Atskleidė, kelių metų vaikams vertėtų pasakyti tiesą apie Kalėdų senelį

Svarbi Kalėdų stebuklingos atmosferos dalis yra Kalėdų Senelis. Šiaurės ašigalyje gyvenančiu ir per Kalėdas dovanas po visą pasaulį išnešiojančiu Seneliu tiki milijonai vaikų.

Daugelis vaikų jam rašo laiškus, skaito knygas apie elnius ir Kalėdų išvakarėse, prieš eidami miegoti, ant židinio atbrailos jam palieka sausainių su pienu, rašoma dailystar.co.uk.

Vaikų kalėdinis džiaugsmas – užkrečiamas ir suaugusiems. Tačiau Kalėdų stebuklas netrunka amžinai, nes tam tikru metu jūsų vaikas pradės klausinėti apie Kalėdų Senelį. Gali pasitaikyti situacijų, kai nežinosite, ką atsakyti, arba abejosite, ar jau laikas vaikui pasakyti tiesą.

„Daily Star“ kalbėjosi su vaikų psichologe dr. Amanda Gummer, kuri sako, kad tinkamiausias laikas vaikui atskleisti, kad Kalėdų Senelio nėra – maždaug sulaukus 10–11 metų amžiaus.

Tačiau dr. A. Gummer sako, kad tai visgi priklauso nuo vaiko.

„Daily Star“ ji aiškino: „Daugelis tėvų mano, kad į vidurinę mokyklą išsiuntę dar Kalėdų Seneliu tikinčius vaikus, paskatins patyčias jų atžvilgiu, todėl karčią tiesą jiems atskleidžia baigus pradinę mokyklą. Tačiau apskritai tai priklauso nuo to, kada vaikas pradeda jūsų šia tema klausinėti – kai susidaro situacijoje, kurioje reikėtų tiesiai šviesiai meluoti, kad vaikas ir toliau tikėtų.“

Dr. A. Gummer taip pat įspėja, kad nuolatinis melavimas apie Kalėdų Senelį vaikams gali būti ir pavojingas. Ji paaiškino: „Svarbu, kad jūsų vaikas jumis pasitikėtų ir tikėtų tuo, ką sakote, todėl jei per ilgai bandysite juos įtikinėti mitu, kils pavojus jūsų kaip tėvų patikimumui, o tai gali pakenkti jūsų santykiams su vaiku, kai vaikas bus vyresnis.“

Jei planuojate vaikams pasakyti tiesą, yra keletas būtų neskausmingai tai padaryti. Dr. A. Gummer rekomenduoja „palaukti jų klausimo ir tada paklausti jų pačių, ką jie apie tai mano.“

REKLAMA

Ji pataria: „Daug lengviau patvirtinti jau kilusius įtarimus, nei iš niekur nieko numesti jiems tokią bombą.“

Psichologė siūlo paaiškinti, kad „Kalėdų Senelio siunčiama žinutė vis dėlto yra tikra“ – reikia būti geriems ir rūpintis kitais. Ji sako:

„Galite viską sušvelninti sakydami, kad jūs patys vis dar tikite, kad Kalėdos yra stebuklingas metų laikas. Pabandykite jiems paaiškinti, kad mažiems vaikams reikia išmokti pamokas apie gerumą ir rūpestį kitais, o Kalėdų Senelis padeda visa tai suprasti smagiu būdu.“


Rašyti komentarą...
M
Mikas
2020-12-14 16:28:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal nustokit tokius straipsnius rašinėti, pusgalviai. Vaikai skaityti išmoksta anksti ir galit sugadinti šventę. Apskritai, jei jums Kalėdų senelis nieko nedovanoja, tai reiškia, kad buvote negeri, o ne tai, kad jo nėra :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų