naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po to, kai sužinojo, kad serga nepagydomu vėžiu, moteris buvo pradėjusi planuoti savo laidotuves. Tačiau jai pavyko stebuklingai pasveikti.

Po to, kai sužinojo, kad serga nepagydomu vėžiu, moteris buvo pradėjusi planuoti savo laidotuves. Tačiau jai pavyko stebuklingai pasveikti.

REKLAMA

49 metų Tasha Thor-Straten teigia, kad ji ignoravo žarnyno vėžio simptomus, tokius kaip kraujas išmatose, kol jie tapo per daug akivaizdūs, kad į juos būtų galima nekreipti dėmesio.

Nekreipė dėmesio į simptomus

Tačiau, nors moteriai buvo nustatyta siaubinga diagnozė, ji stebuklingai pasveiko. Tasha prisimena, kad nekreipė dėmesio į įspėjančius simptomus.

Ji sakė: „Aš nekreipiau dėmesio į kraują išmatose. Apie tai negalvojau ir maniau, kad tai tik dėl tokių dalykų kaip darbas ar stresas.“

Moteris pridūrė: „Du kartus lankiausi pas šeimos gydytoją ir vengiau ką nors sakyti, nes bijojau to, kas gali nutikti vėliau.

REKLAMA

Kai prisimenu tą laiką, buvo ir kitų simptomų, pavyzdžiui, pilvo skausmas sportuojant ir apatinės nugaros dalies skausmai, bet nurašiau tai per dideliam fiziniam krūviui.“

REKLAMA

Tačiau iki 2016 metų Kalėdų jos išmatose pasirodydavo vis daugiau kraujo, todėl Tasha nebegalėjo daugiau į tai nekreipti dėmesio ir nenoromis grįžo pas gydytoją, kuris nusiuntė ją atlikti kolonoskopiją.

Po kolonoskopijos jai buvo atliktas magnetinio rezonanso tyrimas ir kompiuterinė tomografija, o kai ji buvo pakviesta sužinoti rezultatus, jai buvo pranešta siaubinga žinia, rašoma themirror.co.uk.

„Žinojau, kad kažkas vyksta, bet nesitikėjau, kad bus taip blogai“, – sakė ji.

Moteris pasakojo toliau: „Gydytojas man pasakė, kad sergu nepagydomu žarnyno vėžiu, kuris išplito į plaučius, ir pasiūlė paliatyviąją priežiūrą. Tai buvo be galo sukrečiantis įvykis.

REKLAMA

Niekada nepagalvojau, kad mano simptomai gali būti žarnyno vėžys. Buvau sportiška, sveika ir rūpinausi savo mityba, o mano šeimoje tokių atvejų nebuvo. Sužinoti, kad tai ne tik vėžys, bet ir tai, kad nuo jo mirsiu, buvo beveik nepakeliama.“

Pavyko pasveikti

Grįžusi namo po skaudžios diagnozės, Tasha sakė niekaip nesiryžusi pasakyti savo vaikams 17-metei Amy ir 13-mečiui Theo, kad jų mama tikriausiai mirs. Ji taip pat pradėjo galvoti apie savo laidotuves ir ėmė planuoti, kaip norėtų, kad ją išlydėtų artimieji.

REKLAMA
REKLAMA

„Tiesiog negalėjau patikėti, kad tai vyksta su manimi. Man nuolat riedėjo ašaros, turėjau keletą labai emocingų pokalbių su vaikais“, –  prisiminė Tasha.

Tačiau kitą mėnesį, kai Taša nuvyko atlikti daugiau tyrimų, jai nušvito šviesos spindulys. Ji sakė: „Atlikus išsamesnius tyrimus paaiškėjo, kad nors ir turiu plaučių mazgelių, gydytojai nustatė, kad jie nėra vėžiniai. Taip man buvo suteikta viltis.“

Nors jos vėžys buvo pažengęs į trečią stadiją, atsirado viltis, kad po operacijos dviejų vaikų mama gali visiškai pasveikti. Ji prisiminė: „Vasario 28 d. man buvo atlikta operacija. Man išpjovė žarnos dalį, kurioje buvo vėžys, t. y. maždaug 35 milimetrų dydžio auglį, o tada jie turėjo vėl sujungti žarną.“

REKLAMA

Po sėkmingos operacijos Tasha buvo gydoma chemoterapija, kuri siaubingai paveikė jos kūną.

„Šalutinis poveikis buvo labai stiprus, įskaitant didžiulį nuovargį, liūdesį, nervų skausmą ir neigiamą reakciją į saulės šviesą bei šaltį“, – sakė ji.

2017 m. rugpjūtį Tasha darė didelę pažangą gydyme ir, pasitarusi su gydytojais, po keturių chemoterapijos raundų nusprendė nutraukti chemoterapiją. Pasveikusi Tasha pradėjo dirbti gyvenimo koučingo srityje ir įkūrė įmonę „Let's Make Time“, kuri padeda žmonėms, sergantiems tokiomis gyvenimą keičiančiomis ligomis kaip vėžys.

REKLAMA

Norėdama palaikyti gerą savijautą, ji turėjo keletą kartų keisti savo gyvenimo būdą.

„Nors diagnozės nustatymo metu laikiau save sveika, nuo to laiko mano mityba buvo pakoreguota.

Aš nebegaliu virškinti raudonos mėsos ir perdirbtų maisto produktų. Taip pat vengiu pupelių, reguliariai lankausi pas homeopatą ir ieškau būdų, kaip pagerinti žarnyno sveikatą“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų