REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
10
23-ejų vilniečio darbai sprogdina internetą: sužavėjo net prezidentą  (nuotr. asm. archyvo)

23-ejų metų vilniečio Roberto Mitunevičiaus paveikslai jau puošia nuomonės formuotojos Ritos Doveiko ir komikų Beno Lastausko bei Marko Žukausko sienas. Paklausite, kuo šie paveikslai tokie ypatingi? O gi tuo, kad šviečia tamsoje.

10

23-ejų metų vilniečio Roberto Mitunevičiaus paveikslai jau puošia nuomonės formuotojos Ritos Doveiko ir komikų Beno Lastausko bei Marko Žukausko sienas. Paklausite, kuo šie paveikslai tokie ypatingi? O gi tuo, kad šviečia tamsoje.

REKLAMA

Jaunasis menininkas papasakojo, kaip kilo mintis tapyti naktį tamsoje šviečiančius paveikslus ir atskleidė jų paslaptį.

Vienintelis toks Lietuvoje

Robertas atskleidė, kad tapymą pamilo dar vaikystėje. Nuo antros klasės tapymo pamokos viena sekė kitą iki kol gimė mintis pradėti tapyti šviečiančiais dažais.

„Iš viso pradėjau tapyti nuo antros klasės. Penkis metus vaikščiojau į privačias dailės pamokas. Paskui penkis metus ėjau į Justino Vienožinskio dailės mokyklą ir 2018 metais įstojau į Vilniaus dailės akademiją. Tada nusprendžiau, kad gyvenimą siesiu su menine veikla. Bet dar nežinojau, ką tiksliai darysiu“, – apie kelią į meno pasaulį pasakojo vaikinas.

Visgi, 2021 metais Roberto gyvenime įvyko lūžis ir jis ryžosi tapti tapytoju. Greta to pašnekovui kilo mintis kurti unikalius, tamsoje šviečiančius paveikslus.

REKLAMA
REKLAMA

„Nusprendžiau, kad būsiu tapytoju, kuris tapo šviečiančiais dažais. Tą idėją pamačiau vieno italų menininko darbuose. Pasidomėjęs sužinojau, kad Lietuvoje to niekas nedaro arba bent jau tapo, bet neužsiima tuo, kaip savo pagrindine veikla“, – atskleidė Robertas.

REKLAMA

Paveikslus galima „įkrauti“

Roberto tapymo technikos paslaptis yra fosforinis pigmentas. Jo yra dažuose, kuriais tapo vaikinas. Tokiu būdu paveikslai gali švytėti, o norint išlaikyti efektą, paveikslus galima „įkrauti“.

„Mano paveiksluose yra fosforo pigmentas, kuris spinduliuoja šviesą. Paprastai sakant, jis šviečia tamsoje. Tas pigmentas veikia kaip baterija, akumuliatorius. Jis yra įkraunamas.

Tada tam tikrą laiką spinduliuoja ir išsenka. Mano paveikslai pasikrauna nuo įvairių šviesų: saulės šviesos, UV šviesos, LED šviesos. Paveikslai gali švytėti iki apytiksliai 10 valandų.

REKLAMA
REKLAMA

Tokiu būdu man išeina kurti paveikslus, kurie dienos šviesoje atrodo vienaip, o naktyje atrodo kitaip. Tad gaunasi taip, kad idėja, kurią noriu perteikti savo darbuose, atsiskleidžia ne iš karto“, – paslaptingai užsiminė jaunasis menininkas.

Du paveikslai viename

Dar viena Roberto paveikslų ypatybė yra ta, kad dienos šviesoje yra matoma viena meninė kompozicija, o nakties – kita.

„Galbūt šita idėja gimė taip, nes norėjosi sukurti kažką naujo, nematyto. Jau dvidešimt pirmajame amžiuje atrodo, kad viskas yra sukurta. Tiek mene, tiek muzikoje. Tad nusprendžiau, kad norėtųsi taip stebinti savo žiūrovus, žmones, kurie mane seka. Daryti tai, kas nėra labai paprasta“, – šyptelėjo tapytojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Robertas taip pat papasakojo apie vieną iš naujausių savo paveikslų ir paaiškino, kaip veikia „dviejų paveikslų viename“ principas.

„Vienas iš mano naujausių paveikslų yra „Klyksmas“ („The Scream“). Jame perkūriau vieną labai gerai žinomą paveikslą, padariau to paveikslo asmeninę versiją.

Tame kūrinyje dieną matome personažą, kuris geria kavą, o ant puodelio parašyta „Positive vibes“, o naktį jis šaukia, yra panašus į originalą ir fone pradeda švytėti visos šio amžiaus problemos: karas, finansinė krizė, globalinis atšilimas. Tai iš naujausių paveikslų, jis mano mėgstamiausias“, – pasidalijo vaikinas.

Klientų sąraše – žinomi veidai

Šiuo metu Roberto paveikslai kabo jau ne vienuose namuose. Robertas džiaugiasi tuo ir šmaikščiai sako: „Malonu, kad ne tik mamai patinka“.

„Vienas mano paveikslas yra pas Ritą Doveiko. Dar esu daręs freską „Hiparikams“ – komikams Benui Lastauskui ir Markui Žukauskui. Taip pat padovanojau jiems po vieną iš savo paveikslų“, – atskleidė Robertas.

Taip pat visai neseniai vaikinas dirbo su stambesniu projektu, kurio metu parodai, inicijuotai paties prezidento Gitano Nausėdos, Valstybės pažinimo centre nutapė tamsoje šviečiančius elementus: „Malonu, kad pakvietė, smagu, kad kažkam patinka.“ 

REKLAMA

Kalbėdamas apie žmones, perkančius ar besižavinčius jo paveikslais, Robertas teigia, kad, ko gero, jiems patinka tamsoje šviečiančio paveikslo efektas ir stilius.

„Spėju, kad tas efektas paperka. Mano paveikslai galbūt nėra tokie, kaip daugelis galvoja, kad menas yra apie tai, kaip tu gali gražiai ir realistiškai tapyti. Artimiausias tokio tapymo pavyzdys – Mikelandželo freskos.

Aš tapau pop art‘o stiliumi. Pop art‘o stilius yra apie tai, kas mums artima, su kuo susiduriame kasdienybėje. Tai sakykime, manau, kad mano užsakovams patinka mano stilius, tas efektas, kuris išgaunamas“, – baigė pokalbį Robertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų