• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visas pasaulis vis dar gedi mirusios karalienės Elžbietos II, tačiau kai kurie kelia diskusijas, kokia buvo jos ilgo gyvenimo paslaptis.

Visas pasaulis vis dar gedi mirusios karalienės Elžbietos II, tačiau kai kurie kelia diskusijas, kokia buvo jos ilgo gyvenimo paslaptis.

REKLAMA

96 metus dėmesio centre buvusi karalienė gyveno gana sveiką gyvenimo būdą. Nors apie jos gyvenimą žinome ne viską, aišku viena – sveiki įpročiai yra raktas į ilgesnį gyvenimą, rašo ahchealthnews.com.

„Kaip žmogus, kuris rūpinasi daugeliu 80-ies, 90-ies ir net 100-ies metų amžiaus žmonių, galiu pasakyti, kad sveikiausi yra tie, kurie rūpinasi sveikata ir gyvena sveiką gyvenimo būdą“, – sako Dr. Kevin Koo, „Advocate Medical“ šeimos gydytojas.

„Tie, kurie eina pas gydytojus. Kurie dažnai bendrauja. Kurie skaito. Kurie keliauja. Kurie savanoriauja. Kurie sportuoja“, – sako jis.

Taigi, kokia buvo karalienės ilgo gyvenimo paslaptis?

Subalansuota mityba

Žinoma, kad karalienė visą laiką maistą valgydavo mažomis porcijomis, o, kaip parodė naujausi tyrimai, tai gali padidinti energijos lygi ir pagerinti medžiagų apykaitą.

REKLAMA
REKLAMA

Jos patiekalus sudarydavo ant grotelių kepti baltymingi produktai ir daugybė daržovių. Tačiau karalienė leisdavo sau pasimėgauti ir saldumynais, ji mėgo juodąjį šokoladą ir sausainius.

REKLAMA

Dr. K. Koo sako, kad mityboje svarbu balansas ir svarbu nepersistengti, nelinkti į kraštutinumus.

Kasdienis bendravimas

Nenuostabu, kad karalienės grafikas buvo itin įtemptas, ji bendravo su daugybe žmonių. Bendravimas turi tiek psichinės, tiek fizinės naudos, pavyzdžiui, gerina smegenų veiklą ir mažina depresijos jausmą.

„Negaliu labiau pabrėžti emocinės ir psichologinės gerovės, juo labiau, kad pasaulį ištiko pandemija. Tai, kaip žiūrime į save, lemia, kaip gerai rūpinamės savimi.

Niekada nebijokite prašyti pagalbos. Iš šeimos, draugų, gydytojų, jie visada jums padės“, –sakė dr. K. Koo.

REKLAMA
REKLAMA

Nors gali nepavykti kasdien susitikti su savo draugais ar šeimos nariais, telefono arba vaizdo skambutis yra puikus būdas palaikyti ryšį ir pabendrauti.

Fizinė veikla

Nors galbūt ir neturite pilies, po kurią galėtumėte klajoti, vaikščiojimas lauke arba ant bėgimo takelio bent 150 minučių per savaitę, pasak Amerikos širdies asociacijos, gali pagerinti jūsų bendrą sveikatą.

Plaukimas buvo dar viena veikla, kuri padėjo karalienei išlikti aktyviai, kai ji buvo jaunesnė.

Laikas lauke

Jai ne tik patiko žaisti su korgiais už karališkųjų dvarų ribų, bet ir jodinėti. Tyrimai parodė, kad aktyvus buvimas lauke gali žymiai pagerinti jūsų psichinę sveikatą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nesvarbu, ar vaikščiojate lauke, žaidžiate futbolą su vaiku ar mėtote skraidančią lėkštę, bet kokia veikla lauke yra naudinga sveikatai.

Malda

Nesvarbu, ar esate tikintis, ar ne, tyrimai rodo, kad malda gali padėti sumažinti stresą ir pagerinti psichinę sveikatą.

Per visą savo valdymo laikotarpį karalienė daugumoje savo televizijos pranešimų kalbėjo apie maldą. Malda gali tapti ir meditacija.

Mylima veikla

Karalienė visą savo gyvenimą paskyrė šimtų labdaros organizacijų rėmimui. Nesvarbu, ar savanoriaujate, ar turite hobį, kuris jums teikia džiaugsmą, mylima veikla gali padidinti jūsų fizinį aktyvumą, išplėsti socialinį ratą ir padėti įgyti naujų įgūdžių.

Niekada nevėlu keisti gyvenimo būdą. Tiesą sakant, dr. K. Koo sako: „Svorio metimas, sveikesnė mityba, sportas, kelionės, bendravimas ir t. t. – visa tai gali turėti naudos, todėl nėra geresnio laiko imtis pokyčių, nei dabar.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų