REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laimei, nuo žarnyno vėžio išgyvena 91 proc., kai diagnozuojamas lokalizuotoje stadijoje, rašo express.co.uk.

Laimei, nuo žarnyno vėžio išgyvena 91 proc., kai diagnozuojamas lokalizuotoje stadijoje, rašo express.co.uk.

REKLAMA

Tačiau, ligai progresuojant, ją vis sunkiau suvaldyti. Sveikatos įstaigų duomenimis, požymis, kad žarnyne auga auglys, gali būti keturių tipų pilvo skausmas.

Kasmet Jungtinėje Karalystėje žarnyno vėžiu suserga beveik 43000 žmonių ir tai yra ketvirtas pagal dažnumą vėžys šalyje.

Ligą dažnai išduoda pilvo skausmai

Dauguma atvejų prasideda nuo polipo susidarymo storosios žarnos viduje – kai ląstelės ima persigrupuoti. Nors šie ikivėžiniai augliai dažniausiai būna gerybiniai, kai kurie tampa vėžiniais.

Taip atsitinka, kai ląstelės įgyja gebėjimą augti nekontroliuojamu būdu, formuodamos auglius, kurie įsiskverbia į gretimą audinį.

REKLAMA
REKLAMA

Norint išgyventi, labai svarbu anksti diagnozuoti ligą, todėl niekada nereikėtų ignoruoti normalių organizmo funkcijų pokyčių.

Pacientai dažnai pirmiausia skundžiasi žarnyno judesių pakitimais, o tai dažnai lydi pilvo srities skausmas. Diskomfortas, kurį paprastai apibūdina pacientai, apima dujų pilve sukeltą skausmą, pūtimą, pilnumą ir (arba) mėšlungius.

REKLAMA

Amerikos gastroenterologijos žurnale paskelbtuose ankstyvuosiuose tyrimuose mokslininkai įvertino 194 pacientų, sergančių storosios žarnos vėžiu įvairių žarnyno vėžio simptomų dažnumą.

Mokslininkai rašė: „Dažniausi simptomai buvo tiesiosios žarnos kraujavimas (58 proc.), pilvo skausmas (52 proc.) ir žarnyno įpročių pokyčiai (51 proc.); dauguma jų sirgo mažakraujyste (57 proc.) ir okultiniu kraujavimu (77 proc.).”

Pasakė, kada kreiptis į gydytoją

Tyrimo metu nenustatyta jokio bendro ryšio tarp simptomų trukmės ir auglio stadijos. Kartais pilvo skausmus kenčiantys pacientai skundžiasi ir tuo, kad jis juntamas apatinėje nugaros dalyje, o tai taip pat yra skrandžio ir tiesiosios žarnos vėžio simptomas.

REKLAMA
REKLAMA

Dažnai šis diskomfortas tampa ryškesnis po valgio, kai maistas keliauja per žarnyną. Kita vertus, pacientai kartais praneša apie apetito trūkumą, dėl kurio ilgainiui gali sumažėti svoris.

Sveikatos platformos „Prime Health Denver“ duomenimis, storosios žarnos vėžys taip pat gali priversti organizmą gurguliuoti.

Sveikatos priežiūros įstaiga tęsia: „Jei pilvo gurgulius lydi šie simptomai (kraujas išmatose, dujų perteklius, pykinimas, viduriavimas, rėmuo, neplanuotas svorio kritimas), nedelsdami kreipkitės į gydytoją.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėžio prevencija

Nėra patikimo būdo išvengti vėžio, tačiau profilaktinės priemonės gali padėti sumažinti jūsų šansus. Svarbu išlaikyti liemens formą, o tai galima padaryti laikantis sveikos mitybos ir sportuojant.

Mityba, į kurią įeina daržovės, vaisiai ir neskaldyti grūdai, yra susijusi su mažesniu vėžio dažniu, nes juose yra natūralių medžiagų, tokių kaip antioksidantai.

Šios molekulės turi nuo vėžio apsaugantį poveikį, kuris suteikia apsaugą ir nuo burnos, gerklės ir skrandžio vėžio.

Mokslininkai taip pat sako, kad mityba, kurią sudaro daug raudonos ir perdirbtos mėsos, yra tiesiogiai susijusi su ligos išsivystymu, todėl šių maisto produktų reikėtų vengti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų