18 koronaviruso simptomų: nenumokite ranka

Nors pagrindiniais laikomų COVID-19 simptomų yra trys, šią ligą gali pranašauti ir daugelis kitų.

Tai gali būti įvairūs ne kokios savijautos požymiai – galvos skausmas, apetito nebuvimas, o taip pat ir sunkesni simptomai, kaip diarėja, vėmimas bei odos ir burnos audinių problemos. JAV oficialiai pripažįstamas ilgas koronaviruso simptomų sąrašas, o juo susirgę žmonės skundžiasi įvairiausiomis reakcijomis į ligą, rašoma mirror.co.uk.

Štai pilnas sąrašas simptomų, kuriais skundžiasi virusu užsikrėtę žmonės ir kurie yra oficialiai pripažįstami pagal „Wales Online“.

Trys pagrindiniai Didžiosios Britanijos Sveikatos tarnybos nurodomi COVID-19 simptomai

1. Stiprus karščiavimas

Jaučiamas iš krūtinės ar nugaros sklindantis karštis – temperatūros matuotis net nebūtina.

2. Naujai atsiradęs nepaliaujamas kosulys

Jei kosėjate ilgiau nei valandą ar per 24 valandas pasireiškia trys ar daugiau kosulio priepuolių (jei kosuliu skundžiatės nuolat, jis gali pasunkėti).

3. Skonio ar kvapo pojūčių praradimas ar pasikeitimas

Pastebėjote, kad nieko nebeužuodžiate ir nebejaučiate skonio, arba šie pojūčiai pakito.

JAV oficialiai pripažįstami simptomai

 

4. Galvos skausmas

Galvos skausmas yra oficialiai JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų pripažįstamas koronaviruso simptomas. Anot „Zoe Symptom Study“, galvos skausmas yra vienas anksčiausių koronaviruso požymių ir pasitaiko dažniau, nei jau klasikiniais tapę kosulys, karščiavimas ir uoslės praradimas. Tačiau galvos skausmų pasitaiko dažnai ir dėl įvairiausių priežasčių, todėl dauguma žmonių, kuriems skauda galvą, koronavirusu neserga.

5. Dusulys ar sunkumas kvėpuojant

Dusulys ar sunkumas kvėpuojant yra oficialiai JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų pripažįstamas koronaviruso simptomas. „Zoe Symptom Study“ registravo milijonus žmonių, kuriems sergant COVID-19 trūko kvapo ir buvo sunku kvėpuoti.

6. Silpnumas

Silpnumas yra oficialiai JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų pripažįstamas koronaviruso simptomas. Anot „Zoe Symptom Study“ atlikusių mokslininkų, silpnumas yra vienas ankstyvųjų koronaviruso požymių. Tai ne tas pats, kaip nuovargis – šis simptomas yra panašesnis į visišką išsekimo jausmą, net jei naktį gerai išsimiegojote. Gali būti sunku užlipti laiptais, užsiimti įprasta veikla ar net išlipti iš lovos. Taip pat gali būti sunku susikaupti. Kai kurie žmonės šį simptomą apibūdina kaip „miglą galvoje“.

REKLAMA

7. Raumenų ir kūno skausmai

Raumenų ir kūno skausmai yra oficialiai JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų pripažįstamas koronaviruso simptomas. Taip pat ir „Zoe Symptom Study“ patvirtino, kad raumenų skausmas yra galimas COVID-19 simptomas. Su koronavirusu siejami raumenų skausmai gali būti ir nestiprūs, ir visai pakertantys kojas, ypač jei pasireiškia kartu su silpnumu. Kai kuriems žmonėms skausmai būna tokie stiprūs, kad jie nebegali užsiimti kasdiene veikla ir darbais.

8. Gerklės peršėjimas

Gerklės peršėjimas yra oficialiai JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų pripažįstamas koronaviruso simptomas. „Zoe Symptom Study“ mobiliosios programėlė duomenimis, išanalizavus JK pacientų pateiktą informaciją, paaiškėjo, kad ir gerklės peršėjimas gali būti koronaviruso simptomas. Šis simptomas yra retesnis ir dažniau pasitaiko COVID-19 užsikrėtusiems vaikams ir suaugusiesiems iki 65 metų amžiaus.

9. Užsikimšusi nosis ir slogavimas

Užsikimšusi nosis ir slogavimas yra oficialiai JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų pripažįstamas koronaviruso simptomas.

10. Pykinimas ar vėmimas

Pykinimas ar vėmimas yra oficialiai JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų pripažįstamas koronaviruso simptomas.

11. Diarėja

Diarėja yra oficialiai JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų pripažįstamas koronaviruso simptomas. „Zoe“ tyrėjai išsiaiškino, kad diarėja gali būti koronaviruso simptomas, kuris pasireiškia didelei daliai užsikrėtusių žmonių. Diarėja kaip vienas iš daugelio kitų COVID-19 simptomų yra siejamas su didesne rizika atsidurti ligoninėje. COVID-19 sukelta diarėja primena apsinuodijimą ar kitus dažnus skrandžio virusus, pavyzdžiui, rotavirusą ar noravirusą. Diarėja dažnai pasitaiko vaikams ir suaugusiesiems, bet paprastai praeina savaime.

Registruoti, bet oficialiai nepatvirtinti simptomai

12. Odos bėrimas („kovidiniai“ kojų ir rankų pirštai)

„Zoe“ koronaviruso simptomų programėlės duomenys, gauti iš JK gyvenančių pacientų, parodė, kad kai kuriems COVID-19 užsikrėtusiems žmonėms pasireiškė bėrimas ant kojų ir rankų pirštų. Neaišku, kas tai sukelia, bet manoma, kad tokia reakcija gali būti susijusiu su imuninės sistemos atsaku į virusą. Tokie bėrimai paprastai sukelia niežulį, dėl kurio gali būti sunku užmigti.

REKLAMA

13. „Kovidinis“ liežuvis

Kai kurie programėlės naudotoja nurodė pastebėję burnos ir liežuvio pasikeitimų. Tai – burnoje atsiradusios žaizdelės ir baltomis apnašomis ar dėmėmis nusėtas liežuvis. Taip pat pasitaikė ir burnos išsausėjimo atvejų bei grybelinių infekcijų, o taip pat aštraus skausmo ir raumenų maudimo atvejų kramtant.

14. Užkimimas

„Zoe“ koronaviruso tyrimų programėlėje žmonės nurodė, kad pakito jų balsas. Užkimimas nėra dažnas COVID-19 simptomas, tačiau bent jau pandemijos pradžioje daugelis užsikrėtusių ligoninių darbuotojų nurodė, kad susirgus jiems pasireiškė užkimimas. Užkimimas gali būti skirtingas pojūtis kiekvienam žmogui. Pavyzdžiui, kai kuriems balsas ima krenkšti ar gergžti, tampa žemesnis, tylesnis ar net pakeičia toną. Prasidėjus užkimimui kalbėti gali būti sunkiau, nei įprastai.

15. Krūtinės skausmas

Nedidelė dalis „Zoe“ simptomų programėlę naudojusių žmonių nurodė jautę stiprius krūtinės skausmus, bet svarbu žinoti, kad krūtinės skausmas gali reikšti labai rimtą sveikatos būklę, pavyzdžiui, infarktą ar plaučių trombozę. Nors tai pasitaiko retai, koronavirusų sergantys ir krūtinės skausmus jautę žmonės dažniau atsiduria ligoninėje, ypač jei krūtinės skausmą lydi dusulys.

16. Pilvo skausmai

„Zoe“ tyrėjų teigimu, pilvo skausmai yra gan retas koronaviruso simptomas, bet jis dažnai apibūdinamas kaip maudimas pilvo viduryje.

17. Sumažėjęs apetitas

Apetito praradimas gali būti koronaviruso simptomas, teigia „Zoe“ tyrėjai. Jie sako, kad nenorėjimas valgyti pradėtas pastebėti slaugos namuose, kurių gyventojai atsisakydavo maisto. Apetito sumažėjimas yra įprastas prastos savijautos simptomas, kuris gali kilti dėl to, kad žmogus jaučiasi per silpnas ir išsekęs, kad galėtų valgyti.

18. Kliedėjimas

Kliedėjimas yra svarbus COVID-19 simptomas vyresnio amžiaus žmonėms, teigia „Zoe“ tyrėjai. Jis gali būti dviejų tipų – hiperaktyvus kliedėjimas, kai žmogus staigiai pradeda elgtis neįprastai, gali būti labai susijaudinęs ar neramus, o taip pat ir agresyvus. Antrasis tipas yra hipoaktyvus kliedėjimas, kuris pasitaiko dažniau ir yra sunkiau pastebimas. Hipoaktyvaus kliedėjimo metu žmogus pasidaro abejingas ir nebereaguoja į tai, kas vyksta aplink, kartais taip pat gali būti apsnūdęs.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų