Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronavirusu persirgusi moteris gyveno vien „su duona“ – bet koks maisto kvapas ją versdavo vemti.

Koronavirusu persirgusi moteris gyveno vien „su duona“ – bet koks maisto kvapas ją versdavo vemti.

REKLAMA

Clare Freer ilgą laiką valgė vien sumuštinius su sūriu, nes pauosčius net ir vandenį ją imdavo pykinti. 47 metų amžiaus moteris koronavirusu užsikrėtė praėjusių metų kovo mėnesį ir prarado skonio bei uoslės pojūčius.

Net ir pasveikus ją vargino parosmija vadinamas sutrikimas, praneša „Birmingham Live“, rašoma dailystar.co.uk.

Šis sutrikimas pasireiškia stipriu kvapų pojūčiu – Clare atrodė, kad viskas yra prasmirdę šlapiais šunimis ir tvartu. Ji nustojo valgyti visą savo mėgstamiausią maistą ir gėrimus, pradėjo pirkti tik visiškai bekvapes higienos ir kosmetikos priemones ir dabar gyvena vien „su duona, sūriu ir avižiniais dribsniais“.

Iš pradžių Clare visiškai prarado skonio bei uoslės pojūčius dėl koronaviruso (toks sutrikimas vadinamas anosmija), bet kai gegužės mėnesį pojūčiai sugrįžo, jai prasidėjo parosmija. Ypač stiprius pojūčius jai sukelia svogūnai, kava, mėsa, vaisiai, alkoholis, dantų pasta, valymo priemonės ir kvepalai, blogai veikia net ir vanduo iš čiaupo.

REKLAMA

Nuo praėjusių metų vasaros Clare, gyvenanti kartu su savo partneriu Andy, telekomunikacijų inžinieriumi, viena iš dviejų savo dukterų bei įsūniu, laikosi išskirtinai sumuštinių su sūriu ir avižinių dribsnių dietos.

„Visa šeima jau daugelį mėnesių nesėdome kartu valgyti prie stalo, nes aš negaliu būti tame pačiame kambaryje, kai jie valgo normalų maistą“, – pasakoja ji. – „Blogiausia būna tada, kai jie geria arbatą. Aš labai nervinuosi ir verkiu, nes nežinau, ką jiems pagaminti valgyti. Iš pradžių jiems gaminau viską, kaip įprasta, nosį užsispaudusi skalbinių spaustuku, bet paskui nebegalėjau daryti net ir to, nes visą laiką pykino. Tada pradėjau jiems pirkti greitai paruošiamą maistą, o kol jie valgydavo eidavau pabūti viena savo kambaryje.“

Šis sutrikimas taip pat neigiamai veikia ir moters psichologinę sveikatą – ji nenori išeiti iš namų, nes lauke kyla rizika užuosti ką nors nemalonaus. Clare šeimos gydytojas jai paskyrė tyrimus, įskaitant ir smegenų bei sinusų magnetinį rezonansą bei nosies tyrimą vaizdo kamerą, bet nieko neįprasto nerasta, todėl pasitvirtino Clare įtarimas, kad šią būseną sukėlė koronavirusas.

REKLAMA
REKLAMA

Pagalbos ji rado internete – vienoje feisbuko grupėje su maždaug 6 000 narių, kurią įsteigė uoslę praradusių žmonių asociacija „AbScent“. Beveik visiems jiems viskas prasidėjo nuo anosmijos susirgus koronavirusu ir galiausiai baigėsi parosmija. Daugelis savo kasdien jaučiamus kvapus apibūdina naudodami tokius išsireiškimus, kaip „sušutęs šlapias šuo“ arba „garuojančios varvančios šiukšlės“.

Statistika rodo, kad maždaug 65 procentai koronavirusu susirgusių žmonių praranda uoslės ir skonio pojūčius, o maždaug 10 procentų išsivysto ir parosmija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų