Balkone žydinčios gėlės. Štai ką būtina žinoti

 Atėjus pavasariui ir orams vis labiau šiltėjant, norisi daugiau laiko praleisti gryname ore. Jei balkonas po gilios žiemos dar visai neprimena jaukaus ir spalvingo kampelio, kuriame galėtumėte pasimėgauti rytine kava arba vakarais paskaityti savo mėgstamą knyga, pats laikas jį apželdinti savo mėgstamomis gėlėmis. Kokias gėles bei substratus rinktis, pataria Saula prekinio ženklo atstovas.

24

Balkono apželdinimas, nuo ko pradėti? Iš pradžių gali pasirodyti, kad balkoną apželdinti gali būti pernelyg sudėtinga dėl nedidelio jo ploto. Vis tik, net ir neturint didelio balkono ploto, naudojant įvairias vertikalias bei horizontalias tvirtinimo detales, kabinamus vazonus ar įrengiant dirbtines sieneles galima pasiekti trokštamą rezultatą.

(24 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Užburiantis orchidėjų žydėjimas

Pats pirmas dalykas kurį turite nuspręsti – kaip bus suplanuota balkono erdvė, todėl prieš pradedant atsakykite į šiuos klausimus: • kokiose vietose norėsite statyti baldus; • kuriose vietose stovės augalai; • kaip jie stovės (specialiuose stovuose ar tiesiog ant balkono grindų). Sodo bei interjero parduotuvėse galite rasti įvairaus dydžio augalų stovus, kurie kompaktiškai gali sutalpinti dešimt ar net daugiau vazonų.

Visuomet gražiai atrodo įvairių balkoninių gėlių kombinacija, kuomet pasodinamos tiek kabančios, tiek pastatomos, tiek vijoklinės gėlės. Tai ne tik sukuria užbaigtumo ir jaukumo įspūdį, bet ir apsaugo nuo perteklinės saulės šviesos bei lietaus.

Tiek pakabinamuose vazonuose augančios gėlės, tiek į vijokliniai augalai pasižymi tuo, kad ne tik apželdina nemažą balkono plotą, bet ir jų vazonams nereikia skirti daug vietos, jie beveik arba absoliučiai netrukdo praėjimui.

Vijokliai, raganės, gebenės, aktinidijos, vynmedžiai, sausmedžiai ne tik yra vešlūs ir greitai apželdina reikiamą plotą, bet ir puikiai pasitarnauja kaip gyvosios sienos sukuriančios natūralią užuovėją. Be to, jie yra atsparūs mūsų klimatui.

REKLAMA

Tuo tarpu begonijos, petunijos, pelargonijos, tigrinės lelijos, stambiažiedės ramunės ar paprasčiausios našlaitės puikiai papuoš balkono turėklus ar nenaudingus balkono plotus (tokius kaip balkono kampai, palangės ir pan.). Renkantis balkono augalus taip pat svarbu pasirinkti tinkamą jų dydį bei formą.

Dideli augalai reikalauja didelių vazonų, todėl prieš sodinant svarbu numatyti, kiek vietos galėsite skirti balkone šioms gėlėms.

Ką turėčiau žinoti? Prieš nusprendžiant apsodinti balkoną gėlėmis, reikia atkreipti dėmesį, kad beveik visos balkoninės gėlės mėgsta saulės šviesą, todėl jeigu jūsų balkonas yra pietinėje arba pietvakarinėje pusėje, dėl saulės šviesos problemų nekils.

Tačiau jeigu jūsų balkonas yra į šiaurę arba rytus, patartina sodinti mažiau priežiūros reikalaujančius augalus, tokius, kaip etunijas, serenčius, nasturtas, vytenius, gebenes ar kitus spygliuočius. Pasiruošus sodinti balkonines gėles, svarbu yra ne tik pasirinkti tinkamo dydžio vazonus, tačiau ir kokybišką substratą.

Kaip pasirinkti tinkamą substratą?

Kad gėlės žiedai būtų sodrių spalvų, o šaknynas gerai išsivystęs, substratas turi būti pralaidus orui. Svarbu pasirinkti tokį substratą, kuris būtų pagamintas iš kruopščiai atrinktų žaliavų ir priedų mišinio, kurio kokybė užtikrintų mikroelementų ir maistinių medžiagų balansą visą sezoną.

Toks mišinys užtikrins, kad jūsų balkono gėlių lapai visą sezoną išliks tamsiai žali, o žiedai dideli ir ryškūs.

Ekspertai sukūrę Saula substratus pasakoja, kad durpių substratai yra optimali terpė gėlėms auginti, nes ji lengva, puri ir derlinga; t.y. pralaidi orui, geriau sugeria ir išlaiko vandenį, išlieka puri net po laistymo bei yra turtinga maisto medžiagomis. Durpių struktūra neleidžia substratui susislėgti, todėl augalams lengva išleisti galybę šaknelių, kiekviena ras tarpelį, į kurį galės ištįsti ir augti tolyn. Be to, dėl tokio poringumo, žemėje nepritrūksta deguonies. Tuo tarpu Saula substratas balkoninėms gėlėms paruoštas visapusiškai įvertinus balkoninių gėlių auginimo specifiką.

REKLAMA

Pagrindinę dalį sudaro smulkios, tamsios organinės medžiagos dalelės (jose gausu natūralių biostimuliatorių) – gėlės auga greitai bei gausiai žydi. Toks substratas labai gerai sugeria vandenį, lėčiau džiūsta, o tai labai aktualu vasarą. Taip pat vanduo lengvai drenuojasi, nes substrate yra vidutinio dydžio dalelių, kurios gerina poringumą bei struktūrą. Net perdžiūvusioje žemėje vanduo lengvai prasiskverbia iki šaknų – vandens įgeriamumą gerinantys priedai skatina momentinę vandens skvarbą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų