Pasak daktaro Jameso, sunkiausia numesti apatinę pilvo riebalų dalį. Kodėl? Jis aiškina, kad apatinėje pilvo dalyje susikaupusios riebalų ląstelės yra vadinamosios beta riebalų ląstelės, kurias, kaip žinia, sunku pakeisti.
„Galime numesti svorio, keisdami mitybą ir gyvenimo būdą, tačiau nerealu manyti, kad galime tikslingai mažinti riebalų kiekį konkrečiose vietose“, – gydytojas.
Su tuo sutinka ir gydytojas Rickettsas, dalydamasis mintimis, kad nesvarbu, kaip stipriai treniruosite pilvo raumenis, pilvo riebalų vietoje sumažinti nepavyks. „Svorio mažėjimas vyksta organizmui esant energijos deficitui (suvartojant mažiau kalorijų, nei jų sudeginama), todėl negalite to daryti tik vienoje kūno vietoje.“
Vietoj to jie abu rekomenduoja sutelkti dėmesį į gerai subalansuotą mitybą, reguliariai judėti, valdyti stresą ir sutelkti dėmesį į miego kokybę, kad būtų užtikrinta visapusiškai gera sveikata. Tuomet svoris kris savaime, rašo cosmopolitan.com.
Atlikite šiuos pratimus – padės atsikratyti pilvo riebalų
„Tik į pilvo raumenis orientuotos treniruotės, pavyzdžiui, prisitraukimai, nepadės, nes pilvo riebalai yra ta vieta, kur jūsų kūnas kaupia energiją, todėl, norėdami su jais kovoti, turite taikyti viso kūno metodą.
Gydytojas rekomenduoja HIIT treniruotes (aukšto intensyvumo intervalines treniruotes), nes tai puikus būdas deginti riebalus ir padidinti širdies ritmą.
Emily sutinka, sakydama, kad vien tik treniruodamos pilvo preso raumenis, pilvo preso neužsiauginsite. „Sutelkite dėmesį į pagrindinius judesius ir laikui bėgant palaipsniui stiprinkite juos. Kalbu apie lentas, prisitraukimus, pasisukimus, prisitraukimus ir „v-up“ (rankų ir kojų pakėlimas nuo grindų vienu metu).“
Ji taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad sudėtiniai judesiai, pavyzdžiui, pritūpimai, įtūpstai, prisitraukimai, atsispaudimai virš galvos ir prisitraukimai, yra veiksmingi aktyvinant ir treniruojant pagrindą.
Štai pratimai, kurie padės sumažinti apatinės pilvo dalies apimtis.
Klaidos, kurios neleidžia atsikratyti pilvo riebalų
Vis dėlto, jei norite numesti apatinės pilvo dalies riebalų, reguliariai sportuojate ir laikotės subalansuotos mitybos, tačiau vis dar nepavyksta atsikratyti apatinės pilvo dalies riebalų, pateikiame keletą ekspertų patarimų, kur galbūt klystate.
Per mažai miegate
Yra daugybė būdų, kaip nesąmoningai neleidžiame sau užmigti naktimis – nuo naršymo socialiniuose tinkluose iki vėlyvos naktinės kavos. Be to, kad kitą dieną jausitės pavargę ir mieguisti, rekomenduojamų septynių – devynių valandų miego kiekvieną naktį trūkumas gali turėti įtakos svorio metimui, aiškina daktaras Jamesas.
„Kai mums trūksta miego, mūsų organizmo hormonų pusiausvyra sutrinka, o tai gali turėti įtakos mūsų alkio lygiui kitą dieną. Visi turime du hormonus, kurie veikia mūsų apetitą: greliną ir leptiną.
Kai nepakankamai miegame, mūsų grelino (hormono, dėl kurio jaučiamės alkani) kiekis padidėja, o leptino (hormono, dėl kurio jaučiamės sotūs) kiekis sumažėja.
Tai reiškia, kad kai esame budrūs, esame linkę valgyti daugiau, bet jaučiamės mažiau sotūs. Kad išvengtumėte šio disbalanso, pabandykite eiti miegoti šiek tiek anksčiau nei įprastai ir nepamirškite pašalinti bet kokius trukdžius, kurie gali trukdyti užmigti“, – tęsia jis.
Nevalgote pakankamai baltymų
Pasak gydytojo Jameso, baltymai puikiai padeda mažinti riebalų kiekį. „Jie padeda sukurti ir išsaugoti liesą raumenų audinį ir gali padidinti sudeginamų kalorijų kiekį. Be to, tai puikus energijos šaltinis, padedantis ilgiau jaustis sotiems, todėl mažiau norisi užkandžiauti.“
Geri šaltiniai:
- vištienos krūtinėlė;
- kalakutiena;
- tunas;
- kiaušiniai;
- graikiškas jogurtas;
- pienas;
- tofu;
- avinžirniai;
- ankštinės daržovės;
- riešutai ir sėklos;
- mėsos pakaitalai.
Jaučiate stresą ar nerimą
Gydytojas Jamesas sako, kad stresas gali suardyti jūsų organizmą, paaiškindamas, kad dėl jo gali išsiskirti steroidinis hormonas kortizolis, kuris gali sukelti norą valgyti saldų maistą, suteikiantį momentinės energijos ir malonumo.
„Trumpalaikiai kortizolio proveržiai būtini, kad galėtume susidoroti su tiesioginiu pavojumi, tačiau mūsų organizmas taip pat išskiria šį hormoną, jei jaučiame stresą ar nerimą. Kai mūsų kortizolio lygis ilgą laiką yra aukštas, gali padidėti pilve laikomų riebalų kiekis“, – apibrėžia jis.
Panašiai mąsto ir Lenherr, pridurdamas, kad, nuraminę streso lygį, daug rečiau norėsite daug energijos suteikiančio maisto.
„Pabandykite pastebėti, ar streso metu griebiatės maisto, – pataria ji. „Pastebėkite šį įprotį ir paklauskite savęs: „Ar iš tikrųjų esu alkanas, ar valgau dėl kitos priežasties, pavyzdžiui, streso, nuobodulio ar jaudulio?“.
Jei atsakėte, kad tai pastaroji priežastis, vietoj to išbandykite su maistu nesusijusį įprotį. Galbūt eikite pasivaikščioti, paskambinkite draugui ar pasidarykite puodelį arbatos?
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!