• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Individualūs gyvenamieji namai gali būti labai įvairūs – nuo ekonominės klasės iki tokių, kurie turi SPA zoną ar garažą. Tad vienas opiausių klausimų naujakuriams – kaip apšildyti būstą, kad jame gyventi būtų gera ir jauku, o mokama kaina už šildymą smarkiai nekirstų per kišenę ir atitiktų to namo poreikius.

Individualūs gyvenamieji namai gali būti labai įvairūs – nuo ekonominės klasės iki tokių, kurie turi SPA zoną ar garažą. Tad vienas opiausių klausimų naujakuriams – kaip apšildyti būstą, kad jame gyventi būtų gera ir jauku, o mokama kaina už šildymą smarkiai nekirstų per kišenę ir atitiktų to namo poreikius.

REKLAMA

Apie tai, kokį šildymą išsirinkti konkrečiu atveju „Statybų gido“ tinklalaidėje diskutavo „Capital architektai“ vadovas Vladislav Gžybovski ir „Eko2šilumos“ vadovas Rolandas Grikšas.

Tinklalaidės pradžioje aptartas šilumos siurblių efektyvumas, kuriais namus apšildo vis daugiau žmonių. Kalbėdamas apie naujos statybos namus V. Gžybovski pastebėjo, kad daugelis anksčiau naudotų namų apšildymo būdų jai yra savotiškai nustumti į paraštes.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien dienai visi namai yra vienos energinės klasės Lietuvoje, tai yra A++. Reiškia, kai kurie šilumos šaltiniai, tokie kaip malkos, granulės, dujos ir panašiai, automatiškai atkrito. Tikriausiai 95 procentai namų tai bus šilumos siurbliai: geoterminiai arba oras-vanduo, standartiškai. Kai kur yra projektuojami oras-oras, bet tai labai reti atvejai“, – apie šilumos siurblių populiarumą sakė „Capital architektai“ vadovas.

REKLAMA

Perkant seną namą labai svarbu įvertinti santechniką

Su didelėmis problemomis susiduria tie žmonės, kurie nori efektyviai apšiltinti senus namus, kuomet šiluma dingsta ne tik per sienas. Tokiais atvejais pasak R. Grikšto apšiltinimą reikėtų pradėti pirmiausiai nuo stogo.

„Dažniausiai namo kiaurumas nėra pagrindinė problema, jeigu tu, pavyzdžiui, turi senos statybos namą, tai svarbiausia, kad būtų bent jau stogas šildintas, o sienų varža, kad ir pusę velnio. Tada jis nėra toks ir kiauras kaip aš mėgstu sakyti. Tad jeigu stogas šildintas jis nebus toks kiauras ir tik tada eini kiti svarbūs aspektai – langai, natūralios ventiliacijos ir taip toliau, kurios aišku yra nuostoliai.

REKLAMA
REKLAMA

Kas pagrindas ir problema yra apskritai visoms šildymo sistemoms – ta vandeninė sistema. Nes jeigu turime seną namą ir su mažais špižiniais radiatoriais, tai vadinasi tu turi labai aukštą temperatūrą paduoti į namą, kad pasiektum norimą temperatūrą“, – neefektyvaus namo apšiltinimo pavyzdžius vardijo R. Grikšas. 

Pašnekovai taip pat pastebi žmonių dažnai daromą klaidą, kai perkant seną namą yra įvertinama tik namo būklė, tačiau neatkreipiama dėmesio į santechninę būklę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Seni namai yra gana sudėtingi, juos reikia gerai įvertinti. Kai kuriuose namuose, kurie yra seno tipo, aš iš viso nesiūlau dėti šilumos siurblių oras-vanduo, jeigu matau, kad santechninė dalis yra ant tiek bloga, tada aš tikrai siūlyčiau oras-oras šilumos siurblį dėti, kadangi tu gausi žymiai geresnį efektą, tada gali pasilikti ir seną sistemą“, – rekomendavo „Eko2šilumos“ vadovas.

REKLAMA

Vienas didžiausių šilumos priešų – stoglangiai

Taip pat įsirenginėjant nuosavus namus daugelis pageidauja didelių ir gražių stoglangių. Pašnekovai atsakė į klausimus ar šiuo metu tai populiaru ir dėl kokių priežasčių žmonės pageidauja stoglangių, kurie daugeliu atvejų tampa vienu didžiausių šilumos priešų.

„Kaip aš visiems sakau, stoglangiai yra labai gerai, nes tu matai žvaigždes ir žiemą ir vasarą... Bet vasarą – karšta, žiemą – šalta“, – praktinę stoglangių pusę taip pat kritikavo R. Grikšas.

REKLAMA

Pasak V. Gžybovski, daugelis stoglangių nori dėl didesnio natūralios šviesos poreikio ir apšvietimo trūkumo, tačiau nepagalvoja, kad tai smarkiai išpučia išlaidas, tad nemažai žmonių nuo jų dėjimosi ir atkalba.

„Dažnu atveju jų pageidauja ten, kur trūksta apšvietimo, mansardose. Arba ten, kur jo reikia, tokiose patalpose kaip koridoriai, spintos, drabužinės kažkokios. Visi žino, kad langai, stoglangiai yra šilumos nuostolis, todėl labai svarbu kokie langai yra montuojami name ir ant kiek jie yra kokybiški. Nes per langus tikrai nemažai šilumos išeina, nes jie yra nesandarūs“, – sakė „Capital architektai“ vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovai taip pat svarstė, ką reikėtų žinoti statant savo svajonių namus bei norint turėti kokybišką šildymą. Patarė, kokius sprendimus rinktis, kad žiemos laikotarpiu netektų lauke slidinėti dėl šalia pastatyto šilumos siurblio, o antrame namo aukšte nereiktų sėdėti su keliais pledais dėl įrengto stoglangio.

Kviečiame žiūrėti „Statybų gidas“ tinklalaidę ir sužinoti visus atsakymus apie būsto apšiltinimą ir žmonių dažnai daromas klaidas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų