REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moteris, kuriai medikai sakė, kad ištinęs pilvas yra menopauzės simptomas, vėliau išgirdo gniuždančią žinią, kad jai gyventi teliko vos keli mėnesiai.

Moteris, kuriai medikai sakė, kad ištinęs pilvas yra menopauzės simptomas, vėliau išgirdo gniuždančią žinią, kad jai gyventi teliko vos keli mėnesiai.

REKLAMA

Caroline Guy apsilankė pas šeimos gydytoją 2019-aisiais, nes pastebėjo, kad ištino pilvas, tačiau išgirdo tik tai, kad jai menopauzė.

Tačiau 2020 metų sausio mėnesį jai nustatytas ketvirtos stadijos žarnyno vėžys, o prognozės buvo negailestingos – gyventi liko trys ar keturi mėnesiai, nes liga išplito į inkstus ir kiaušides.

Nepaisant mirtinos diagnozės, 56-erių moteris sako, kad šiandien kovą su vėžiu laimėjo, praneša „Manchester Evening News“.

Išdavė keli simptomai

Po varginančio gydymo Notingemo universitetinėje ligoninėje ir po histerektomijos operacijos, kurios metu Caroline pašalinta dalis žarnyno, ji gyvena pilnavertį gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA

Dviejų vaikų mama sakė: „Jaučiausi vangi, atrodė, kad kažkas ne taip. Mano pilvas buvo patinęs, internete panaršiau daugiau apie šį simptomą ir tiesiai šviesiai gydytojo paklausiau, ar man žarnyno vėžys, o jis atsakė, kad ne.“

REKLAMA

2020 m. sausį Caroline aplankė savo vyrą Adamą Saudo Arabijoje, kur vieną naktį atsikėlė nuo didžiulio skausmo ir sakė, kad atrodė „septintą mėnesį nėščia“ ir jautė „varginantį pykinimą“, rašo express.co.uk.

Ji skubiai nugabenta į ligoninę, kur ji peršviesta rentgenu, atliktas MRT ir kraujo tyrimai, po kurių išgirdo žiaurią žinią apie vėžį.

Moteris klausė gydytojų: „Ar aš mirsiu?“, kuomet chirurgas jos vyrui pasakė, kad situacija „labai prasta“ ir pridūrė: „Jai liko trys ar keturi mėnesiai“.

REKLAMA
REKLAMA

Jai buvo pasakyta „neieškoti naujienų apie ligą internete“, ji pasakojo, kad viskas buvo tarsi filme, nes jos dukrai Gabriellai prireikė papildomo deguonies, kai išgirdo žinią apie mamos ligą.

Įvyko stebuklas

Caroline, kuri buvo pripažinta kaip neoperuotina ir nepagydoma, pradėjo chemoterapijos kursą ir rugsėjį sugrįžo į Jungtinę Karalystę susitikti su savo dukra Hollie. Tačiau ji iškart užsikrėtė koronavirusu ir turėjo saviizoliuotis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Buvo baisu vien pagalvojus apie grįžimą į Angliją, nes man taip gerai sekėsi Saudo Arabijoje, bet turėjau grįžti. Turėjau pamatyti savo šeimą“, - sakė ji.

Vėlesni tyrimai parodė, kad navikas sumažėjo, o Caroline duota gyventi dar du metus, tačiau ji buvo sugniuždyta:

„Nenorėjau girdėti, kiek man liko, sekėsi tikrai gerai. Tęsiau chemoterapiją. Man buvo pritaisyta pompa, kad galėčiau išvykti namo ir 48 valandas lašintis chemiją.

Tai buvo ilgas, sunkus procesas, bet aš niekada nenutraukiau gydymo. Ir medikai buvo nuostabūs, jie neleido man pasiduoti.

REKLAMA

Slaugytojos pasilikdavo po savo darbo valandų, nes negalėjo tiesiog išeiti, kai pypsi aparatai ir pacientams reikia pagalbos.“

Jaučiasi skolinga medikams

Po chemoterapijos, kurios dėka navikas susitraukė, chirurgai jai pasakė, kad navikas gali būti pašalintas atliekant „didžiulę operaciją“, o vėliau buvo pranešta, kad ji yra remisijoje.

Dabar ji bus stebima kas tris mėnesius ateinančius penkerius metus. Ji sakė:

„Chirurgas pažvelgė į mane ir pasakė, kad aš sveika. Aš paklausiau: „Ar jūs įsitikinęs?“. Negalėjau tuo patikėti. Tai stebuklas.“

REKLAMA

Caroline sakė, kad kova su liga pavertė ją „stipresne asmenybe“ ir dabar ji „visada su šypsena veide“.

Ji sakė: „Aš nieko nebebijau, nes niekas negali būti taip blogai, kaip išgirsti, kad tau vėžys, kuris yra nepagydomas ir mirtinas.

Aš pozityvus žmogus, bet, žinoma, buvo įvairių minčių, todėl kai chirurgas pasakė, kad galima atlikti operaciją, žinant, kad tai ne prailgins gyvenimą, bet išgydys, tai reiškia viską. Esu jiems skolinga.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų