REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nauji drabužiai nėra tokie švarūs, kaip manote. Dermatologas paaiškino, kodėl turėtumėte kaskart išskalbti naujai pirktus drabužius vos parsinešę juos namo.

Nauji drabužiai nėra tokie švarūs, kaip manote. Dermatologas paaiškino, kodėl turėtumėte kaskart išskalbti naujai pirktus drabužius vos parsinešę juos namo.

REKLAMA

Beveik pusė britų neskalbia naujų drabužių prieš juos vilkėdami. Tačiau nauji, neskalbti drabužiai gali būti padengti mikrobais, o tai gali pakenkti odai. Express.co.uk kalbėjosi su dr. Faheem Latheef, kad išsiaiškintų, kodėl naujus drabužius būtina išskalbti.

Skalbkite visus naujus drabužius

Kai perkate naują drabužį, tikitės, kad jis bus visiškai naujas, tiesiai iš gamyklos ir nedėvėtas, bet taip nėra. Net 22 proc. žmonių yra dėvėję drabužį ir grąžinę jį neišskalbtą, o 73 proc. žmonių tai darė daugiau nei vieną kartą arba reguliariai.

Britai drabužiams ir avalynei per metus išleidžia daugiau nei 62 milijardus svarų sterlingų, o tai prilygsta maždaug 250 svarų sterlingų per mėnesį vienam asmeniui naujiems drabužiams. Tad pagalvokite, kiek kartų įsigijote drabužį, kurį, galima sakyti, gavote iš antrų rankų.

REKLAMA
REKLAMA

Nesvarbu, ar apsipirkinėjate parduotuvėje, ar naršote internete, tikriausiai negalvojate apie tai, kas prieš jus lietė ar matavosi drabužius. Taip pat nesame linkę galvoti, ar audinyje yra kas nors, kas galėtų pakenkti mūsų odai.

REKLAMA

Naujas „Beko“ tyrimas atskleidė, kad beveik pusė (44,7 proc.) britų neskalbia naujų drabužių prieš juos vilkėdami. Tyrimas taip pat atskleidė, kad 45-55 metų amžiaus žmonės rečiausiai prieš dėvėjimą skalbia naujus drabužius.

Pašalinkite mikrobus

Dermatologas dr. Faheem Latheef sako, kad toks elgesys yra labai rizikingas, kai kalbama apie mūsų odą ir sveikatą. Nors mikrobai, patekę į naujus drabužius, dažnai yra nekenksmingi ir neprasiskverbia per odą, kai kurie jų gali sukelti infekciją – ypač asmenims, kurių imuninė sistema susilpnėjusi.

REKLAMA
REKLAMA

„Įvairių rūšių mikrobai išgyvena drabužiuose skirtingą laiką, todėl sunku žinoti, ar susiduriate su užkratą nešiojančiais asmenimis, ar dėvite užkratą turinčius drabužius“, – aiškino dermatologas.

Trys dažniausiai ant naujų drabužių gyvenantys mikrobai yra bakterijos, virusai ir grybelis. Ekspertas paaiškino:

„Stafilokokas gali sukelti infekciją ir labiau yra linkęs paveikti tuos, kurie serga egzema ir taip sukelti ligos paūmėjimą.“

Nors įrodyta, kad koronavirusas ant audinio gali išgyventi tik porą valandų, kiti virusai, tokie kaip norovirusas, yra labiau linkę plisti per užterštus drabužius. Dr. Latheef pridūrė: „Verrucae arba karpas taip pat sukelia virusas, dažnai ŽPV virusas, kuris gali plisti sąlyčio metu, tačiau tai mažai tikėtina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Grybeliai yra labai dažna odos bėrimų ir niežėjimo priežastis, priklausomai nuo to, kurią kūno dalį jie paveikia. Jie gali lengvai plisti, o jautriems žmonėms gali pasikartoti.“

Apsaugo nuo nepageidaujamų reakcijų

Mikrobai nėra vienintelė problema, kai kalbama apie naujus drabužius – ant jų slypi ir daugybė kitų dalykų, kurie gali paveikti jūsų odą, jei prieš juos dėvint drabužių neišskalbsite. Pavyzdžiui, ant naujų drabužių gali būti dažų pertekliaus, kuris išsiskiria iš drabužio, kai prakaituojate ir gali sukelti alergines reakcijas.

Drabužiai taip pat dažnai apdorojami dėmių repelentais, spalvos tvirtinimo priemonėmis, minkštumą suteikiančiomis priemonėmis ir daugybe kitų cheminių priemonių, kurios savo ruožtu gali sukelti kontaktinį dermatitą ar bėrimus.

REKLAMA

Visi norime išlaikyti save ir savo šeimas kiek įmanoma sveikesnes ir sumažinti mikrobų bei alergenų plitimą, o vienas iš būdų tai padaryti yra išskalbti naujus drabužius prieš juos dėvint. Dermatologas sakė:

„Labai rekomenduojama skalbti drabužius net jei jie yra nauji, nes kiti žmonės galėjo dėvėti ir grąžinti daiktus arba pasimatuoti juos parduotuvėje. Nors įprastas drabužių skalbimas sumažins mikrobų plitimo riziką, tam tikrose situacijose drabužius gali tekti skalbti aukštesnėje nei įprasta temperatūroje.

Taip pat rekomenduočiau prieš dėvėjimą bent du kartus išskalbti visiškai naujus tamsius drabužius ir patalynę, taip išvengiant nublukimo. “

„Beko“ skalbimo ekspertai pataria naujus drabužius skalbti aukštesnėje nei 56 laipsnių Celsijaus temperatūroje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų