• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vėlyvą pavasarį kurkliai mėgsta taip pat kaip ir mes. Šiltesnė temperatūra skatina juos tūnoti po veja ir maitintis žolės šaknimis. Sužinokite, kaip jų atsikratyti ir neleisti jiems siaubti jūsų sodo.

Vėlyvą pavasarį kurkliai mėgsta taip pat kaip ir mes. Šiltesnė temperatūra skatina juos tūnoti po veja ir maitintis žolės šaknimis. Sužinokite, kaip jų atsikratyti ir neleisti jiems siaubti jūsų sodo.

REKLAMA

Kurkliai yra maži vabzdžiai, priklausantys Gryllotalpidae šeimai, kartu su kiaulytėmis, skėriais ir tradiciniais vikšrais. Jie panašūs į kirmėles, tačiau jų kūnas panašus į vikšrų, pilkšvai rudas, o akys didelės. Suaugę moliniai vikšrai užauga nuo vieno iki dviejų colių ilgio. Kaip ir dauguma vabzdžių, kirmėlaitės turi tris poras kojų, antenų rinkinį ir segmentuotą kūną.

Jie maitinasi žole, augalų stiebais ir viršutiniuose dirvožemio sluoksniuose esančiomis šaknimis. Didžiąją laiko dalį jie praleidžia po žeme, o priekinėmis į kastuvą panašiomis kojomis jie tuneliuoja dirvos paviršiuje. Be to, kregždžių patinai maždaug valandą po saulėlydžio skleidžia silpną čirškimą, kad priviliotų pateles, rašo lawnlove.com

Kaip galima atsikratyti kurklių sode?

Nimbamedžių aliejus

Jei pageidaujate saugaus ir ekologiško būdo, skirto kovoti su kurkliais savo vejoje ir sode, apsvarstykite galimybę naudoti nimbamedžių aliejų. Šis aliejus, gaunamas iš nimbamedžio, kovoja su daugeliu nekviestų kenkėjų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasidarykite patys natūralų insekticidinį purškalą, sumaišydami aliejų su vandeniu ir užtepdami jį ant vietos, kurioje pastebėjote kurklių aktyvumą. Purškalas veikia padengdamas kurklius ir sutrikdydamas jų maitinimosi ir dauginimosi procesus.

REKLAMA

Šis aliejus yra saugus žmonėms ir naminiams gyvūnams ir kelia minimalų pavojų netiksliniams vabzdžiams, pavyzdžiui, naudingiems apdulkintojams.

Muiluotas vanduo

Vikšrai įsikasa į sausą dirvožemį ir išsirita, kai lauke sutemsta. Tačiau šiuo paprastu metodu galite juos iškrapštyti iš jų urvų.

Sumaišykite indų ploviklį ir vandenį, kad susidarytų muilo tirpalas. Vakare išpilkite tirpalą ant vejos, kurioje įtarėte vabzdžių aktyvumą. Į paviršių išlįs kurkliai ir galėsite juos pašalinti rankiniu būdu.

REKLAMA
REKLAMA

Stiklinė gaudyklė

Dar vienas variantas, kuriame derinami paprasti sandėliuko daiktai. Viskas, ko jums reikia, yra stiklinis stiklainis ir butelis medaus. Užtepkite medaus ant stiklainio dugno. Užkaskite stiklainį taip, kad jo viršus būtų lygus vejos paviršiui.

Uždenkite stiklainio viršų nupjauta žole, šiaudais ar kitomis organinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, lapais, kad pritrauktumėte kregždes. Kai kirminų vikšrai įlįs į stiklainį, lipnus medus juos įkalins viduje ir jie galiausiai žus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Masalas

Masalai – tai granulės arba purškalai su viliojančiais toksinais. Išdėliokite masalus aplink savo kraštovaizdį, kad priviliotumėte kurklius ir pašalintumėte kenkėjų problemą.

Pakartotinai užtepkite jauką, jei lyja, ir kelias dienas po to, kai užtepėte jauką, nelaistykite vejos. Priešingu atveju jaukas bus nuplautas ir jums vėl teks dėti naują jauką, o tai yra laiko ir pinigų švaistymas. Jauko vikšrams galima įsigyti vietinėje sodo parduotuvėje arba internetu.

Kurkliai vertime virto į kregždes.Super.
Geriausiai užkloti visą sklypą tinklu, tada kregždžių tikrai nepriskris....
Kurkliai ura panašūs į kirmėles, bet kūnas primena vikšrą su didelėm akim. Turi šešias kojas ir antenas. Kregždžių patinai po saulėlydžio išlenda iš urvų ir skleidžia garsus, norėdami privilioti kurklių pateles. Norint juos išnaikinti reikia butelio medaus ir išdėlioti masalą aplink savo kraštovaizdį ir nelaistant laukti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų