Į oftalmologo kabinetą įžengia dešimtmetė Oriana.
Tėvai mergaitę atvedė pasitikrinti akis. Mažylė sako prie kompiuterio per dieną praleidžianti vos valandą, tačiau mėgstanti skaityti knygas. Gal dėl to vis dažniau tenka jausti nemalonius akių skausmus.
Medikai sako, kad net ir gerai besijaučiantiems šaltuoju metu laiku būtina dar kruopščiau prižiūrėti akis. Mat patalpos kuriose leidžiame laiką šildomos, tai sausina mūsų akis. Tad būtina patalpas dažniau vėdinti. Blogiausiu atveju – kabinti ant šildymo įrangų drėgnus skudurus, ir taip drėkinti kambarius, o biuruose patariama naudoti drėkintuvus. Kitaip gresia prastesnis regėjimas.
Netrukus gydytoja paaiškina, kad kas trečią žmogų kankina sausų akių liga. Ir jeigu nieko blogo nejaučiame šiandien, kaip sako gydytojai, bėdos gali prasidėti rytoj. Prasidėjus šildymo sezonui, ašarų plėvelės ima trūkinėti, ašaros garuoti ir akys išsausėja. Kraujagyslės išsiplečia ir dėl to dažnai į darbo dienos pabaigą akys parausta. Vargina žmones ir kiti sausų akių ligos simptomai.
Medikai dalija patarimus – ką daryti, kad išvengtume nemalonių pojūčių. Pasirodo, kad ilgai dirbant prie kompiuterio, ar mažiausiai keturias valandas būnant šildomoje patalpoje būtina daryti penkiolikos minučių pertrauką. Meditacija užsimerkus – viena iš tinkamiausių poilsio formų. Nereikėtų moti ranka ir į akių lašiukus, tiesa, gydytojai rekomenduoja išsistudijuoti jų sudėtį. Netinka tie, kuriuose yra ištirpusių druskų. O kenkti mūsų akims gali ne tik buvimas patalpose.
Akims kenkia ne tik saulė, bet ir vėjas, dulkės, dūmai, ventiliatoriai ar kondicionieriai. kenkia buvimas prirūkytoje aplinkoje. Akims atsiliepia net ir virusinės ar bakterinės ligos. Todėl net ir menkas peršalimas gali baigtis akių uždegimu. Ar kitokiomis akių ligomis.
Plačiau apie TV3 reportaže