipti dėmesio į provokacijas ir ramiai pasišalinti.

Tėvas turėtų savo pavyzdžiu parodyti, kad gerumas – ne silpnybė.

Padėti išmokti į pasaulį žiūrėti savaip

Nieko ypatingo šiuo atveju daryti nereikia – užtenka tiesiog dažniau būti šalia ir kalbėtis su vaiku. Taip berniukas supranta, kad yra ne tik mama ir jos reikalavimai bei lūkesčiai, kad kitas žmogus pasaulį gali matyti kitaip.

Žinoma, tėvai turi vieningai nuspręsti, kaip auklėti atžalą, tačiau požiūris į pasaulį apskritai, jų filosofija neturi būti vienoda. Tai – normalu. Vaikas matys, kad į tam tikrus dalykus galima pažvelgti iš skirtingų perspektyvų, mokysis analizuoti, formuoti ir pagrįsti savo paties požiūrį.

Praturtinti vaiko patirtį naujais potyriais

Viskas prasideda dar ankstyvoje kūdikystėje, bet net ir 6 mėnesių amžiaus mažylis pajunta, kad motinos ir tėčio meilė skiriasi. Kitaip nei mama, tėtis pirmenybę teikia ne glostymams ir glamonėms, o aktyviems, „vyriškiems“ žaidimams (jis nori pamėtyti vaiką į orą, pasukti jį ratu ir pan.). Mamos paprastai į tokius žaidimus žiūri su neslepiamu siaubu, tačiau vaikui tai suteikia naujų pojūčių ir reikalingos patirties.

Pasirūpinti savimi

Tėvas turėtų pamokyti atlikti paprastas buitines operacijas: užsirišti kaklaraištį, nusiskusti, išsilyginti marškinius. Žinoma, dabar bet kokios informacijos galima ieškoti internete, bet turbūt sutiksite, kad būtų geriau, jei tokių dalykų sūnus išmoktų iš tėvo. Ir taip, tėvas gali parodyti, kad vyrai taip pat sugeba gaminti – bent jau tiek, kad netektų sėdėti alkaniems, kai šalia nėra mamos.


Rašyti komentarą...
G
Gustė
2020-06-04 11:51:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tragiškai stereotipinis straipsnis, kuris tik ir skatina toksišką vyriškumą ir numenkina moters gabumus ir rolę.
Mama, "žinoma", jau logikos neturi (arba turi mažiau nei tėtis), negali su sūnum žaisti loginių žaidimų. Moterys Lietuvoje yra labiau edukuotos nei vyrai - kodėl jos vadinamos dailiąja lytimi? Tarsi jų rolė šeimoje ir visuomenėje ir yra tik būti dailioms. Toliau, sūnui silpnumas - didžiausia blogybė, negalima verkti, reikia būtinai mušti. Retorinis klausimas - kaip tai aplieps vaiko gebėjimą tvarkytis su savo emocijomis, kaip paveiks jo santykius su savo būsima partnere (partneriu), būsimais vaikais? Apie moteris, šį mistinį padarą, taip pat pasakoja tėtis, dar tuo pačiu tik perteikdamas pačio tėčio įsisavintas stereotipines pažiūras apie moteris. Galiausia, nuo kada užsirišti kaklaraištį ir nusiskusti yra buitinės opercijos? Kodėl tėtis nemokina sūnaus plauti indų, tvarkyti namų. Žinoma, straipsnis pasiūlo, jog pastarosios "buitinės operacijos" - tai mamos buitis.
Daugiau tokių straipsnių ir toliau risimės Europos statistikoje žemyn pagal lyčių lygybę, smurtą šeimoje.
Atsakyti
-1

K
Kristina
2020-06-06 21:55:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikalingi tokie pamokymai.valio
Atsakyti
0

E
Egle
2020-06-17 09:43:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Egle
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų